СРПСКИ ДВОЈАЦ УНИШТИО РОНАЛДА: Дуго без титуле, а пензија се ближи

09. 04. 2024. у 19:10

Чувени фудбалер, Кристијано Роналдо дошао је у Саудијску Арабију и екипу Ал Наср почетком 2023. године са великим очекивањима и одмах је поставио највеће циљеве - освајање сваке могуће титуле.

Ипак, Португалац је само једном од јануара претходне године подигао трофеј (Куп арапских клубова), а Срби, нападач Александар Митровић и везиста Сергеј Милинковић-Савић, прете да га зауставе у сваком такмичењу до краја сезоне.

Ал Хилал, за који наступају српски репрезентативци, тренутно се налази на првом месту домаћег шампионата са 77 бодова, од максималних 81.

Иза њих је Роналдов Ал Наср са 65 бодова, док Ал Ахли заузима треће место (52 бодова). До краја првенства остало је само седам кола и потребно је право чудо како би Ал Хилал испустио титулу.

Додатна со на рану Кристијана Роналда јесте испадање његовог тима из Суперкупа Саудијске Арабије. Избацио их је управо Ал Хилал победом у полуфиналу 2:1.

Поново је блистао Милинковић-Савић, док је прилично бесан био Роналдо. Сергеј је понео епитет играча утакмице, а уписао је асистенцију за гол који је постигао Салем Ал Давсари у 61. минуту.

Други гол за Ал-Хилал дошао је у 72. минуту, а погодио је Малком на асистенцију Мајкла. Гол Садио Манеа у 99. минуту није био довољан Ал Насру за повратак у меч.

Посебно љут на суђење био је Роналдо, први жути картон је зарадио у надокнади првог полувремена, да би у другом добио црвени картон.

Константно је приговарао судији и све је кулминирало у 86. минуту када је и искључен са утакмице. Португалац је затим бесно гестикулирао и имитирао као да ће бацити лопту на њега.

Иронично је аплаудирао свима на стадиону када је излазио са терена, а навијачима се то није свидело.

Иако Митровић није играо на овом мечу због повреде, Ал Хилал је успео да тријумфује и поново загорча живот Роналду.

Испао је Ал Наср и у азијској Лиги шампиона, те ће им једина прилика за трофеј бити у Краљевом купу, али и тамо ће потенцијално морати да пређу преко Срба у Ал Хилалу.

Полуфинале ће играти против Ал Калиџа, док би у финалу могли да се састану са Ал Хилалом или Ал Итихадом.

Једини плус који из целе ситуације Роналдо може да узме јесте то што је још увек на првом месту листе стрелаца домаћег првенства.

Португалац на свом конту има 29 голова, док је Митровић стао на 22 због повреде.