АРСЕНАЛ НА ВРХУ ТАБЕЛЕ! После бурног гостовања "тобџија" - Премијер лига је све невероватнија (ВИДЕО)

06. 04. 2024. у 20:30

Манчестер сити је дуго био неприкосновен, Ливерпул успео да се пробије на челну позицију захваљујући добрим играма, али тренутно је Арсенал први у Премијер лиги. И то после не баш лаког гостовања - ког је, на радост сопствених присталица, на крају завршио великим тријумфом.

АРСЕНАЛ НА ВРХУ ТАБЕЛЕ! После бурног гостовања тобџија - Премијер лига је све невероватнија (ВИДЕО)

Деветопласирани Брајтон је многима умео да помрси рачуне ове сезоне и са правом се назива једним од најпријатнијих премијерлигашких изненађења у актуелном шампионату, а мучио је дуго и "тобџије".

Ем су изабраници Микела Артете морали добро да се нараде на овом гостовању, ем су, непосредно после водећег гола, стрепели када би Брајтон био у приликама да изједначи.

Ипак, након што је Сака у 33. минуту одлично извео пенал (ВИДЕО) који је Тарик Лемпти скривио ударивши по ногама Габријела Жезуса у свом казненом простору, домаћин није искорисио шансе које су одмах потом уследиле. А највећу од њих имао је Енисисо, коме је Давид Раја фантастичном парадом одбранио шут у саме рашље.

Срећом по навијаче "тобџија", њихови љубимци су релативно брзо после повратка из свлачионица решили питање победника.

Играо се 62. минут када се Жоржињо пробио по десном крилу, па на рубу петерца идеално упослио Хаверца који је умакао чувару и дао гол за 0:2 (ВИДЕО).

Грогирани Брајтон је "давао знаке живота", али му се није исплатила тотална офанзива - када су домаћини изгубили лопту у 86. минуту, резервиста гостију Тросар је претрчао 50-ак метара, а да га нико није ометао, и дао гол за коначних 0:3 (ВИДЕО).

После овог тријумфа, Арсенал је први на табели Премијер лиге са 71 бодом. Меч мање и бод мање има Ливерпул (у недељу игра на "Олд Трафорду" против Манчестер јунајтеда), а 70 бодова, али и исти број утакмница као "тобџије" има трећепласирани шампион, Манчестер сити који је лако изашао на крај са Кристал Паласом ове суботе.