ПАРТИЗАН У НЕДЕЉУ ОЧЕКУЈЕ ГОСТОВАЊЕ У ДРАГАЧЕВУ: Лучанци знају да "запрже чорбу"

М. Блажић

15. 03. 2024. у 20:00

ПАРТИЗАН је у 90 минута меча против крушевачког Напретка у Хумској просуо све добро остварено у претходних пет рунди другог дела сезоне.

ПАРТИЗАН У НЕДЕЉУ ОЧЕКУЈЕ ГОСТОВАЊЕ У ДРАГАЧЕВУ: Лучанци знају да запрже чорбу

Сада је на исто толико кола пре поделе лиге на плеј-оф и плеј-аут ситуација потпуно промењена када је реч о лидерској позицији на крају регуларног дела такмичења која доноси домаћинство у првом делу сезоне. Црвена звезда је престигла највећег ривала на врху суперлигашке табеле, па је сада поред максималних резултата црно-белима потребно да се коцкице поклопе и у "туђем дворишту".

Први од пет изазова до подвлачења црте пред плеј-оф Дуљајеве изабранике очекује сутра у Лучанима (13.30). Гостовање у срцу Драгачева је за Партизан, углавном, било берићетно, с обзиром на то да је у претходних 11 случајева славио у седам наврата, али су два ремија и исто толико пораза у претходним годинама довољан показатељ да Лучанци и те како знају да "запрже чорбу".

Нема сумње да би на црно-белој страни Топчидерског брда волели да се понови сценарио налик оном са претходна два гостовања када је клуб из Хумске славио релативно лако - 0:3 и 0:2. Последње гостовање на терену тренутно седмопласираног тима Суперлиге је донело прву победу Игору Дуљају на клупи дојучерашњег лидера суперлигашког каравана. Натхо и другови су тог 12. марта прошле године сломили отпор жилавог домаћина тек у другом полувремену, головима Светозара Марковића, Квинсија Менига и управо Израелца са српским пасошем.

Оно што стручни штаб и играче позива на додатни опрез су свакако утакмице из сезона 2019/2020. и 2020/2021. Тада су фудбалери Младости пред својом публиком славили на идентичан начин, минималним резултатом. У првом од та два окршаја победоносни гол је постигао Лазар Јовановић у 77. минуту, док је другу победу годину и по дана касније у последњем колу првенства донео Милан Бојовић погодивши мрежу Стојковића у 24. минуту.

У првом делу сезоне актуелни вицешампион Србије је славио 2:0, а отпор тима који је тада са клупе предводио Игор Савић сломљен је тек у наставку головима Натха и Захида.