СЕНЗАЦИЈА У ХУМСКОЈ! Партизан неочекивано изгубио од Напретка

Филип Милошевић

13. 03. 2024. у 18:51

Фудбалери Партизана изгубили су на домаћем терену од Напретка у оквиру 25. кола Суперлиге Србије са 1:0.

Имао је доста проблема Игор Дуљај око састава тима пред овај дуел. Није стратег црно-белих могао да рачуна на Матеуса Салдању и Ксандера Северину, док је Гајас Захид остао на клупи за резерве.

Ипак, домаћин је од старта кренуо да напада не би ли што пре стигао до предности и то је могло да се деси после шест минута, али је две одличне прилике промашио Самед Баждар.

Као да је то пољуљало "парни ваљак" који је пао у игри, што су гости успели да искористе и дођу до предности у 33. минуту. Лопта је дошла до Андрије Мајдевца који се добро заградио и потом ударцем из оркета матирао Александра Јовановића.

Покушао је Партизан до одласка на одмор да поравна резултат, но није успео да пронађе пут до гола који је чувао Владимир Савић.

Током другог полувремена црно-бели су константно нападали, створен је невероватан број прилика, али нису успели да затресу мрежу Савића. Погађали су Баждар стативу и Захид пречку, затим још неколико промашаја Баждара, који није успео да угура лопту у гол.

Партизан је овим поразом остао на 60 бодова, док ће Црвена звезда моћи да преузме прво место уколико стигну до победе у Нишу против Радничког. Утакмица Радничког и Звезда је на програму од 19 часова, а ову утакмицу можете пратити на порталу ''Новости''.

Партизан - Напредак (друго полувреме, 0:1)

86' Огромна прилика за Партизан! Калулу је асистирао Гоху који са седам метара пребацио гол.

85' Покушавају црно-бели али никако да створе већу прилику.

80' Промена у екипи Партизана, уместо Никола Антић на терену је Алекса Јанковић.

76' Нови велики промашај Баждара! Са ивице шеснаестерца нападач црно-белих покушава да савлада Савића али лопта одлази поред десне стативе.

70' Дуго ће се причати о овој ситуацији. Немања Николић је заједно са голманом гостију кренуо ка лопти. Делује да је нападач црно-белих пре стигао до ње, потом га је чувар мреже "чарапана" оборио. Судија Никола Радаковић је само одмахнуо руком и рекао да се игра настави. Ипак, сачекао је да види шта ће рећи арбитри из ВАР собе, а они су само потврдили његову одлуку.

66' Савић феноменално брани покушај Баждара који је главом гађао доњи десни део гола.

63' Нови оквир гола за црно-беле! Захид погађа пречку!

57' Николић на терену уместо Овусуа. Потпуна офанзива Партизана, без класичног задњег везног.

55' НЕВЕРОВАТАН ПРОМАШАЈ БАЖДАРА! Нападач Партизана је погодио леву стативу гола гостију!

53' Поново је претио Гох! Након центаршута Алда Калулуа, Гох је лоше захватио лопту и Савић је то лако одбранио.

48' Огромна прилика за Партизан! Калулу је ''промешао одбрану'' гостију али је голман Савић успео да спречи погодак.

46' Почело је друго полувреме. Дуљај је већ мењао, уместо Кастиља ушао је Гајас Захид.

Крај првог полувремена Партизан - Напредак 0:1.

45' Крај првог полувремена, Крушевљани на петнаестоминутни одмор одлазе са предношћу од 1:0.

40' Ређају се шансе испред гола Напретка. Покушао је сјајним ударцем Аранђел Стојковић, голман је то одбранио, затим се лопта одбила до Баждара који пропушта нову велику прилику.

39' Замало црно-бели да се експресно врате у игру. Натхо је пропустио велику прилику. Након корнера запретио је и Антић одличним ударцем који је укротио голман гостујуће екипе.

33' ГОЛ! Напредак је шокирао Партизан поготком Мајдевца.

32' Саша Марјановић је из слободног ударца покушао да угрози Јовановића, међутим живи зид је одрадио посао.

27' Поново невероватан промашај гостију. Зличић је са само пет, шест метара шутирао али далеко преко гола.

26' Огромна прилика за Напредак! Мајдевац је изашао 1 на 1 са Јовановићем али је голман црно-белих феноменалном парадом спречио шок у Хумској.

25' Без већих дешава у протеклих пет минута. Углавном се све одвија на средини терена.

20' Одмах је одговорио Бастајић ударцем са 17 метара, али поред гола.

19' Поново се Баждар нашао у прилици, али Стевановић успева да блокира шут.

Tekst potpisa

14' Прва прилика и за Крушевљане! Бастајић је шутирао са 7,8 метара али је Јовановић сјајно одбранио.

10' Поново прете црно-бели. Гох се опет нашао у шанси, али отклонио је дефанзивац гостију опасност. Први корнер на мечу за изабранике Игора Дуљаја.

6' Невероватни промашаји Баждара! ''Парни ваљак'' је високим пресингом узео лопту гостима из Крушевца, а Самед је два пута успео да промаши ''један на један'' са голманом.

3' Прву прилику на мечу имао је Партизан. Црно-бели су запретили преко Гоха, али недовољно добро за први погодак.

1' Почео је меч у Хумској!

САСТАВИ:

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић – Стојковић, Филиповић, Марковић, Антић – Овусу, Кастиљо – Калулу, Натхо, Гох – Баждар.

НАПРЕДАК (4-3-3): Савић – Вукајловић, Стевановић, Маринковић, Јовановић – Марјановић, Љубомирац, Зличић – Бастајић, Благојевић, Мајдевац.

УОЧИ МЕЧА:

Изабраници Игора Дуљаја у доброј атмосфери дочекују Напредак. Црно-бели су успели да дођу до бода у дербију на ''Маракани'' и тако задрже прво место на табели након одиграна 24 кола у Суперлиги Србије.

Тренер ''парног ваљка'' је позвао навијаче да подрже његов тим како би успели да задрже ''пол позицију'' у шампионату.

И даље се не прича о титули у табору актуелног лидера на табели, иако "парни ваљак" има бод предности у односу на Звезду.

- Вратио бих се у блиску прошлост, минулог лета нам нису давали шансе, многи ни у клубу нису веровали да ћемо бити на врху. Да се не лажемо, то је истина, чињеница. Стварно размишљамо од данас до сутра - рекао је Дуљај.

Стратег клуба из Хумске истиче да је још увек циљ клуба да се изборе квалификације за Лигу шампиона.

- Наравно да Партизан не трпи неуспехе, било би погубно да остане без Европе и без финансијске инјекције. На неки начин сам одузео клубу финансијски добитак прошле године, испадањем из УЕФА такмичења, али сам на неки начин, продајама Кристијана Белића и Михајла Илића вратио ствари на нулу. Показало се да Партизан има играче на које може да рачуна и од којих може да профитира. А нисам обећавао ни титулу, ни Куп. За нас је најважнија европска карта.

Добио је потом питање да ли играчи размишљају о титули?

- Не, зато што свакодневно причамо и ако се неко мало занесе, морамо да се спустимо на земљу. Кад мислиш да си најјачи, тад си најслабији.

Тренер црно-белих је искористио прилику да позове навијаче на утакмицу која се игра у среду од 16.55. Улаз у Хумску је бесплатан.

- Знам да је термин незгодан, да многи раде до пола пет или пет, али нека дођу макар на друго полувреме, јер се и на дербију показало колико нам подршка навијача значи. Ви сте наш штит, баријера од многих ствари. Дођите, макар на друго полувреме - закључио је Дуљај.

''Парни ваљак'' у овај меч улази без три стартна првотимца, Ковачевић и Салдања се не налазе у саставу, док ће Захид меч почети са клупе.

Партизан је лидер на табели са 60 бодова, док је екипа Напретка на 10. месту са 29 бодова.