СКАНДАЛ ДРМА АУСТРИЈУ: Оно што су фудбалери Рапида радили после дербија згрозило је пола државе
Чак 32 пута је Рапид из Беча био првак Аустрије у фудбалу. Али ниједном од 2008. Неће то бити случај ни ове сезоне, јер је поменути клуб тек шести на табели, али оно што су његови чланови урадили после победе у градском дербију, над ФК Аустрија Беч, изазвало је скандал.
Фото: EPA-EFE/MAX SLOVENCIK
Наиме, Рапид је тријумфовао са 3:0 пре 10 дана, а онда су испливали снимци славља играча и навијача.
И, ти снимци су многе згрозили, јер су се фудбалери и чланови стручног штаба победничке екипе на веома непристојан начин обраћали пораженима.
Због "хомофобног понашања", како гласи одлука надлежних фудбалских институција у Аустрији, изречене су озбиљне казне.
Извршни директор Штефен Хофман има забрану обављања посла у трајању од месец дана, помоћни тренер Штефан Куловиц - два месеца. Три играча су суспендована из поментих разлога, и то Бургшталер и Грил на по шест утакмица (половина те казне је "условна"), а Торстен Шик на пет мечева. Али, то није све.
Максимилијан Хофман и голман Никлас Хедл су "због повреде фер-плеја" суспендовани на по три утакмице.
Пет поменутих играча и два званичника мораће и да три пута по сат времена одрже радионице у школама на тему борбе против хомофобије.
БОНУС ВИДЕО ТРАГЕДИЈА „БЕЗБИЈЕВИХ БЕБА“: Сећање на фудбалере Манчестер јунајтеда који су страдали у авио-несрећи
Препоручујемо
ШТА ОВО БИ? Хамад Међедовић избачен са Индијан Велса како нико није могао ни да сања
05. 03. 2024. у 07:26
РАФА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Рафаел Надал у Индијан Велсу доживео оно чему се најмање надао
05. 03. 2024. у 07:13
СТАРА ДАМА ЛЕЧИ ЕВРОПКЕ РАНЕ У РИМУ: Вучица је (скоро) непобедива на Олимпику, овде су славили само Интер и Наполи (плус Торино два пута)
РОМА дочекује Јувентус на Олимпијском стадиону у кључном сусрету у трци за квалификације за Лигу шампиона.
01. 03. 2026. у 06:00 >> 03:00
НОВАК ЂОКОВИЋ ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Добио шокантне вести
Најновије вести из тениса погодиле су многе, а међу њима је и Новак Ђоковић.
02. 03. 2026. у 17:01
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)