БУРА У ДЕРБИЈУ КОЛА: Звезда уз два пенала добила ТСЦ и ухватила залет за "вечити дерби"! (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

02. 03. 2024. у 17:56

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде победили су ТСЦ са 3:1 као гости у 23. колу Суперлиге Србије и тако у добром расположењу дочекују дуел са Партизаном.

БУРА У ДЕРБИЈУ КОЛА: Звезда уз два пенала добила ТСЦ и ухватила залет за вечити дерби! (ВИДЕО)

Веома добра утакмица виђена је на "ТСЦ Арени". Било је доста узвуђења, четири поготка, два пенала, три повреде... и на крају трујумф актуелног шампиона.

Владан Милојевић био је принуђен да у првом полувремену изврши две измене. Ван терена су због повреда морали Александар Драговић и Владимир Лучић, уместо у њих у игру су ушли Насер Ђига и Марко Стамевнић. Остаје да се види да ли ће поменути двојац бити спреман за дуел са Партизаном.

Да ствар по клуб из Љутице Богдана буде још гора у надокнади времена повредио се и Урош Спајић који такође није могао да настави утакмицу.

Била је Звезда бољи ривал у првом полувремену. Теренску иницијативу је крунисала поготком Гелора Канге са беле тачке у 36. минуту.

У другом полувремену виђено је још више узбуђења. Домаћин је успео да дође до изједначења у 61. минуту када је Милош Пантовић сјајно скочио после центаршута из корнера и главом је матирао Омрија Глазера.

Ипак, црвено-бели су имали експресан одговор. Већ у наредном нападу су поново повели. Канге је послао лопту у казнени простор ривала, све је добро пратио Осман Букари и ударцем из прве успео да врати предност гостима.

До краја сусрета, Звезда је успела да постигне још један погодак. Други пут су са беле тачке били прецизни гости. Овога пута егзекутор је био Хванг Ин Бом. Пеналу је претходио прекршај Горана Антонића над Питером Олајинком.

Ништа много вредно помена није се десило од 84. минута када је репрезентативац Јужне Кореје затресао мрежу.

Актуелни шампион Србије је бар на кратко претекао Партизан на табели и сада је лидер са 58 бодова. ТСЦ је остао трећи са 46.

ТСЦ - Црвена звезда 1:3 (0:1)

Стадион: "ТСЦ Арена". Гледалаца: око 5.000. Судија: Милан Илић. Стрелци: Пантовић 61 (ТСЦ) - Канга 36 пен, Букари 63, Хванг 84 пен (Ц. звезда).

ТСЦ (4-3-3): Илић - Крстић, Пејић, Антонић, Петровић (од 70. Влалукин) - Милосављевић, Вулић (од 71. Ракоњац), Ђаковац - Јовановић (од 70. Радин), Пантовић (од 74. Станић), Ћирковић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (3-4-2-1): Глазер – Драговић (од 30. Ђига), Спајић, Родић – Букари, Хванг, Мијаиловић, Лучић (од 43. Стаменић) – Канга, Иванић (од 78. Красо) - Ендијаје (од 78. Олајинка).

Друго полувреме: ТСЦ - Црвена звезда 1:3

90+4' - Крај утакмице!

90' - Утакмица је продужена за три минута.

84' - Прецизан са беле тачке био је Хванг Ин Бом. Репрезентативац Јужне Кореје је на овај начин погодио други пут у Суперлиги Србије.

82' - Још један пенал извешће гости. Горан Антонић је са две руке одгурнуо Питера Олајинку. За судију Милана Илића није било никакве дилеме, одмах је показао на белу тачку.

76' - Пробао је Милан Радин са неких 16 метара. Није тај покушај био много опасан и голман Звезде је лако интервенисао.

69' - Умало да буде 2:2. Милосављевић је одлично проиграо Јовановића који је тукао из прве, али је Глазер фантастично интервенисао и спречио ТСЦ да дође до изједначења.

66' - Каква контра домаћина. Јовановић је сјајно главом спустио лопту до Милосављевића који је из добре позиције шутирао високо преко гола.

63' - Експресно је одговорили Црвена звезда. Канга је центрирао са леве стране, лопта је дошла до Букарија који је шутирао из прве и поново је вратио предност гостима.

61' - ТСЦ је поравнао резултат у Бачкој Тополи. Сјајно је скочио Милош Пантовић након центаршута из корнера и главом је успео да савлада Глазера.

60' - Пантовић је добро проиграо Јовановића који је шутирао из тешке позиције, добро је био постављен Глазер и одбио је лопту у корнер.

59' - Још један опасан напад гостију. Ендијај је успео да обиђе Илића али не и да шутне пошто је био у тешкој позицији.

55' - Побегао је Букари одбрани ривала, шутирао је искоса са десне стране, ипак од свега је погодио само спољни део мреже.

54' - Имао је сада ТСЦ среће. Иванић је пресекао лопту испред гола ривала, но одбрана домаћина је успела добро да реагује и отклони опасност.

50' - Нови прекид у Бачкој Тополи. Неколико играча остало је да лежи на трави после центаршута Канге из слободног ударца. Најгоре је прошао голман домаћих Илић.

46' - Опасан напада домаћина на самом старту другог полувремена. Шутирао је искоса се леве стране, али лопта је отишла преко гола гостујућег тима.

Прво полувреме: ТСЦ - Црвена звезда 0:1

ДОМАЋИНИ НИСУ МОГЛИ ДА ВЕРУЈУ: Због овога је досуђен пенал за Звезду против ТСЦ-а (ВИДЕО)

45+3' - Завршено је прво полувреме у Бачкој Тополи!

45+2' - Можда и најбоља шанса за ТСЦ. Глазер је слабо испуцао лопту, она је дошла до Пантовића који је шутиро, али се сјајно испречио Ђига и блокирао тај покушај. После корнера је Петровић тукао главом, но добро је инервенисао Израелац.

45' - Прво полувреме је проужено за три минута!

43' - Морао је Владан Милојевић да изврши још једну принудну измену. Лучића је заменио Марко Стаменић.

40' - Нови проблем за црвено-беле. Након Драговића, на повреду се пожалио и Владимир Лучић. Остаје да се види да ли ће крилни нападач гостију моћи да настави меч.

36' - Након гледања снимка главни судија је показао на белу тачку због играња руком Милоша Вулића. Сигуран егзекутор био је Канга коме је ово шести првенствни погодак ове сезоне.

31' - Погрешио је Илић у предаји лопте, она је стигла до Канге који је био оборен у казненом простору ривала. Ипак, судија Милан Илић је показао да нема пенала. Но, чека се одлука арбитара из ВАР собе.

29' - Утакмица је завршена за Александра Драговића. Капитен гостију мора ван терена због повреде, а замениће га Насер Ђига.

26' - Велика шанса за Звезду. Ендијај је шутирао главом, на правом месту је био Илић и успео је да заустави ударац Сенегалца.

24' - Још један добар напад изабраника Жарка Лазетића. Лопта је дошла на десној страни до Милосављевић, но његов покушај је изблокирао Милан Родић.

22' - Вулић је први запретио Омрију Глазеру када је ТСЦ у питању. Ипак, његов ударац није био добар и лопта је отишла поред гола Израелца.

21' - Извели су гости трећи корнер. Иванић је пробао главом, но одбрана домаћег тима је добро реаговала и отклонила је опасност.

12' - Напада Звезда за сада, али у уводним минута меча није била ниједна озбиљна шанса, осим пречке репрезентативца Габона.

8' - Пречка! Дошла је лопта до Канге који је распалио по лопти са неких 17 метара и погодио је оквир гола.

4' - Боље су црвено-бели отворили сусрет. Имали су неколико добрих напада, извели и први корнер, али до праве прилике није било.

2' - Запретила је прва Звезде. Извео је Гелор Канга слободан ударац искоса са леве стране. Ипак, није било толико опасности по гол Илића, пошто је се лопта од Ендијајеа одбила ван терена.

1' - Почела је утакмица на "ТСЦ Арени", са центра су први кренули гостујући фудбалери.

Уочи меча:

Састави тимова:

ТСЦ (4-3-3): Илић - Крстић, Пејић, Антонић, Петровић - Милосављевић, Вулић, Ђаковац - Јовановић, Пантовић, Ћирковић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (3-4-2-1): Глазер – Драговић, Спајић, Родић – Букари, Хванг, Мијаиловић, Лучић – Канга, Иванић - Ендијаје.

Обе екипе се налазе у доброј форми, пошто су забележиле све три победе из исто толико мечева у другом делу сезоне.

Црвено-бели настављају са тешким распоредом. У прошлом колу су савладали Чукарички (3:0), док их у наредној рунди очекује вечити дерби који је на програму 9. марта од 17 сати.

Тројици фудбалера Црвене звезде прети суспензија за највећу утакмицу српског фудбала уколико против тима Жарка Лазетића добију жути картон. У питању су Гелор Канга, Осман Букари и Срђан Мијаиловић. Упркос томе Владан Милојевић није ништа калкулисао и сву тројицу ће од старта послати на терен.

Актуелни шампион Србије је тренутно други на табели са 55 бодова, има девет више од ТСЦ-а и једа намње од лидера Партизана.

БОНУС ВИДЕО: СПРЕТНО: Гол којим је Шериф Ендиаје погурао Звезду ка победи над Чукаричким