БЛИСТАЛИ ПРЕД НОВАКОМ: Јовељић и Меси погодили у ремију Галаксија и Интера, српски фудбалер поносан (ВИДЕО)

Ђ. С.

26. 02. 2024. у 16:53

ЕЛИТНО друштво у публици, инспирисало је Дејана Јовељића и Леа Месија да упишу првенце у новој сезони МЛС. У ремију Л. А. Галаксија и Интер Мајамија (1:1), Србин и Аргентинац су заблистали а све је са трибина испратио Новак Ђоковић са сином Стефаном, уз Владета Дивца који се од доласка Јовељића у САД усталио на мечевима холивудског клуба.

Искористио је Новак "празан ход" до почетка турнира у Индијан Велсу (6. март) да посети Лос Анђелес и одгледа интересантан меч два клуба која повезује име Дејвида Бекама. У Галаксију је играо, док Мајамијем тренутно руководи и сања да га одведе до шампионске титуле у МЛС.

Ноле напада пети "Лауреус"

НОВАК Ђоковић још једном је номинован за спортисту године у избору "Лауреуса". Најбољи је тенисер света, четири пута до сада је освајао ово престижнио признање, а ове године, конкуренција ће му бити атлетичари Арманд Дуплантис (Шведска) и Ноа Лајлс (САД), аутомобилиста Макс Ферштапен (Холандија) као и фудбалери Ерлинг Халанд (Норвешка) и Лионел Меси (Аргентина).

И може се рећи да је имао Ђоковић шта да види. Јовељић је Галакси довео у предност у 75. минуту након слабије реакције одбране гостију са Флориде, после аситенције Делгада, преостало му је само да погоди празну мрежу.

Могао је домаћин и раније до вођства, али је некадашњи Барселонин академац Рики Пућ промашио пенал средином првог полувремемна. Српски центарфор је на терену остао све до 86. минута када га је заменио Бери, а вредно је напоменути и да је Дејану припала част да постигне први гол Л. А. Галаксија у новој сезони. Ипак, првенац није био победоносан пошто је Интер преко Месија у 92. минуту стигао до изједначења и бода, а акција Леа и Ђордија Албе, неодољиво је подсетила на мноштво истих из периода док су били саиграчи у Барселони.

- Веома специјалан осећај и јако сам поносан што сам постигао гол пред нашим навијачима. Срећан сам што су дошли у оволиком броју и надам се да ћемо победити још много утакмица и да ћемо се и у будућности виђати на стадиону - поручио је Јовељић после меча и отишао на дружење и сликање са Ђоковићем и Дивцем.

Бонус видео: "Делије" послале поруку Русији на мечу Црвена звезда - Вождовац