АРСЕНАЛ УШАО У ИСТОРИЈУ: Трка за титулом у Премијер лиги је све невероватнија (ВИДЕО)

24. 02. 2024. у 22:54

Након што је водећи тандем Премијер лиге победио (првопласирани Ливерпул екипу Лутона, после преокрета, са 4:1, а онда Манчестер сити са 1:0 тим Борнмута), тријумфовао је и трећи члан "потере за пехаром", Арсенал - и то са 4:0 у дербију кола против осмопласираног Њукасла.

Да се "свракама" не пише добро у Лондону наговестио је рани аутогол Ботмана (ВИДЕО), а само шест минута касније, у 24, Хаверц је крунисао добру акцију домаћих и асистенцију Мартинелија с десне стране за 2:0 (ВИДЕО).

Није се на томе зауставила чета тренера Микала Артете.

Најпре је своју добру партију Букајо Сака крунисао голом за 3:0, после лепих потеза на десном крилу и шута у даљи угао (ВИДЕО), да би Кивиор само четири минута касније, у 69, добро реаговао на корнер Рајса и донео 4:0 Арсеналу (ВИДЕО).

Иако је у 84. минуту Вилок ублажио пораз Њукасла после лепе акције гостију (ВИДЕО), Артетини изабраници не само да су остварили циљ, већ су ушли у историју Премијер лиге:

Постали су први тим у том такмичењу који је успео да постигне по два или више гола у чак седам узастопних полувремена. Серија је почела против Ливерпула - два поготка у других 45 минута за коначних 3:1, затим настављена против Вест Хема (0:4 до великог предаха, па на крају 0:6), а у претходном колу Барнли је побеђен са 0:5 уз два гола у првом и три у другом полувремену.

Овим тријумфом, "тобџије" су наставиле да врше притисак на водећи тандем - Ливерпул је први са 60 бодова, бранилац титуле Манчестер сити има 59, а Арсенал 58. Иза "тобџија" су Астон Вила са 52, Тотенхем са 47 и остатак конкуренције.

Табела Премијер лиге

Бонус видео: Ово су деца скандирала Бугарима на мечу Србија - Бугарска у Лесковцу

ПАЛА ОДЛУКА! Ево кога је Новак Ђоковић одабрао за тренера, мастерс у Риму све открио (ВИДЕО)

Новак Ђоковић је недавно завршио више него успешну сарадњу са хрватским тренером Гораном Иванишевић, а сада је постало јасно и ко ће бити Нолетов тренер на римском мастерсу.

06. 05. 2024. у 21:35