ДЕРБИ КОЛА ПОСТАО ЛЕКЦИЈА: Црвена звезда нокаутирала четвртопласирани Чукарички и наставила потеру за Партизаном (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

24. 02. 2024. у 17:53

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде убедљиви су победили Чукарички са 3:0 на стадиону "Рајко Митић" у 22. колу Суперлиге Србије и тако су наставили потеру за Партизаном.

Важио је актуелни шампион за фаворита пре меча и то је потврдио на терену. Идеално су изабраници Владана Милојевића отворили сусрет. Играо се 9. минут када је Гелор Канга био прецизан за беле тачке. Пеналу је претходио прекршај Тошића над Урошем Спајићем.

Наставила је Звезда да напада и ствара шансе, а предност је у 36. минуту дуплирао Шериф Ендијај. Сјајан пас је добио Сенегалац од Хванг Ин-Бома, обишао је Ненада Филиповића и погодио за 2:0.

Чукарички је доста боље изгледао у другом полувремену. Могли су гости да смање резултат, имали су неколико добрих прилика, али мрежа Омрија Глазера остала је нетакнута.

Коначан резултат утакмице поставио је Осман Букари који је погодио са 11 метара. Овога пута је Огњен Врањеш непрописно зауставио веома доброг Ендијаја. Репрезентативац Гане је био сигуран и постигао га је шести првенствени погодак.

Црвена звезда сада има 55 бодова и заостаје бод за Партизаном, "брђани" су и даље четврти са 35 бодова.

Црвено-бели у наредном колу имају веома тешко гостовање, екипи ТСЦ-а у Бачкој Тополи. Вреди поменути да је меч тих ривала у Београду окончан резултатом 1:1.

Црвена звезда - Чукарички 3:0 (2:0)

Стадион: "Рајко Митић". Гледалаца: око 10.000. Судија: Марко Ивковић. Стрелци: Канга 9 пен, Ендијај 36, Букари 75 пен. (Црвена звезда).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Глазер – Мимовић (од 61. Николић), Спајић, Драговић, Родић - Канга (од 83. Шљивић), Хванг - Букари, Иванић (од 61. Иванић), Олајинка (од 61. Лучић) – Ендијај (од 76. Красо).

ЧУКАРИЧКИ (4-2-3-1): Филиповић – Стевановић (од 70. Роган), Врањеш, Јовановић, Тошић (од 78. Станковић) – Сисоко (од 76. Милојевић), Доцић – Ивановић, Миладиновић, Никчевић (од 46. Цретковић) – Аџић (од 70. Ергелаш).

Друго полувреме: Црвена звезда - Чукарички 3:0

90' - Крај утакмице!

77' - Још једна велика прилика за Букарија. Умакао је одбрани ривала, али шутирао је поред гола искоса са десне стране. У међувремену на терен је ушао Жан-Филип Красо који је заменио Ендијаја.

75' - Овога пута са беле тачке прецизан је био Осман Букари коме је ово први гол у другом делу првенства.

74' - Још један пенал за црвено-беле. Ендијаја је непрописно зауставио дефанзивац гостију Огњен Врањеш.

71' - Лука Аџић и Миладин Стевановић завршили утакмицу, а уместо њих у игру су ушли Митар Ергелаш и Виктор Роган.

64' - Нови опасан напад гостију. Миладиновић је шутирао, али добро је све пратио Родић и изблокирао је покушај крилног нападача Чукаричког.

61' - Три измене извршио је Владан Милојевића. Утакмицу су завршили Огњен Мимовић, Питер Олајинка и Мирко Иванић. Њих су заменили Лазар Николић, Владимир Лучић и Срђан Мијаиловић.

60' - Погрешила је одбрана гостију. То је искористио Ендијај да упути шут. Ипак, добро је све пратио Филиповић и зауставио је ударац Сенегалца.

57' - Какав налет Чукаричког. Миладиновић је био у одличној прилици, али његов ударац је ногом зауставио Глазер. Потом је тукао и Сисоко из даљине, али опет је Израелац био на висини задатка.

55' - Извела је Звезда први корнер у наставку утакмице. Букари је шутирао из прве након што су играчи гостујућег тима избили лопту, но његов покушај није био добар.

46' - Почело је друго полувреме, а одмах је ударац опробао Питер Олајинка. Ипак, то је био лак плен за Филиповића.

Прво полувреме: Црвена звезда - Чукарички 2:0

45+1' - Крај првог полувремена.

45' - Прво полувреме је продужено за један минут.

36' - Умакао је Ендијај одбрани "брђана", добио је одличну лопту од Хванга, обишао је Филиповића и потом затресао мрежу ривала. Тако је домаћин дуплирао предност. Ово је трећи првенствени гол Сенегалца.

35' - Прва права прилика за госте. Аџић је сјајно примио на груди лопту и потом шутирао после доброг паса Врањеша. Ипак, од свега Чукарички је добио само корнер, после којег је реаговала одбрана црвено-белих.

31' - Још један добар напад Звезде. Лопта је опет дошла до Букарија на десној страни, шутирао је опет лоше репрезентативац Гане. У наставку акције изблокиран је покушај Иванића.

27' - Нова опасност по госте. Иванић је сјајно проиграо Букарија који је из одличне позиције шутирао високо преко гола.

26' - Велику прилику имао је Ендијај. Шутирао је главом, али Филиповић је све добро пратио и одбранио је ударац Сенегалца.

24' - Други корнер извео је гостујући тим. Као ни после првог ни сада није било опасности по гол Омрија Глазера.

17' - Нови опасан напад изабраника Владана Милојевића. Ендијај је одложио лопту Букарију који је покушао ударцем, а на добром месту је био Иванић чији ударац је завршио поред гола.

14' - Центрирао је Иванић са леве стране, лопту није успео да закачи Ендијај и голман "брђана" је био добро постављен и ухватио је лопту.

9' - Звезда је преко Гелора Канге дошла до предности. Габонац је шутирао у десну страну Филиповићевог гола. Он се бацио на ту страну, али није успео да интервенише.

7' - Главни судија Марко Ивковић је после консултације са колегама из ВАР собе отишао да погледа снимак и показао је на белу тачку.

6' - Први опасан напад на утакмици. Центрирао је Олајинка са леве стране, али је ударац Уроша Спајића главом отишао преко гола. Штоперу црвено-белих је морала да се укаже помоћ пошто је добио незгодан ударац од Тошића.

1' - Почела је утакмица на стадиону "Рајко Митић". Први са центра кренули су домаћи фудбалери.

Уочи меча:

Састави тимова:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Глазер – Мимовић, Спајић, Драговић, Родић - Канга, Хванг - Букари, Иванић, Олајинка – Ендијај.

ЧУКАРИЧКИ (4-2-3-1): Филиповић – Стевановић, Врањеш, Јовановић, Тошић – Сисоко, Доцић – Ивановић, Миладиновић, Никчевић – Аџић.

Црвено-бели се састају са великим дужником из првог дела сезоне. "Брђани" су тријумфовали на свом терену са 2:1. Тада су Доцић и Адетунђи погађали за тим са Бановог брда, док је стрелац за актуелног шампиона био Жан-Филип Красо.

Што се овог дуела тиче, оба тима су у добром расположењу пошто су уписали по два тријумфа од када се првенство наставило.

Црвена звезда последњи пут није победила Чукарички на "Маракани" давне 2016. године. Тада је резултат био 1:2.

Црвено-бели су тренутно други на табели са 52 бода, док је екипа Гордана Петрића на четвртом месту са 25.

БОНУС ВИДЕО: ЗВЕЗДА ПОВЕЛА У НОВОМ ПАЗАРУ: Црвено-бели преко капитена стигли до предности