ФУДБАЛСКИ "ВАТРОМЕТ": Партизанови дебитанти обележили голеаду за повратак на прво место Суперлиге Србије

М. Блажић

19. 02. 2024. у 08:00

НА пролећној премијери једва један, синоћ у Хумској ватромет голова завршен седмом лоптом у мрежи у последњим тренуцима утакмице. Партизан се распуцао против ИМТ, али и показао одређене дефанзивне слабости које срећом по црно-беле на крају нису биле адекватно кажњене, па се у фудбалском дому клуба из Хумске славила и убедљива победа и голови чак тројице дебитаната - 5:2 (2:0).

ФУДБАЛСКИ ВАТРОМЕТ: Партизанови дебитанти обележили голеаду за повратак на прво место Суперлиге Србије

ИМТ је боље отворио утакмицу, претио у првих десетак минута, али је прилика Северине, коју је одлично неутралисао Гордић, пробудила домаћина. Пре истека пола часа игре Партизан је стигао до првог гола пошто је Северина много боље реаговао из теже ситуације и искоса ударцем по земљи затресао мрежу гостију. Пет минута касније Салдања је место на терену препустио Николићу због задобијеног ударца у бутину, а у последњим тренуцима првог полувремена серију голова дебитаната отворио је Бојан Ковачевић после одлично изведеног корнера Гајаса Захида.

Наставак је донео потпуно "лудило" и чак пет голова. Неизвесност је најпре вратио Марковић аутоголом после шута Радочаја, да би по пенал на обе стране одржао тензију на високом нивоу до завршнице. Најпре је Захид морао да потврђује гол после одбране Гордића, да би Милош Луковић био прецизан у 81. минуту за 3:2 и за нову драму.

Ни чињеница да је ИМТ од 78. минута играо са играчем мање због другог жутог картона Радочаја није спречила госте да запрете домаћину у чије редове се увукла нервоза, али све то је трајало свега пет минута. Момци који су у истом минуту ушли на терен и дебитовали за нови клуб, Кастиљо и Гох, отклонили су све дилеме по питању победника. Еквадорац на позајмици из Шахтјора је у 86. минуту на идеалан пас Николића погодио мрежу ривала први пут у сениорској каријери, да би Корејац Гох у последњим тренуцима ставио тачку на голеаду која је Партизану сачувала лидерску позицију.

Зебња присталица црно-белих да би Салдања због повреде могао да буде одвојен дуже време са терена развејана је изјавом тренера Игора Дуљаја који је објаснио да је у питању само ударац.

- Похвалио бих обе екипе, гости су играли изузетно храбро. Били смо мало нервозни када смо примили други гол. Лепо је када дебитанти постигну три гол, видим да су већ постали љубимци навијача. Три бода су најважнија. Салдања је добио јак ударац у задњу ложу, није ништа опасно.

ДЕНВЕР = ЧУДО: Како је тајна вечера Нагетса на коју није позван само Јокићев омиљни саиграч спасила сезону Николи и НБА шампионима

Денвер и Никола Јокић су били понижени у прве две утакмице са Минесотом. И то понижени пред сопственим навијачима, у мечевима на "миљу надморске висине", у хали која представља најтеже НБА гостовање, али у којој су Тимбервулфси разнели Нагетсе. Са 0:2 као претешким теретом на леђима требало је путовати на два меча у гостима, где је могла да се заврши Денверова сезона, али... све се променило. Сада, после нестварних Јокићевих бравура, Денвер води са 3:2. И, изгледа да је за то крива - вечера. На коју су позвани сви играчи Нагетса, осим једног - Јокићу можда и најдражег. Оног који је летос допутовао у Србију да би се дружио са нашом и светском кошаркашком звездом.

15. 05. 2024. у 17:43