КАКАВ ШОК У ТУРСКОЈ: Душан Тадић и Фенербахче доживели велики кикс, пола земље "бесни" због оног што судије раде (ВИДЕО)

11. 02. 2024. у 19:13

ФУДБАЛЕРИ Фенербахчеа у 25. колу турске Суперлиге нису оправдали очекивања својих присталица - одиграли су само 2:2 са нејаком екипом Алањаспора, која се бори за опстанак, и тако више нису на деоби челне позиције.

КАКАВ ШОК У ТУРСКОЈ: Душан Тадић и Фенербахче доживели велики кикс, пола земље бесни због оног што судије раде (ВИДЕО)

Alex Nicodim / Anadolu Agency/ABACAPRESS.COM

Капитен фудбалске репрезентације Србије Душан Тадић био је стартер у екипи "Фенера", која се скоро од самог почетка нашла у неочекиваном проблему.

Наиме, Аугосто је у 12. минуту донео сензационално вођство аутсајдеру (Алања је у овај меч ушла као 16. на табели, прва изнад црте која раздваја екипе које испадају и оне које остају у елитном друштву).

То вођство је било на снази све док на "сцену" није ступио српски фудбалски мађионичар.

Тадић је, наиме, дао гол из пенала у 49. минуту, а притом је одлука да се досуди најстрожа казна разбеснела не само навијаче Алањаспора, већ и других клубова којима "Фенер" није мио - јер су сматрали да је судија том приликом уручио поклон славном клубу:

Да ли јесте, процените сами:

Беснела је та "половина Турске" и када Душан Тадић због овог старта није добио црвени картон...

... али су на крају најнезадовољнији били навијачи Фенербахчеа.

Јер, иако је десет минута после Тадићевог гола асистенција Мулдура омогућила је Џеку да донесе преокрет, меч је завршен без победника.

У 63. минуту Аугосто је лукавним ударцем поравнао на 2:2 и тако поставио коначан резултат.

Услед неочекиваног ремија, Фенербахче није успео да се врати на деобу првог места на табели турске Суперлиге - има 64 бодова, а два више је сакупио Галатасарај који је са 2:0 савладао осмопласирани Башакшехир.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“