ВЛАХОВИЋ ПРОДУЖИО "ПРОКЛЕТСТВО"! Баш буран дерби Серије А, да ли је шампионска трка у Италији решена? (ВИДЕО)

04. 02. 2024. у 22:40

Интер и Јувентус су се састали у 23. колу Серије А, а тај дерби италијанског првенства окончан је како Душан Влаховић и Филип Костић нису желели - домаћин је победио са 1:0 и, после прилично бурног другог полувремена, додатно умакао свом најближем пратиоцу, управо торинској "старој дами" за коју наступају поменути Срби.

ВЛАХОВИЋ ПРОДУЖИО ПРОКЛЕТСТВО! Баш буран дерби Серије А, да ли је шампионска трка у Италији решена? (ВИДЕО)

У дерби ове рунде, а и целе сезоне, Интер је као домаћин ушао са 55 бодова, а Јувентус са два мање, и то уз одиграни меч више.

Управо је та чињеница била додатни мотив за екипу из Торина да да све од себе у Милану, али...

Када неко тек после више од пола сата упути први шут ка голу ривала (притом, лопта не оде даље од два метра, јер је ударац изблокиран), када за то време тачно десет пута стрепи од покушаја ривала, онда и не чуди што је Јуве, за ког су од самог почетка играли српски репрезентативци, Влаховић и Костић, био у прилично подређеном положају.

Душан Влаховић и Хенрик Мкхатарјан на утакмици Интер - Јувентус / FOTO: Tanjug/AP

Да није било Бремера, који је у последњи час спречио већ виђен погодак Интера преко Тирама, и раније би "неразури" повели него што јесу, мада је велико питање шта би се десило да је Влаховић искористио велику прилику у 32. минуту.

Тада га је Мекени одлично проиграо у полуконтри, а иако је имао много више времена него што  нападачи обично имају да се наместе за шут, очајно је примио лопту и она му је побегла пре него што је могао да озбиљније припрети голману Интера, Зомеру. Србин се хватао за главу због тога, а није дуго прошло - и казна је стигла у виду смештања лопте иза леђа чувара мреже Јувентуса, Шћешног.

Играо се 37. минут када је после центаршута са десне стране дефанзивац гостију Гати  неспретном интервенцијом постигао аутогол грудима (ВИДЕО), чиме је постављен коначан резултат не баш спектакуларне прве половине сусрета. А онда...

Бурно друго полувреме!

Решени да покажу да нису само посматрачи великог дербија, фудбалери Јувентуса заиграли су далеко, далеко агилиније после великог предаха. Истини за вољу, најбољу шансу је најпре створио опасни Интеров Чалханоглу, када је мајсторски примио лопту и одмах је, шутем "из колена" упутио тако да је она погодила стативу, али онда су се разгоропадили гости.

Најпре је Филип Костић двапут припретио ударцима с левог крила, потом је Душан Влаховић пробао атрактивно да постигне погодак, окренут леђима голу - послао је лопту преко главе, али и преко пречке.

Душан Влаховић покушава да постигне атрактиван гол за Јувентус против Интера у Серији А / FOTO: Tanjug/AP

Тик покрај стативе је затим прави пројектил упутио Гати, вероватно додатно мотиривсан аутоголом који је постигао, али је и на другој страни терена било изузетно занимљиво. Нарочито када је Барелин волеј Шћешни ногама спречио да постане погодак.

Како се меч ближио крају, на дело је ступило неписано правило (а статистички потврђено у досадашњем току сезоне) да Интер не прима погодак у последњих 15 минута првенствене утакмице. Тако је остало и овога пута, уз нову мајсторску одбрану Шћешног у 88. минуту када је спречио Арнаутовића да се упише у стрелце, па је тим тренера Симонеа Инзагија "минималцем" победио екипу Масимилијана Алегрија и увећао своју бодовну предност на табели.

Влаховићево "проклетство" у Милану

Јувентусу је сада остало да се пита - има ли икаквих шанси да надонади оволики бодовни заостатак  (и "чиме"?), а Влаховић је остао на само једном тријумфу у каријери над "неразурима", уз три ремија и девет пораза.

И, што је занимљиво, остао је на учинку од нула постигнутих голова на стадиону "Ђузепе Меаца" / "Сан Сиро", чиме се и његово мало фудбалско "проклетство" продужило. Међутим, на срећу по њега, његове навијаче и фудбалску репрезентацију Србије, мајсторије које Душан Влаховић изводи ове сезоне - најављују да ће их, и те како, бити још.