СВЕТ СЕ ПИТА "ШТА ОВО БИ?!" Арсенал и Ливерпул одиграли невероватан дерби Премијер лиге (ФОТО/ВИДЕО)

04. 02. 2024. у 19:29

Премијер лига је дочекала меч тимова који се директно боре за титулу, а дерби који су одиграли Арсенал и Ливерпул у Лондону памтиће присталице обе екипе, али и други љубитељи фудбала - због онога што се дешавало на терену.

СВЕТ СЕ ПИТА ШТА ОВО БИ?! Арсенал и Ливерпул одиграли невероватан дерби Премијер лиге (ФОТО/ВИДЕО)

Водећи "Црвени" су на ово гостовање у 23. колу првенства дошли са пет бодова више од домаћих "тобџија", а између њих је био и Манчестер сити, са истим бодовним учинком као лондонска екипа, али уз чак два мења мање.

Било је јасно да би Ливерпул евентуалним тријумфом малтене избацио тим тренера Микала Артете из шампионске трке, јер би заостајао осам бодова за лидером, а притом су гости били прилично самоуверени јер у домаћем првенству нису изгубили још од 30. септембра 2023. Међутим, као и тада против Тотенхема, и сада су изгубили у "сличном" делу Лондона. Али, како...

Екипа Јиргена Клопа, која је наступла без своје прве звезде, повређеног Мохамеда Салаха, била је у подређеном положају читаво полувреме, а завршила га поготком. Истина, "туђим".
Но, кренимо редом.

Пред 60.704 гледаоца на "Емирејтсу" најпре се затресла Ливерпулова мрежа, за шта је био "крив" врло организован напад Арсенала, те добро постављање стрелца, Саке, након Алисонове одбране (ВИДЕО).

Иако су "тобџије" доминирале у том делу утакмице, он је приведен крају нерешеним резултатом јер су се под притиском очајно понашали дефанзивци Артетине екипе, па је Габријел постигао аутогол (ВИДЕО).

Ипак, нису баш превише дуго чекали на нову радост присталице лондонских црвено-белих.
Играо се 67. минут када су, по некима, најбољи голман и најбољи штопер у Премијер лиги, несхватљиво погрешили. Алисон и Вирџил ван Дајк су направили хаос себи и свом тиму - дефанзивац је лопту пустио, голман до ње није стигао, а онда када јесте - промашио ју је, што је омогућило да Арсенал поведе, јер је Габријел Мартинели искористио овај невероватан поклон (ВИДЕО).

Грогирани Ливерпул је још неко време тражио "себе", али је свака његова нада утхинула када је Ибрахима Конате добио други жути картон у 88. минуту.  Искористио је то домаћин у другом минуту судијске надокнаде времена  да преко резервисте Тросара постигне сјајан гол за 3:1 - и то после продора поред двојице ривала и пробацивања лопте голману кроз ноге (ВИДЕО), на огромно одушевљење Артете који је славио као да је освојио Лигу шампиона.

Тада је и постављен коначан резултат, после ког је Ливерпул остао први на табели, јер има и даље 51 бод, али сада му је први пратилац Арсенал са 49. Манчестер сити има 46, али са две утакмице мање може, ако их реши у своју корист, да избије на чело изузетно узбудљиве Премијер лиге.

Пратите је и даље уз спортске странице портала "Новости". На правом сте месту.