ОДГОВОР ГАЗДИ: Цео Напуљ слави момка из јужне српске покрајине, а има и зашто!

13. 01. 2024. у 18:10

Наполи је прошле сезоне бриљирао у италијанском шампионату, титулу је освојио први пут још од оних Марадониних дана, али... одбрана трона не да не иде добро, већ се дешавају и помало невероватне сцене: газда клуба, Аурелио де Лаурентис, решио је да "продрма" екипу коју је створио новцем зарађеним у филмској индустрији тако што ју је закључао у хотелу, а "одговор" је био у једном трилер-стилу.

Подсетимо, Де Лаурентис је, наиме, "закључао" комплетан први тим Наполија у један хотел, где је решио да током ове седмице играчи тамо буду до наредне утакмице "како би размислили о својим поступцима".

Екипа је, изгледа, добро размислила па је после дебакла против Торина (3:0) победила Салернитану резултатом 2:1 после преокрета и голом у шестом минуту судијске надокнаде времена.

Кад је Салернитана повела на стадиону Дијего Армандо Марадона у 29. минуту голом Антонија Кандреве, навијачи Наполија су се уплашили да ће то бити четврта утакмица у низу без победе у Серији А.

Да не буде тако, побринуо се јунак преокрета и победе, дефанзивац рођен у Приштини Амир Рахмани. Прво је у четвртом минуту надокнаде полувремена изборио пенал који је у гол претворио Матео Политано, а онда је и сам постигао гол у 90+6. минуту за велику победу која је задржала Наполи у трци за четврто место, које води у Лигу шампиона.

Наполи је сада шести са 31 бодом, Салернитана је остала последња са 12 бодова.

У другом мечу одиграном у истом термину Ђенова и Торино су одиграли без погодака. Гол гостију успешно је сачувао стандардни чувар мреже репрезентације Србије Вања Милинковић-Савић, док је њего саиграч из државног тима Иван Илић такође одиграо свих 90 минута.

На табели Серије А Торино је десети са 28 бодова, а Ђенова 12. са шест мање.

Бонус видео: Навијачи Олимпијакоса и Звезде заједно скандирали "Косово је Србија"

ДУШАН ТАДИЋ У ЕКСТАЗИ: Истанбулски гигант је преко лета формирао врхунски тим и спреман је да се врати у Лигу шампиона

У оквиру другог кола квалифкација за Лигу шампиона састаће се Лугано и Фенербахче. Први меч се игра вечерас на "Стокхорн арени" у Туну и почеће у 20.30.

23. 07. 2024. у 07:45

РУСИЈА У НЕВЕРИЦИ Нова забрана - ови руски шпијуни и саботери не могу на Олимпијске игре Париз 2024!

РУСИЈА У НЕВЕРИЦИ Нова забрана - ови руски "шпијуни и саботери" не могу на Олимпијске игре "Париз 2024"!

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од "споредних" ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу из света олимпизма, јер је из Француске стигла нова забрана за неке Русе који су се увелико спремали у Париз, на овогодишње Олимпијске игаре.

22. 07. 2024. у 15:22

МУЖА ИСПОЛИВАЛА КЉУЧАЛОМ ВОДОМ: Умро у најгорим мукама - када се открило зашто, људи тражили њено ослобађање

ИМЕ Коринe Смит многи повезују са женом која је одлучила да свесно жртвује себе због терора који су преживела њена деца, други је ипак зову бескомпромисном убицом.

22. 07. 2024. у 17:39