ОДГОВОР ГАЗДИ: Цео Напуљ слави момка из јужне српске покрајине, а има и зашто!

13. 01. 2024. у 18:10

Наполи је прошле сезоне бриљирао у италијанском шампионату, титулу је освојио први пут још од оних Марадониних дана, али... одбрана трона не да не иде добро, већ се дешавају и помало невероватне сцене: газда клуба, Аурелио де Лаурентис, решио је да "продрма" екипу коју је створио новцем зарађеним у филмској индустрији тако што ју је закључао у хотелу, а "одговор" је био у једном трилер-стилу.

Подсетимо, Де Лаурентис је, наиме, "закључао" комплетан први тим Наполија у један хотел, где је решио да током ове седмице играчи тамо буду до наредне утакмице "како би размислили о својим поступцима".

Екипа је, изгледа, добро размислила па је после дебакла против Торина (3:0) победила Салернитану резултатом 2:1 после преокрета и голом у шестом минуту судијске надокнаде времена.

Кад је Салернитана повела на стадиону Дијего Армандо Марадона у 29. минуту голом Антонија Кандреве, навијачи Наполија су се уплашили да ће то бити четврта утакмица у низу без победе у Серији А.

Да не буде тако, побринуо се јунак преокрета и победе, дефанзивац рођен у Приштини Амир Рахмани. Прво је у четвртом минуту надокнаде полувремена изборио пенал који је у гол претворио Матео Политано, а онда је и сам постигао гол у 90+6. минуту за велику победу која је задржала Наполи у трци за четврто место, које води у Лигу шампиона.

Наполи је сада шести са 31 бодом, Салернитана је остала последња са 12 бодова.

У другом мечу одиграном у истом термину Ђенова и Торино су одиграли без погодака. Гол гостију успешно је сачувао стандардни чувар мреже репрезентације Србије Вања Милинковић-Савић, док је њего саиграч из државног тима Иван Илић такође одиграо свих 90 минута.

На табели Серије А Торино је десети са 28 бодова, а Ђенова 12. са шест мање.

Бонус видео: Навијачи Олимпијакоса и Звезде заједно скандирали "Косово је Србија"

БАЈЕР ЈЕ ОБОРИО ЕВРОПСКИ РЕКОРД: Да ли ће се невероватан низ непоражености фармацеута окончати на Олимпику?

БАЈЕР ЈЕ ОБОРИО ЕВРОПСКИ РЕКОРД: Да ли ће се невероватан низ непоражености ''фармацеута'' окончати на ''Олимпику''?

У првој утакмици полуфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' покушати да нанесу први овосезонски пораз Бајеру из Леверкузена (21:00).

02. 05. 2024. у 07:50