СРБИ РАСТУЖИЛИ МУРИЊА! Јувентус победио Рому, а најбољи потез утакмице извео је Душан Влаховић (ВИДЕО)

30. 12. 2023. у 22:38

Јувентус је у дербију 18. кола Серије А победио Рому, а коначан резултат (1:0) не открива баш у колико је подређеном положају била "вучица" Жозеа Муриња на овом гостовању "старој дами" из Торина.

Рома је тек у 72. минуту упутила први ударац у оквир гола, а до тада је махом била немоћна са лоптом у поседу, док су је само дефанзивне бравуре спасавале већег резултатског заостатка.

Од тих мајсторија у одбрани издвојила се највише она када је снажан шут Филипа Костића сјајно, пред гол-линијом, главом успео да заустави Евен Ендика.

Спаса за рому, међутим, није било када су су у 47. минуту Срби "режирали" вођство Јувентуса.

Костић је изврсно издржао физичке дуел са чуваром, лопта потом дошла до Душана Влаховића, а он извео потез утакмице: петом је Влаховић проиграо Адријана Рабиоа који је лукаво, искоса с леве стране, шутирао у ближи угао гола и тако савладао Руија Патрисија (ВИДЕО).

Рома се тек у завршници меча тргла, али не само да није успела ни у 16. узастопном мечу против неке од две водеће екипе првенства да оствари победу, већ ни да узме бод.

Јувентус, за који су до 75. минута играли и Костић и Влаховић, заузима друго место са 43 бода, два мање од водећег Интера, док је Рома седма са 28. Између суботњих ривала на табели Серији А се налазе Милан са 36 бодова, Фиорентина са 33, Болоња са 31 и Аталанта са 29.

БОНУС ВИДЕО: Кад химна Србије, "Боже правде", загрми у Русији...