ЛУДА УТАКМИЦА НА МАРАКАНИ! Црвено-бели намучили шампиона Европе, Сити видео одличну Звезду

Александар Илић

13. 12. 2023. у 20:40 >> 22:16

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде дочекали су Манчестер сити у последњем колу групе "Г" Лиге шампиона. Актуелни шампион Европе славио је 2:3 (0:1)

Иако је меч био без резултатског значаја - Сити је први, а Звезда без шансе да остане у Европи на пролеће, гледали су навијачи узбудљиву игру. Пеп Гвардиола извео је комбиновани састав, али ни то није било довољно домаћима да победе.

Иако је на моменте Црвена звезда била равноправан ривал, уз велику шансу Косте Недељковића, једини гол у првом полувремену постигао је Мика Хамилтон, изданак омладинске школе Манчестера, који је уједно и дебитовао управо против Црвене звезде.

Све је кренуло од голмана Стефана Ортеге који је упослио Џека Грилиша на левој страни, а завршило се ударцем Хамилтона искоса, а руку на срце, могао је голман Звезде Омри Глазер боље да реагује.

Знатно је боље заиграла Звезда у наставку. Већ након пет минута игре имали су домаћи две велике шансе да изједначе. Букари је претио изблиза, а Ендиаје из даљине, на великом испиту нашао се голман Ситија.

Промашене прилике казнио је у 62. минуту Оскар Боб. Прошетао се млади фудбалер Ситија кроз одбрану Звезде, те пласирао лопту у даљи угао домаћих за 2:0.

ИЗЈАВЕ НАКОН МЕЧА

Шериф Ендиаје

Јован Мијатовић

Владимир Лучић

Јошко Гвардиол

Само осам минута касније Јован Мијатовић је могао до свог првенца у Лиги шампиона, изашао је пред Стефана Ортегу, погодио стативу.

Није ту био крај узбуђењима. Ин-Бом Хванг је дао наду домаћима и одушевио навијаче. Одузео је лопту ривалу, изашао пред гол Стефана Ортеге, и након првенца у Суперлиги уписао и првенац у Лиги шампиона - 1:2.

Сву наду угасио је Звезди Калвин Филипс са "беле тачке". Насер Ђига оборио је Хамилтона у шеснаестерцу, а Филипс није пропустио прилику увећа предност шампиона Европе. Ипак, драму у меч унео је у првом минуту надокнаде Александар Катаи, одлично је главом реаговао на проигравање Хванга за 2:3.

Како је текао меч прочитајте у наставку:

ЗВЕЗДА - СИТИ 2:3 (0:1)

(Хванг 76', Катаи 90+1' - Хамилтон 20', Боб 62', Филипс 85'пен)

90+1' ГОЛ! Катаи одличан на проигравање Хванга. Унео је везиста Звезде драму у завршници меча.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЗВЕЗДА ПОСТИГЛА И ДРУГИ ГОЛ: Катаи затресао мрежу Манчестер ситија (ВИДЕО)

90' Пет минута надокнаде.

87' Каква шанса за Звезду. Мијатовић је са три метара погодио стативу, а олакшавајућа околност јесте офсајд Катаија.

85' Ђига је оборио Хамилтона у шеснаестерцу. Пенал за госте. Глазер је наспрам себе имао Филипса, био је прецизан играч Ситија.

82' Матеус Нунез уступа место на терену Бернарду Силви.

78' Кабић је заменио Недељковића. Фоден одмах потом имао добру прилику, шутирао је преко гола.

76' ГОЛ! Одузео је Хванг лопту, а потом кренуо ка голу Ортеге, након гола у Суперлиги, уписао је и првенац у Лиги шампиона.

75' Мохамаду Сусохо је заменио на терену Матеа Ковачића.

70' - Ау, велика шанса Звезде! Мијатовић је имао велику шансу, изашао је пред голмана гостију, шутирао, погодио стативу!

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЗВЕЗДА ПОКЛЕКЛА ДРУГИ ПУТ: Овако је Сити дуплирао предност на "Маракани" (ВИДЕО)

68' Мијатовић је имао превише простора, шутирао је из даљине, крај стативе.

66' Жути картон добио је Срђан Мијаиловић.

62' ГОЛ!  Оскар Боб је све сам урадио, прошетао се кроз шеснаестерац домаћих, послао лопту у даљи угао Глазера.

55' Одузео је Олајинка лопту играчу Ситија, Филипс је био у паду пре него што му је пришао играч Звезде, добио је Сити фаул. Ушао је Катаи место Канге, Мијатовић место Ендиајеа, Владимир Лучић место Олајинке.

51' Нова велика шанса за Звезду! Букари је изблиза шутирао, брани Стефан Ортега, потом Канга из даљине шутира - корнер.

47' Хамилтон је умало дошао до другог гола. Близу стативе прошла је његова лопта.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА 0:1

45' Минут је продужен ме.

43' Опасан напад Ситија. Грилиш је извукао лопту из гол аута, послао на другу страну, она је стигла до Боба, који је за секунд закаснио да је пошаље у мрежу Глазера.

39' Џек Грилиш је искоса шутирао, добро реагује у одбрани Ђига. Све чешће негодују фудбалери Ситија, предњачи у томе Мануел Аканђи.

36' Све ураде црвено-бели добро све до завршнице. Кренуо је сада Ендиаје у напад, добро примио лопту, послао до Букарија који је прјако послао лопту напред.

30' Уследила је контра Букарија, покушао је да проигра Олајинку, али испред је лопту покупио Стефан Ортега.

29' Грилиш је покушао да проигра Хамилтона, Олајинка шаље у корнер. Нуњез је шутирао искоса, брани Глазер, наставио се притисак гостију. Поново добра одбрана Звезде.

27' Ау, какав напад Звезде. Канга је пустио Недељковићу, он лажњаком наместио на леву ногу и шутнуо тик изнад пречке Ситија, велика шанса за Звезду!

25' Ђига је одлично реаговао у одбрани, пренео лопту на другу страну, напад Звезде Букари је могао да шутне, проиграо је Недељковића, само аут.

20' ГОЛ! Хамилтон се нашао на ивици офсајда по десној стрнаи, ипак успео је да се нађе у дозвољеној позицији, те је искоса матирао Глазера за 1:0

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: СИТИ ПОВЕО ИЗ ПРВОГ ШУТА: Ево како је Хамилтон постигао гол против Звезде (ВИДЕО)

17' Поново је Хванг био у главној улози, одузео је лопту пред својим шеснаестерцем, проиграо Букарија, али голман Ситија био је бржи.

Танјуг/АП

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: СПЕКТАКЛ НА "МАРАКАНИ": Погледајте кореографију навијача Звезде (ВИДЕО)

16' Хванг је претио по левој страни, покушао да проигра Кангу, неуспешно.

8' Мирна игра за сада. Препустила је Звезда иницијативу ривалу, чека шансу из контри, одлично се црвено-бели бране за сада.

1' Почела је утакмица на стадиону Рајко Митић.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: "ВИЗИЈА ТУНЕЛА!" Сити одушевљен чувеним тунелом "Маракане" (ФОТО)

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ВУЧИЋ И ВЛАСНИК СИТИЈА ГЛЕДАЈУ МЕЧ ЗАЈЕДНО: Председник Србије угостио првог човека Манчестера на Маракани (ФОТО)

18.35 - Председник Србије Александар Вучић ушао је на стадион Рајко Митић.

18.17 - Фудбалери Манчестер ситија изашли су на терен, пропраћени звиждуцима са трибина.

Гостима се баш допада тунел Маракане.

17.40 - Фудбалери Манчестер ситија стигли су на Маракану, а посебан утисак на њих оставио је познати тунел на стадиону Црвене звезде.

17.37 - У току дана огласио се и председник Србије Александар Вучић који је поручио да ће присуствовати мечу заједно са првим човеком Манчестер ситија.

17.35 - Познати су састави за меч.

Црвена звезда – Манчестер сити

Стадион: Рајко Митић, Србија. Судија: А. Агајев.

Црвена звезда: Глазер, Недељковић, Ђига, Спајић, Мијаиловић, Драговић, Хванг, Канга, Букари, Олајинка, Ендиаје. Тренер: Барак Бахар.

Манчестер сити: Ортега, Луис, Стоунс, Аканџи, Гомез, Филипс, Ковачић, Нуњес, Боб, Грилиш, Хамилтон. Тренер: Пеп Гвардиола.

16.05 - Омладинци Црвене звезде одиграли су меч против вршњака Манчестер ситија, а како је текао дуел прочитајте у посебном тексту.

УОЧИ МЕЧА

Манчестер сити је обезбедио прво место у Групи Г и пласман у осмину финала Лиге шампиона, док је Црвена звезда коло пре краја изгубила шансу да се на пролеће нађе у неком од европских такмичења.

Сити је одбрану титуле у елитном европском такмичењу почео победом управо против Звезде 3:1 на "Етихаду". Реванш сусрет у српској престоници биће уједно и други међусобни дуел клубова.

Тренер енглеске екипе Пеп Гвардиола је за меч против Звезде повео 23 фудбалера међу којима није један од најбољих нападача света Ерлинг Холанд због повреде.

РЕЧ ТРЕНЕРА ЗВЕЗДЕ - Барак Бахар: Имали смо велика очекивања у групној фази

Жеља домаћина је да се победом опрости од Европе.

- Желимо да искористимо тренутак тога што смо први на табели у Суперлиги, да одиграмо добру утакмицу и освојимо бодове. До сада смо играли добро, и у последњем мечу у Берну смо били на нивоу, али смо много промашивали. Време је да одиграмо добро и освојимо бодове. Велика очекивања смо имали у групној фази. Добро смо играли већину утакмица, али су резултати изостали и разочарани смо. Не желим да поредим Звезду и Макаби Хаифу, већ да на прави начин завршимо групну фазу.

У дефанзиви влада високо самопоуздање.

- Што се одбране тиче, осећам да смо бољи тим у том сегменту. Важно је да се добро бранимо сутра, јер играмо против квалитетног противника, али то важи и за офанзивни део игре - закључио је Бахар

О чаши вина са Гвардиолом...

- Сада је фокус на утакмици. Лепо је што је Гвардиола рекао после прве утакмице да жели да седнемо и попијемо вино, али ћемо након меча видети шта и како.

РЕЧ ТРЕНЕРА СИТИЈА - Пеп Хвардиола: Звезда је институција са великим престижом.

Гвардиолу муче кадровски проблеми.

- Да, има их пуно, имамо пуно играча, пола сезоне су они носили игру, ти играчи које сте сада поменули. Дакле, није да нам нешто недостаје, него морате да се адаптирате. За сада је све то добро, као да смо нешто много изгубили у игру, изгубили смо једну утакмицу у седам и то је сада пропаст. Навикли смо себе и навијаче на победе, али у томе је суштина. Не сама чињеница да си неку утакмицу добио или изгубио. Ми смо успели да победимо пет утакмице, али смо за сутра спремни и покушаћемо да победимо Звезду, који је институција и са великим престижом.

Похвалио је домаћина - Црвену звезду.

- Притисак је увек присутан када си овде. Када си квалификован другачије је. Последња је утакмица, прилика у групној фази. Ако ниси у стању да победиш утакмицу и одрадиш свој посао, нарочито што смо победили у прошлим утакмицама. Срећни смо што смо овде већ као квалификовани.

Сити ће у Београд доћи без Де Брујнеа, Халанда и Докуа, а ово су фудбалери који су допутовали у српску престоницу:

Кајл Вокер, Рубен Дијас, Калвин Филипс, Џон Стоунс, Нејтан Аке, Матео Ковачић, Џек Грилиш, Родриго, Стефан Ортега Морено, Хулијан Алварез, Бернардо Силва, Серхио Гомез, Јошко Гвардиол, Мануел Акаџи, Матеус Нунес, Скот Карсон, Фил Фоден, Оскар Боб, Макс Алејн, Махамаду Сусохо, Рико Луис, Тру Грант, Мика Хамилтон.