ЦРВЕНИ КАРТОН ЗА СРБИНА: Мијат Гаћиновић искључен, па АЕК доживео кобни пораз

30. 11. 2023. у 21:43

Фудбалери Брајтона победили су вечерас у гостима екипу АЕК-а резултатом 1:0 у мечу петог кола групе Б Лиге Европе, а посао им је олакшало искључење српског репрезентативца.

Једини гол на утакмици постигао је Жоао Педро у 55. минуту. АЕК је меч завршио са фудбалером мање, пошто је у 65. минуту искључен српски репрезентативац Мијат Гаћиновић.

Без њега су саиграчи доживели пораз услед ког више немају шансе да буду међу две екипе које иду у наредну фазу овог надметања, док је Брајтон то изборио поменутим тријумфом.

У другом мечу петог кола групе Б од 21 сат Олимпик у Марсеју дочекује Ајакс, а пред тај меч стање на табели групе Б било је Брајтон 10, Марсеј 8, АЕК 4, Ајакс 2.

Једини гол на утакмици постигао је Жоао Педро у 55. минуту. АЕК је меч завршио са фудбалером мање, пошто је у 65. минуту искључен српски репрезентативац Мијат Гаћиновић, без ког су његови саиграчи доживели пораз услед ког више немају шансе да буду међу две екипе које иду у наредну фазу овог надметања, док је Брајтон то изборио поменутим тријумфом. У другом мечу петог кола групе Б од 21 сат Олимпик у Марсеју дочекује Ајакс, а пред тај меч стање на табели групе Б било је Брајтон 10, Марсеј 8, АЕК 4, Ајакс 2. Са друге стране, фудбалери Спарте победили су вечерас у Прагу екипу Бетиса 1:0 у мечу петог кола групе Ц Лиге Европе, док се њихови супарници из групе Ц, Ренџерс и Арис, састају од 21 сат. На табели је, пред тај меч, стање било: Бетис 9 бодова, Ренџерс 7, Спарта 7, Арис 3. Аталанта и Спортинг су обезбдили нокаут фазу својим ремијем у Бергаму (1:1) и чињеницом да је Раков у гостима савладао Штурм 1:0. Италијански клуб је сакупио 11 бодова, португалски осам, а два преостала ривала по четири. И, коначно, у последњем мечу првог дела програма заказаног за четвртак, фудбалери Рена су Будимпешти савладали Макаби из Хаифе резултатом 3:0, док се у групи Ф од 21 састају Виљареал и Панатинаикос. На табели води Рен са 12 бодова, а следе Виљареал са 6, Панатинаикос са 4, иМакаби Хаифа са једним бодом.

Са друге стране, фудбалери Спарте победили су вечерас у Прагу екипу Бетиса 1:0 у мечу петог кола групе Ц Лиге Европе, док се њихови супарници из групе Ц, Ренџерс и Арис, састају од 21 сат. На табели је, пред тај меч, стање било: Бетис 9 бодова, Ренџерс 7, Спарта 7, Арис 3.
Аталанта и Спортинг су обезбдили нокаут фазу својим ремијем у Бергаму (1:1) и чињеницом да је Раков у гостима савладао Штурм 1:0.  Италијански клуб је сакупио 11 бодова, португалски осам, а два преостала ривала по четири.
И, коначно, у последњем мечу првог дела програма заказаног за четвртак, фудбалери Рена су Будимпешти савладали Макаби из Хаифе резултатом 3:0, док се у групи Ф од 21 састају Виљареал и Панатинаикос. На табели води Рен са 12 бодова, а следе Виљареал са 6, Панатинаикос са 4,  иМакаби Хаифа са једним бодом.

Бонус видео: Кад је у халу ушао војни оркестар, "гробари" и "делије" загрмели као један!