ЗВЕЗДА "ПРОМАШИЛА" ЕВРОПСКО ПРОЛЕЋЕ: Јанг бојс нокаутирао црвено-беле, српски шампион ће дуго памтити овај меч

Ч. В.

28. 11. 2023. у 22:53 >> 20:33

ЦРВЕНА звезда поражена је у Берну од Јанг бојса са 2:0 у 5. колу Лиге шампиона и на овај начин је изгубила све шансе да и од пролећа игра у Европи.

ЗВЕЗДА ПРОМАШИЛА ЕВРОПСКО ПРОЛЕЋЕ: Јанг бојс нокаутирао црвено-беле, српски шампион ће дуго памтити овај меч

Могли су црвено-бели да имају почетак из снова на овој утакмици. Две колосалне прилике није искористио Шериф Ендијаје у првих пет минута. Најпре му је ударац зауставио Антони Раћопи, а потом је главом из одличне позиције шутирао преко гола.

Стигла је казна за промашаје у 8. минуту. После корнера домаћин је успео да поведе. Бенито је шутирао, одбранио је тај покушај Омри Глазер, но лопта се одбила до Косте Недељковића и завршила у мрежи Звезде.

Могло је у 24. минуту да буде 1:1. Од центра терена је Осман Букари вукао лопту, изашао је сам испред голмана домаћег тима, али је у кључном тренутку дао јак фор и још једна прилика је пропала.

Јанг бојс је кажњавао све промашаје. Тако је у 29. минуту Левин Блум шутирао са неких 14 метара, није успео да интервенише Глазер, а чини се да је могао и то је било великих 2:0.

Гости су покушали до одласка на одмор да смање предност. Покушао је и Хванг из даљине, али до промене резултата није дошло, па је тим из Берна имао два разлике пред наставак сусрета.

Црвена звезда је била бољи ривал у другом полувремену. Имали су изабраници Барака Бахара неколико одличних прилика. Хванг је погодио стативу, Јован Мијатовић је два пута био у одличној позицији за постизање гола. Раћопи је зауставио и ударац Жан-Филипа Красоа из одличне ситуације.

И домаћин је у неколико наврата добро запретио, али промене резултата није било, па је тим Рафаела Викија успео да оствари прву победу у Лиги шампиона и на пролеће ће играти у Лиги Европе.

Црвено-бели имају за чим да жале. По свему приказаном и шансама које су створили морали су бар два гола да постигну на стадиону "Ванкдорф" у Берну.

Шампион Србије ће у последњем колу Лиге шампиона дочекати Манчестер сити 13. децембра и то ће бити последња европска утакмица клуба из Београда ове сезоне на европској сцени.

Јанг бојс - Црвена звезда 2:0 (2:0)

Стадион: "Ванкдорф". Гледалаца: 31.500. Судија: Дани Макели (Холандија). Стрелци: Недељковић аг 8, Блум 29 (Јанг бојс).

Јанг Бојс (4-3-3): Раћопи - Блум, Kамара, Бенито, Гарсија - Малеш (од 46. Kоли), Нијасе, Монтеиро (од 74. Чаива) - Елија, Угринић, Енсаме (од 74. Ганвула).

Црвена звезда (4-2-3-1): Глазер - Недељковић, Драговић, Ђига, Родић - Стаменић (од 59. Лучић), Мијаиловић (од 84. Kатаи) - Букари, Хван (од 90. Kанга), Иванић (од 59. Kрасо) - Ендиаје (од 46. Мијатовић).

Друго полувреме: Јанг бојс - Црвена звезда 2:0

90+3' - Крај утакмице!

90' - Утакмица је продужена још три минута.

86' - И Катаи се нашао у прилици. Изблокиран је покушај десетке црвено-белих и лопта је завршила у рукама на овој утакмици веома доброг Раћопија.

83' - У игру је ушао и Александар Катаи. Он је заменио Срђана Мијаиловића. Након корнера је главом шутирао преко гола Насер Ђига.

78' - Запретио је домаћин. Резервиста Гавнула није добро захватио лопту па и даље на семафору стоји 2:0.

75' - Још једна шанса за Звезду. Родић је одлично центрирао, а Мијатовић је са свега неколико метара лоше захватио лопту и црвено-бели нису успели да постигну погодак ни из ове ситуације.

72' - Опасна ситуација пред голом гостију. Гарсија је центрирао са леве стране. Енсаме је сам био у шеснаестерцу, но главом је шутирао поред гола.

64' - Контра домаћег тима, Елија је тукао искоса са десне стране, али добро је био постављен Глазер и успео је да интервенише.

63' - Ређају се прилике пред голом Јанг бојса. Сада је шут Красоа одбранио Раћопи. Не може, па не може Звезда да постигне гол.

61' - Нова колосална за госте. Букари је прошао по десној страни, оставио је репрезентативац Гане одличну повратну лопту Мијатовићу који је из одличне позиције шутирао поред гола.

59' - Још две промене направио је израелски стручњак. Жан Филип Красо и Владимир Лучић су заменили Мирка Иванића и Марка Стаменића.

57' - Ставиву је погодио Хванг. Покушао је Корејац да изненади Раћопија. Шутирао је искоса са леве стране и оквир гола је био савезник домаћег тима.

49' - Добар напад гостију. Родић је послао лопту испред гола ривала, замало је закаснио Мијатовић. У наставку акције тим из Берна се одбранио.

46' - Почело је друго полувреме. Барак Бахар је направио прву промену. Шерифа Ендијаја је заменио Јован Мијатовић.

Прво полувреме: Јанг бојс - Црвена звезда 2:0

45+2' - Завршен је први део меча. Домаћин има два гола предност, но чини се да је Звезда морала да постигне барем један погодак.

45+1' - Прво полувреме је продужено за два минута.

40' - Покушао је Хванг са неких 17 метара, али ударац репрезентативца Јужне Кореје отишао је изнад пречке гола који чува Раћопи.

39' - Опет је Јанго бојс претио после корнера. Нијасе је шутирао главом. Ипак, лопта је отишла преко гола Глазера.

29' - Нови гол у Берну. Домаћин је дуплирао предност. Опет је после корнера и гужве лопта дошла до Блума који шутирао са неких 14 метара, није успео да интервенише Глазер и Звезда је у све тежој ситуацији!

24' - Невероватно! Букари је изашао сам испред Раћопија, али дао је јак фор и пропуштена је још једна велика прилика да Звезда дође до поготка.

21' - Добар напад Јанг бојса. Елија је протутњао по десној страни, центрирао је из трка, Енсаме је пробао главом, но лопта је отишла преко гола.

16' - Извели су црвено-бели први корнер, али није било опасности по гол домаћег тима, пошто је Раћопи ухватио лопту након центаршута Букарија.

8' - Кажњена је Звезда за промашаје. Извели су корнер домаћи. Иванић је главом пребацио лопту која је стигла до Бенита чији ударац је одбрани Глазер, лопта је потом погодила Недељковића и завршила у мрежи гостију.

6' - Нижу се прилике пред голом Јанг бојса. Иванић је сјајно проиграо Букарија који је шутирао искоса са десне стране. Умео је из тих позиција да погађа репрезентативац Гане, но сада је шутирао преко гола.

5' - Опет сјајна шанса и опет Ендијај промашује изгледну прилику. Хванг је центрирао са леве стране, а Сенеглац је главом са неколико метара шутирао веома лоше. Врло лако су гости већ могли да воде.

4' - Велика прилика за црвено-беле. Раћопи је лоше испуцао лопту, Иванић је главом спустио лопту Ендијају који је из одличне позиције шутирао право у голмана домаћег тима.

1' - Почела је утакмица у Берну, а први су са центра кренули фудбалери Црвене звезде. Одмах је меч прекинут због судара главама Шерифа Ендијаеја и Блума. Ипак, дуел је брзо настављен јер нису лекарске екипе морале да улазе на терен.

20.33 - Добар део "делија" је стигао на стадион, а ту је одмах почело препуцавање са домаћом публиком, нарочито када је на терен истрчао швајцарски тим:

20.19 - Уз песму "УЕФА мафија, Косово је Србија", скоро 5.000 "делија" се са места окупљања кретала ка стадиону. Ево како је то изгледало:

20.11 - Што се тиче екипе Јанг бојса, она је претрпела само једну промену у односу на викенд-пораз од Цириха у првенству Швајцарске, на левом боку играће Монтеиро, уместо Колија, а он ће, уз Гарсију, мотрити на продоре Букарија.

20.02 - У односу на први меч ових тимова, у стартној постави црвено-белих нема Стефана Митровића, већ је ту Недељковић (с тим да он игра у одбрани, из које је у везни ред прекомандован Мијаиловић, који је играо бека у београдском окршају ових тимова). Подсетимо, тада је Звезда повела голом Ендијаеа у 35. минуту, Угринић у 48. поравнао, да би Итен из пенала у 61. преокренуо, а коначних 2:2 поставио је Букари у 88. минуту.

19.56 - Не пропустите! АЛБАНЦИМА СЕ ОВО НЕЋЕ СВИДЕТИ: Ево шта је 5.000 "делија" урадило у Берну пред утакмицу Јанг бојс - Црвена звезда (ВИДЕО)

19.55 - Ево и састава! Барак Бахар, тренер српског првака, одлучио је да Црвена звезда наступи од првог минута са следећих 11 играча: Глазер - Недељковић, Драговић, Ђига, Родић - Мијаиловић, Стаменић - Букари, Хванг, Иванић - Ендијае.

За домаћине играју Раћопи - Блум, Камара, Бенито, Гарсија - Малеш, Ниасе, Монтеиро - Елиа, Угринић, Нсаме

На клупи гостију су, уз голмана Поповића, још и Дегенек, Спајић, Канга, Катаи, Олајинка, Красо, Кангва, Мијатовић, Лучић, Кабић и Стефан Митровић, а код Швајцараца два чувара мреже, Вон Балмос и Марзино, те Аменда, Лакоми, Коли, Каива, Јанко, Персон, Рудани, Лустенбергер и Ђанвуола.

Уочи меча:

Црвено-бели би тријумфом на "Ванкдорф" стадиону обезбедили треће место у групној фази најелитнијег такмичења које гарантује играње у Лиги Европе. Исто би урадио и домаћи тим уколико би славио на свом терену.

Биће ово шести међусобни дуел актуелних шампиона Србије и Швајцарске. Занимљиво је то да је чак четири окончано нерешено уз један тријумф Звезде (3:0) који се десио сада већ давне 2004. године у квалификацијама за Лигу шампиона.

Интересантно је то да су оба досадашња дуела на стадиону Јанг бојса завршена идентичним резултатом - 2:2. Исти исход је био и 4. октобра ове године на "Маракани" у 2. колу.

Добра ствар за изабранике Барака Бахара је та да ће имати велики број навијача. Наиме, око 2.000 "делија" би требало да буде на трибинама "Ванкдорфа".

Израелски стручњак зна шта екипа мора да уради како би остварила зацртани циљ у престоници Швајцарске.

- Сви знају да нас очекује важна утакмица, за обе екипе, јер се директно боримо за треће место. Морамо да будемо фокусирани и агресивни како бисмо остварили жељени резултат. Анализирали смо Јанг Бојс и реч је о доброј екипи. Пре свега су добри на домаћем терену, тако да морамо да будемо на нивоу како бисмо остварили позитиван резултат. Борићемо се, ово је битна утакмица и за нас и за њих, али су они домаћини и то им је предност. Играју добар пресинг, флексибилни су и променили су систем игре у односу на раније - рекао је Бахар.

Подсетимо, оба тима у овај сусрет улазе са једним бодом. Звезда је тренутно трећа на табели због боље гол разлике.

БОНУС ВИДЕО: НЕСВАКИДАШЊА КОРЕОГРАФИЈА: Ово су "делије" урадиле за меч Звезда - Јанг бојс у Лиги шампиона

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00