СВЕТ ГЛЕДАО У НЕВЕРИЦИ: Челси и Манчестер сити, тимови који вреде 2,25 милијарде евра, приредили не-ве-ро-ва-тан дерби! (ВИДЕО)

12. 11. 2023. у 19:34

Фудбалери Челсија и Манчестер ситија приредили су истински спектакл у 12. колу Премијер лиге.

Челси, екипа у чију реконструкцију је за последње две године уложено око милијарду евра и никако да на прави начин оправда толику инвестицију, угостио је апсолутног владара  - енглеског, европског светског шампиона, који је стигао с намером да умакне најблжим пратиоцима на табели.

"Плавци" и "грађани", који вреде 2,25 милијарде евра (Челси, према специјализованом сајту Трансфермаркт - 999 милиона, а Сити 1,26 милијарде) одиграли су изузетно узбудљив меч, а све је завршено уз пенал у 95. минуту, резултатом 4:4.

Да ће бити "нешто тако" на крају - могло је да се наслути када се већ у првом полувремену мрежа четири пута тресла.

Ерлинг Браут Холанд је занемарио "правило" да играч над којим је направљен једанаестерац не треба да шутира пенал - па је управо са беле тачке и дао гол за 0:1 (ВИДЕО), а онда је домаћин узвратио.

Само четири минута касније, у 29., Тијаго Силва је сјајним "летом" успео да дође до лопте и главом је пошаље у мрежу ривала из Манчестера (ВИДЕО), да би у 37. минуту искусни Рахим Стерлинг донео преокрет Челсију (ВИДЕО).

Ипак, на велики предах се отишло уз нерешен резултат, јер је Мануел Аканђи остао "заборављен" у судијској надокнади времена и дао гол за 2:2 на "Стамфорд бриџу" (ВИДЕО).

А само што је почело друго полувреме, контру Ситија коју је Холанд започео - он је и завршио, поготком за 2:3 у корист браниоца трона (ВИДЕО).

Ипак, одустајања у табору екипе Мауриција Покетиња није било. Напротив.

Аргентинац је оставио у игри дотад не баш приметног Николаса Џексона, а баш он, хет-трик јунак недавне спектакуларне утакмице са Тотенхемом, постигао је гол за 3:3 и то након интервенције голмана Манчестер ситија, Едерсона, на шут Галагера (ВИДЕО).

Драма је тада достигла врхунац, а све је, недуго после промашеног зицера од стране Челсијевог резервисте Мала Густа...

...  деловало као решено у 86. минуту. Тада је Сити био убеђен да је обезбедио седму узастопну победу против Челсија: по правом пљуску, усред солидног напада "грађана" и покушаја Ковачића с руба шеснаестерца, лопта се одбила ка његовом саиграчу Родрију. Он је распалио по њој, а лопта се, на срећу гостију, одбила од ноге Тијага Силве и преварила голмана Челсија, Санчеза, који се бацио на другу страну, где је и указивала првобитна путања (ВИДЕО).

Али, то није било све.

О, никако.

У другом минуту судијске надокнаде времена Ситијев дефанзивац Рубен Диаш фаулирао је у свом казненом простору Арманда Броху, па је досуђен пенал.

Извео га је до 1. септембра фудбалер Манчестер ситија, Кол Палмер, који је у првом наступу против некадашњег клуба сјајно шутирао с беле тачке и поставио коначних 4:4 у спектакуларном мечу на "Стамфорд бриџу" (ВИДЕО).

После оваквог исхода, табела Премијер лиге делује "напето" као и завршница овог дербија - Сити води са 28 бодова, по 27 имају Ливерпул (после данашње голеаде, а баш пред меч са лидером) и Арсенал, 26 је сакупио Тотенхем, а следе Астон Вила са 25, Манчестер јунајтед са 21, Њукасл са 20, Брајтон са 19...

Бонус видео: Новак Ђоковић - Пет тајни због којих је најбољи на свету