КАКАВ ХАОС, КАКАВ СПЕКТАКЛ! Премијер лига дочекала најлуђи меч сезоне, Тотенхем и Челси имали мегдан за сва времена (ВИДЕО)

06. 11. 2023. у 23:09

У 11. коло Премијер лиге градски ривали Тотенхем и Челси ушли су у различитим расположењима - домаћин као једини непоражени тим првенства, а гост као екипа у коју је скоро милијарда евра уложена у последње две године, а притом је тек 13. на табели. На крају, после невероватних дешавања, Челси је као гост победио са 1:4, уз два играча више и нестварне сцене на "Тотенхем Хотспур стадиону".

Прво полувреме је било за (не)заборав - трајало је 56 минута и 26 секунди, а лопта је била у игри само 23 минута и 21 секунду. Али, све то навијачи једног и другог клуба неће заборавити, никако.

Дејан Кулушевски је дао гол (ВИДЕО) за рано вођство сензационалних "певаца" које води Аустралијанац грчког порекла Анге Постекоглу, а то је био само увод у "фудбалско лудило".

Јер, до великог предаха, десило се да су поништена три гола (Челсијевих фудбалера Стерлинга, Каиседа и Џексона), два фудбалера су "преживела" видео-провере око тога да ли треба да буду искључени, Удоги из Спурса и Џејмс из Челсија, а онда је једна од бројних ВАР-одлука посебно погодила Тотенхем:

Ромеро је, због заиста неопрезног старта, искључен, а млади Кол Палмер (учесник недавног декласирања младе фудбалске репрезентације Србије, када су Енглези победили "орлиће" са 9:1) извео пенал којим је Челси дошао до 1:1 (ВИДЕО). Уз све то, Постекоглуова екипа је изгубила и Ван де Вена због повреде, а од поменутог прекршаја Ромера, играла је с фудбалером мање - од 35. минута. И то само неко време, јер је ускоро искључен још једна играч Тотенхема.

Прво полувреме је продужено за чак 12 минута због поменутих и непоменутих прекида, a у седмом минуту другог - лидер Премијер лиге остао је без поменутог Удогија, који је искључење избегао у уводном делу меча, но не и у његовом наставку.

Удоги је, наиме, добио други жути картон, зауставивши непрописно Стерлинга који се испрва спетљао у контри (ВИДЕО), а тог часа је почела опсада гола Тотенхема.

Са голманом и свега осморицом играча у пољу, домаћин се супротставио "плавцима" који су само појачавали офанзивне опције изменама, попут "појачања од скоро 100 милиона евра", Михајла Мудрика (који се више брукао него што је доприносио настојањима да се искористи новонастала ситуација).

За то време, голман Тотенхема Гиљелмо Викарио је, са преосталим саиграчима успевао да уз нека чуда на гол-линији и пред њом (ВИДЕО) одолева налетима екипе Мауриција Покетина који у три претходна покушаја (као стратег Саутемптона) никада није победио Тотенхем чији је менаџер био, али...

Формација "певаца" 5-3-0 је поклекла у 75. минуту. Одлука да се јако "високо" постављеним офсајд-замкама гост натера на грешке, а тако избегну неравноправне позиционе борбе у сопственом шеснаестерцу...

... није се исплатила Постекоглуовој екипи када је искусни Стерлинг добио правовремену лопту на десном крилу, па омогућио Николасу Џексону да постигне гол за 1:2 (ВИДЕО).

Рис Џејмс и Николас Џексон славе други гол Челсија на невероватној утакмици с Тотенхемом / FOTO: Tanjug/AP

Многи тимови би тада психички пали, па примили "још неколико комада", али нестварни Тотенхем је почео да бива бољи ривал на терену.

Чак је и дао гол, мада је тај погодак Ерика Дајера поништен због офсајда, потом је имао и колосалну прилику преко Бетанкура, па преко Сона у судијској надокнади времена, да би одмах потом, у контри Џексон донео 1:3 (ВИДЕО), на асистенцију Конора Галагера, из сличне акције као код претходног гола "плаваца".

Како досад водећи тим није одустајао од својих настојања, казна за такве јурише стигла је у виду хет-трика Николаса Џексона који је у 98. минуту поставио коначних 1:4 (ВИДЕО).

Услед првог првенственог пораза, Тотенхем је препустио прво место Манчестер ситију, који има 27 бодова, односно један више ("грађани" су од 11 мечева успели девет да добију, а два да изгубе, а Постекоглуова екипа има осам тријумфа, два ремија и овај изгубљени меч).

Што се Челсија тиче, он је на табели Премијер лиге прескочио Кристал Палас, Вест Хем и Нотингем, те је десети са 15 бодова.

Бонус видео: "ДЕЛИЈЕ" НИСУ МОГЛЕ ДА ВЕРУЈУ! Ево шта је Лајпциг пустио с разгласа пред меч Лиге шампиона са Црвеном звездом

ПАЛА ОДЛУКА! Ево кога је Новак Ђоковић одабрао за тренера, мастерс у Риму све открио (ВИДЕО)

Новак Ђоковић је недавно завршио више него успешну сарадњу са хрватским тренером Гораном Иванишевић, а сада је постало јасно и ко ће бити Нолетов тренер на римском мастерсу.

06. 05. 2024. у 21:35