МИЈАТОВИЋ СКРАТИО МУКЕ: Како је бледа Црвена звезда тешком муком направила преокрет против Железничара у Панчеву

З. Ћоровић

11. 11. 2023. у 21:58

ПОВУЦИ, потегни – шампион је некако ишчупао победу у Панчеву. Био је ово преокрет да се замажу очи и купи мир тренеру Бараку Бахару, јер је ова победа великог фаворита поново стигла после тешких порођајних мука: Железничар – Ц. звезда 1:2 (1:0).

Израелац је ових дана добио максималну подршку управе и мало је фалио да се сви заједно опеку одмах после бројних састанака и договора. Црвено-бели су стигли до тријумфа у наставку, головима џокера Ивановића и младог Мијатовића, коме је ово други пут ове сезоне да одлучује меч и доноси важне бодове.

Железничар, претпоследњи тим на табели, има за чим да жали јер је имао вођство и пропустио две одличне шансе да освоји бар бод, што не би било незаслужено.

Да Звездину одбрану може свако да протресе као ничји сеоски орах, показао је први напад домаћина. Честа слика ове сезоне - лако је створен вишак по десној страни, Ђорђевић је могао лепо да се намести, центрирао је и погодио једног од двојице својих слободних играча Лазара Романића (прошао Звездину школу), који са шест, седам метара неометан главом погађа за 1:0.

Дефанзивна линија шампиона испала је у овој акцији као да наспрам себе има ривале у Лиги шампиона, Манчестер сити или Лајпциг, мада се и Јанг Бојс сладио са два поготка на „Маракани“.

И онда се до краја полувремена понављала честа, једнолична слика – Бахаров тим је нападао, нападао и нападао, али није успео да направи ништа опипљиво и дође до изједначење. Није помогло ни што је Александар Катаи први пут био стартер,  од болова у леђима још увек је утрнула  и његова препознатљива луцидност. Најопаснији је био млади Лучић после дриблинга и соло акција, трудио се и Олајинка, док је папрено плаћени Шериф Ендиаје ко зна који пут преспавао прво полувреме.

Оставио га је Барак у свлачионици, као и Родића, убрзо је заменио Катаија  и Кангву.  Ушли су Иванић, Николић, Букари и Мијатовић да нешто конкретније ураде и ове промене су коначно, донеле резултат.

Виспрени Иванић је у 61. успео да се финтом ослободи чувара и погоди за 1:1. Међутим, минут касније домаћин опет са лакоћом прави добру прилику, па је резервни голман црвено-белих Поповић успео да уђе у Гргићев шут и спречи најгоре. Звезда долази до победе у 76. минуту, Кангин центаршут  из слободног ударца испратио је Мијатовић и у маниру правог центарфора претворио га у погодак, његов четврти првенствени.

И одмах затим, срећа је погледала црвено-беле. Необјашњиво, дозволили су Шушњару да остане сам на петерцу, шансу веће од стопостотне упропастио је траљав шут.

БОНУС ВИДЕО: Циљ ми је био да играм за Звезду или Партизан

КРУНА (И ПИЦА) СПРЕМНА ЗА КРАЉА АЛЕКСАНДРА: Митровић и Сергеј Милинковић-Савић на корак од титуле у Саудијској Про лиги

САМО је питање времена када ће Ал Хилал и званично освојити наслов првака Саудијске Арабије, односно Про лигу, а прилику да то ураде имају већ данас, односно ове вечери када на својој "Краљевској арени" дочекују екипу Ел Хазема.

11. 05. 2024. у 07:45