АЈАКС ПОРАЖЕН И У ЕВРОПИ: Брајтон савладао ''копаљнике'' у Лиги Европе, Тулуз надиграо Ливерпул

09. 11. 2023. у 21:59

Фудбалери Брајтона победили су вечерас у гостима екипу Ајакса резултатом 2:0 у мечу четвртог кола групе Б Лиге Европе.

АЈАКС ПОРАЖЕН И У ЕВРОПИ: Брајтон савладао копаљнике у Лиги Европе, Тулуз надиграо Ливерпул

Голове за Брајтон постигли су Ансу Фати у 15. и Симон Адингра у 53. минуту. У другом мечу четвртог кола групе Б од 21 час играће АЕК и Олимпик из Марсеја.

Табела: Брајтон 7, Марсеј 5, АЕК 4, Ајакс 2.

Тулуз је на свом терену победио Ливерпул 3:2 у мечу четвртог кола групе Е. Голове за домаћи тим постигли су Арон Донум у 36, Тијс Далинга у 58. и Франк Магри у 76. минуту. Стрелци за Ливерпул били су Кристијан Касерес (аутогол) у 74. и Диого Жота у 89. минуту. У другом мечу у групи Ласк је на свом терену савладао Ројал Унион 3:0. Табела: Ливерпул 9, Тулуз 7, Ројал Унион 4, Ласк 3.

Фудбалери Бајера из Леверкузена су победом у гостима против Карабага 1:0 у мечу четвртог кола групе Х изборили пласман у осмину финала Лиге Европе. Једини гол на утакмици постигао је Виктор Бонифејс у 94. минуту из пенала. Од 21 час играће Хакен - Молде. Табела: Леверкузен 12, Карабак 6, Молде 3, Хакен 0.

Фудбалери Рена победили су на свом терену Панатинаикос 3:1 у мечу групе Ф. Виљареал је у гостима био бољи од Макабија из Хаифе 2:1. Табела: Рен 9, Виљареал 6, Панатинаикос 4, Макаби 3.

Славија је у Прагу у групи Г победила Рому 2:0, док је Сервет на свом терену био бољи од Шерифа 2:1. Табела: Славија 9, Рома 9, Сервет 4, Шериф 1.

БОНУС ВИДЕО: Циљ ми је био да играм за Звезду или Партизан