СИТИ ЈЕ ГАЗДА У МАНЧЕСТЕРУ: Јунајтед разбијен у великом дербију Енглеске (ВИДЕО)

29. 10. 2023. у 18:27

ДУЕЛ Манчестер јунајтед - Манчестер сити требало је да буде дерби 10. кола Премијер лиге, али на терену је постојао само један тим. "Грађани" су убедљиво тријумфовали са 3:0 на "Олд Трафорду" и показали да су у овом тренутку доста квалитетнији од великог ривала.

Од старта утакмице изабраници Пепа Гвардиоле су наметнули жесток ритам јер су желели што пре да дођу до предности. Мрежа "црвених ђавола" се први пут затресла у 26. минуту када је Ерлинг Халанд погодио са беле тачке.

Пеналу је претходила глупост Расмуса Хојлунда који је повукао у казненом простору Родрија. Судија Пол Тирни није одмах показао на 11 метара, али је од колега из ВАР собе добио инструкцију да погледа ситуацију. Он је то урадио, променио је одлуку и оправдано показао на пенал, а сигуран егзекутор је био Норвежанин.

Могао је Јунајтед да изједначи у финишу првог полувремена. Сјајно је са неких 17 метара шутирао Скот Мектоминеј, но одлично је реаговао Едерсон и успео је да одбрани ударац Шкота.

Одмах након тога Сити је пред паузу могао да дуплира вођство. Главом је из непосредне близине шутирао Халанд, сви на стадиону су видели лопту у голу, али појавио се Андре Онана и невероватном парадом одбранио покушај сјајног нападача.

Где је стао у првом шампион Енглеске је наставио у другом полувремену. Већ у 49. минуту је нападач "грађана" постигао други гол на мечу. Искористио је центаршуту Бернарда Силве и главом затресао мрежу ривала.

Коначан резултат утакмице поставио је Фил Фоден коме није било тешко да смести лопту у небрањен гол након асистенције Халанда који је одиграо одличан дуел и понео је епитет играча утакмице.

До краја утакмице није промене исхода, а могло је да га буде, па пету победу у последњих шест мечева против Јунајтеда.

Сити је сада трећи на табели са 24 бода, колико има и другопласирани Арсенал. На челу је Тотенхем са 26. "Црвени ђаволи" су на осмој позицији са 15 бодова.

БОНУС ВИДЕО: Звезда као код своје куће - навијачка подршка и химна црвено-белих са разгласа