ТСЦ ПОВЕО, ФРАЈБУРГ ОДНЕО ЦЕО ПЛЕН ИЗ СРБИЈЕ: Одличан меч Лиге Европе у Бачкој Тополи, фаворит стрепео, па се разгоропадио (ВИДЕО)

26. 10. 2023. у 20:40 >> 20:40

ТСЦ из Бачке Тополе и осмопласирани тим немачке Бундеслиге, Фрајбург, одиграли су изузетно занимљиву утакмицу трећег кола Лиге Европе, а иако је српски клуб сензационално повео, решивши тако прво полувреме у своју корист, гости су тријумфовали са 1:3 уз три поготка сјајног италијанског интернационалца Винћенца Грифа.

Screenshot / TV Arena sport

Као и против Вест хема, екипа тренера Жарка Лазетића је успела да против великог фаворита прва затресе мрежу, но, баш као и тада, није успела да спречи преокрет супарника.

У врло садржајном првом полувремену, у коме је српски представник имао неколико одличних прилика, једино је он своју и искористио. У 13. минуту из дефанзивне линије је Стојић упутио далеко додавање ка десном крилу, тамо је Јовановић из пуног трка извео снажан центаршут, а Петровић код даље, леве стативе, изврсним ударцем донео 1:0 екипи из Бачке Тополе.

Одговор Немаца је био прилично без милости. Истина, у "италијанској режији".

Кикс Јовановића у 48. минуту, када га је лопта приликом корнера Фрајбурга погодила у руку, Грифо је искористио да из пенала поравна резултат, да би исти играч у 59. минуту извео праву мајсторију из слободног ударца и преокренуо резултат.

Већ после 1:1, услед примљеног поготка одмах после великог предаха, ТСЦ се нашао у подређеном положају, са далеко више грешака него у уводном полувремену, а то је само давало крила гостима да изнова и изнова прете. Наредни кикс домаћих, када се Цветковић оклинуо чекајући центаршут супарника с десног крила, Грифо је "претворио" у хет-трик, лако постигавши гол када око њега није било чувара у непосредној близини.

Фрајбург је, после свега виђеног на ТСЦ арени, заслужено тријумфовао (два гола су му поништена због офсајда), али екипа Жарка Лазетића може да буде поносна на највећи део свог наступа против апсолутног фаворита.

КРАЈ! ТСЦ - Фрајбург 1:3

86' - Фрајбург опаснији и у завршници меча. Али, без неког великог труда у овим тренуцима.

81' - Покушава домаћин да нађе неку шупљину у одбрани ривала, али ње нема ни изблиза у другом полувремену као што је то био случај у првом.

76' - Четворострука измена у ТСЦ-у. Шоћ, Станић, Ћирковић, Влалукин су ушли. Три измене спрема и тренер Фрајбурга.

73' - Гол, Фрајбург води са 1:3! Незаустављив је Италијан. Трећи гол који је Грифо дао на ово мечу, сада после центаршута с десне стране, па чињенице да се оклизнуо Цветковић који је чувао најопаснијег играча гостију, а онда је остала релативно лака егзекуција.

70' - Ево и снимка сјајног гола којим је Винћенцо Грифо донео 1:2 Фрајбургу на гостовању ТСЦ-у (ВИДЕО)

68' - Офанзивна измена домаћих. Вулић напушта терен, Милош Пантовић улази

66' - "Умирила" се мало игра, неколико узастопних грешака је томе разлог. Једини што је непроменљиво је гласна песма немачких навијача, којих је око 800

61' - Ау, велика шанса за ТСЦ! Ракоњац је омогућио Ђаковцу да се пробије сам пред гол ривала, био је очи у очи с голманом Фрајбурга и, са десетак метара, искоса с леве стране, шутирао поред спољне ивице стативе!

59 - Какав гол! Фрајбург је преокренуо, 2:1, Винћенцо Грифо је маестрално извео слободњак левом ногом - снажно је шутирао сада већ двоструки стрелац, лопта прелетела живи зид и одсела у мрежи. Можда је могао боље да интервенише голман ТСЦ-а, Илић, али је изгледа очекивао центаршут, а не директан ударац са те позиције.

58' - ТСЦ се, попут грогираног боксера, "налази на конопцима". Најпре кикс у одбрани, који је голман исправио у последњи час, а онда нова неопрезност - играње руком, још једном: слободан ударац је за госте са десног крила.

55' - Трећи пут се затресла мрежа ТСЦ-а на овом мечу, а други пут је гол Фрајбурга поништен. Овога пута због офсајда у коме се нашао на левом крилу Ваисхаупт, чији је центаршут довео до поготка који, јелте, не важи. Остаје 1:1.

51' - Нова добра акција гостију, опет је у прилици Грифо, шутира врло одлучно с леве стране, лопта одлази тик изнад места где се спајају пречка и статива. Нема шта, "добио је крила" Фрајбург после раног гола, на самом страту другог полувремена.

49' - Нерешено! Грифо постиже гол са беле тачке (ВИДЕО), Фрајбург је изједначио на 1:1

48' - Да ли је могуће... Пенал за госте! Лопта удара у руку играча ТСЦ-а Јовановића у његовом шеснеастерцу, приликом центаршута из трећег корнера Немаца...

46' - Почео је други део меча!

Крај полувремена. Врло садржајног - Фрајбург је имао више лопту у свом поседу, имао и добре прилике, али је ТСЦ не само постигао погодак из сјајно организованог тропотезног напада, већ је још неколико пута био близу постизања гола. Тренутних 1:0 делују, ма колико сензационално, потпуно заслужено.

45' - Играће се још четири минута. Или можда још дуже, јер се повредио Вулић. Нагазио га је Хелер, али ће моћи да настави да игра фудбалер ТСЦ-а

45' - Дефинитивно пех за пехом када се о гостима тиче. Не може ни Филип да настави да игра, па је и он замењен попут Салаја. У  игру је ушао Грегорич.

44' - Сјајна акција Фрајбурга из слободног ударца с десне стране! Лопта је савршено упућена ка даљој стативи, одакле је Гинтер, са завојем око главе услед поменуте повреде, волеј пробао да претвори у ударац којим се дошло до 1:1, али је лопта прохујала покрај мете! Опасно је било...

43' - Више од два минута је трајао прекид.

41' - Прекинут је меч због повреде (још једног) играча Фрајбурга. Након што је страдала нога Салаја, а Гинтер морао на ушивање главе, сада је Филип остао да лежи после једног скок-дуела.

37' - Изједначио је Фрајбург! Не, није, поништен је гол! Испрва су славили Немци гол резервисте Хелера - после центаршута с десне стране, лопта је отшила на лево крило напада гостију. Уследио је центаршут, па једно лукаво одигравање главом од стране нападача, Грифа, који је само "проследио" лопту даље, а Хелер ногом сместио лопту у мрежу. Ипак, видео-провера је указала да се радило о недозвољеној позицији, остаје 1:0 за ТСЦ!

34' - Настављају се добре акције домаћина, нова претње по десном крилу, нови добар центаршут, али овај пут не и идеалан шут Вулића.

29' - Један од бољих напада немачког тима окончан је Ваисхауптовим ударцем по земљи, но добро се у десну страну бацио голман ТСЦ-а Илић и ухватио лопту.

26' - Ево и како је Немања Петровић, у сјајној акцији ТСЦ-а, постигао гол Фрајбургу (ВИДЕО)

23' - Дефинитивно, Салај који је недавно дао гол Србији, у победи Мађарске у квалификацијама за ЕУРО 2024, а који је двапут био стрелац у Лиги Европе, не може да настави меч. Тешко се креће ка клупи, Хелер га мења. Принудна измена Лајпцига.

20' - Каква шанса за Фрајбург! Лопта је прохујала кроз петерац ТСЦ-а после центаршута с десног крила, а код даље стативе Салај је "запливао" кроз ваздух, пробао главом да постигне гол, но мету је промашио "за длаку" (и делује као да се повредио при паду)

18' - Нова солидна акција домаћих! Одлично делује ТСЦ, сада је припретио и високим центаршутем, односно ударцем главом.

16' - Још једна шанса за ТСЦ! Све је било идеално до последњег додавања, односно шута који се ишчекивао након "повратне" с десне стране, али је у последњи час, уклизавањем гостујућег дефанзивца, отклоњена опаснот.

14' - Каква акција ТСЦ-а! Из дефанзивне линије је Стојић упутио далеко додавање ка десном крилу, тамо је Јовановић из пуног трка упутио снажан центаршут, а Петровић код даље, леве стативе, изврсним ударцем донео 1:0 екипи из Бачке Тополе.

13' - Гоооол! Немања Петровић, ТСЦ води!

6' - Очекивано, пресинг фаворита прави проблем екипи Жарка Лазетића, па Фрајбург релативно брзо освај алопту, а онда стрпљивије, јер и није под толиким притиском, организује сопствени напад.

3' - Око 800 навијача немачког клуба бодри своје љубинце са трибине "ТСЦ арене". И то прилично бучно.

1' - Утакмица је почела!

18.42 - Стартна постава ТСЦ-а: Илић - Цветковић, Антонић, Чалушић, Петровић - Радин, Стојић, Ђаковац - Јовановић, Вулић, Ракоњац. За Фрајбург играју Атуболу - Гинтер, Лиенхарт, Гулде - Доан, Егештајн, Хефлер, Ваисхаупт - Салај, Филип, Грифо

18.41 - Тимови су код центра игралишта. Још који тренутак и утакмица почиње!

Уочи меча

Жеља Бачкотополчана је да, попут игре у дуелима са Вест Хемом и Олимпијакосом, прикажу запажену партију, и поред тога што нису у пуној форми.

- Атмосфера у екипи је одлична, нема повређених играча, што нам много значи - каже Жарко Лазетић, тренер ТСЦ-а. - У претходним дуелима нисмо баш били миљеници среће, на домаћем колосеку непланирано ремизирали у неким мечевима, које смо, објективно, морали победити. Међутим, уверен сам да нас све то није избацило из колосека. Фрајбург је типичан представник школе фудбала Немачке, игра чврсто, не предаје се, играчи су атлете, снажни и опасни у скоку… анализирали смо их, знамо њихове предности, али имају и мана и ако успемо да их искористимо, можемо до новог подвига.

Изабраници стратега Лазетића знају да их чека тежак меч против Фрајбурга, као што ће бити и сваки наредни у Лиги Европе. Узданица екипе из Бачке Тополе, Милан Радин, сматра да на одлуку о победнику може да утиче боља концентрација и већа жеља.

- Фрајбург је „директна екипа“, не упражњавају систем „тика-така“ већ иду директно на гол и сматрам да би и на том пољу требало да обратимо пажњу. Јер реч је о свестраном тиму, јаком на свакој од позиција. На нама је да играмо по свом моделу, максимално фокусирани и да у таквој поставци на терену тражимо пут до резултата - каже Радин.

КАЗНА ЗА „ЈУГ“

ЗБОГ казне коју је одредила Дисциплинска комисија УЕФА, капацитет трибина на „ТСЦ арени“ биће смањен за 420 места, а забрана се се односи на све секторе на јужној трибини. У клубу у Бачкој Тополи апелују на навијаче да се не понове ситуације које су довеле до затварања дела стадиона.

За оне који због ограничења не буду у прилици да присуствују утакмици, клуб ће, како истичу у ТСЦ-у, рефундирати цену улазнице.

Бонус видео: "ДЕЛИЈЕ" НИСУ МОГЛЕ ДА ВЕРУЈУ! Ево шта је Лајпциг пустио с разгласа пред меч Лиге шампиона са Црвеном звездом