ЗВЕЗДА НИЈЕ МРТВА: Европско пролеће играће се на Маракани, али под једним условом

26. 10. 2023. у 08:49

Фудбалери Црвене звезде изгубили су синоћ у гостима од Лајпцига са 1:3, у утакмици трећег кола групе Г Лиге шампиона.

Лајпциг је повео головима Давида Раума у 12. и Ћавија Симонса у 59. минуту, Марко Стаменић у 70. минуту смањио на 2:1, а коначан резултат поставио је Дани Олмо у 84. минуту.

Овим поразом шампион Србије је смањио шансе да се нађе у другом кругу Лиге шампиона, али је европско пролеће и даље (не)реална опција за изабранике Барака Бахара.

Значајну услугу српском прваку учинио је Манчестер сити, који је рутински славио у Берну на гостовању Јанг бојсу истим резултатом као и "бикови", па Звезда и првак Швајцарске имају по један бод.

Актуелни шампион Европе је новим тријумфом једном ногом закорачио у наредну фазу, јер има девет бодова и чети Пепа Гвардиоле је неопходан још један поен, како би математички и дефинитивно потврдили пласман у другу рунду.

Лајпциг је победом дошао до шест бодова, па тренутно пулени Марка Розеа имају пет поена предности у односу на Црвену звезду и Јанг Бојс.

Тај бод су Срби и Швајцарци освојили у међусобном дуелу, а оно што Звезди баш и не одговара је чињеница да момци из Берна нису изгубили и убедљивије, јер би тада црвено-бели били у предности на табели.

Овако, и Звезда и Јанг Бојс стоје на гол-разлици 4:8 после три кола, због чега ће тај меч у Берну који је међусобни много одлучивати.

До краја лигашког дела, црвено-бели дочекују Лајпциг, иду у Берн, па им долази Манчестер сити. Реално гледано, ако би се реванширали Немцима и изборили бар бод на терену Швајцараца, имали би чему да се надају, јер "грађани" свакако нису противник "за вађење".

С друге стране, пошто ће се до тад првак Енглеске већ обезбедити и растерећен доћи у Београд, можда би Звезда у том мечу и могла да се нада боду или сва три, што јој даје далеко веће изгледе да дочека европско пролеће.

Услов томе је, међутим, најпре да се савлада Лајпциг пред делијама и не изгуби на гостовању Јанг бојсу. У противном, ни треће место више неће бити реалност.