ЗВЕЗДА У СЈАЈНОМ МЕЧУ ПОКЛЕКЛА У ЛИГИ ШАМПИОНА! Лајпциг показао колико коштају неискоришћене шансе

25. 10. 2023. у 22:54 >> 22:55

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде гостовали су Лајпцигу у трећем колу Лиге шампиона. Фантастичан меч одиграли су немачки и српски представник, а славио је домаћин 3:1 (1:0)

Од првог минута падала је киша, али то није умањило квалитет утакмице. Поново је у црвено-белом (вечерас плавом) дресу најбољи појединац био Омри Глазер који се истакао голманским бравурама.

Ин-Бом Хванг имао је полуприлику у трећем минуту, шутирао је ка голу ривала, али са спољне стране стативе. Доста среће црвено-бели имали су у 7. минуту, када је Ђига промашио лопту у свом шеснаестерцу, а лопта је у свом лету кроз шеснаестерац изненадила Луиса Опенду који ју је послао изнад гола.

Ипак, срећа је гостима окренула леђа у 13. минуту када је Давид Раум заблистао. Мирко Иванић био је неодлучан двадесетак метара од свог гола, подлегао је притиску домаћих играча, изгубио је лопту, а сам је био Раум који је поентирао кроз ноге Глазера.

у 17. минуту је у пуном сјају заблистао Глазер. Прво је Јакоб Поулсен шутирао, уз маестралну реакцију израелског чувара мреже, а потом је након корнера који је извео Раум малтене са линије склонио лопту и сачувао своју мрежу.

Имали су и гости својих блиставих момената. Прво је у 24. минуту добро комбиновао Хванг са Родићем који је гађао другу стативу, али је одлично реаговао чувар мреже Немаца.

Четири минута касније наду је црвено-белима одузео судија Хосе Марија Санчес. Венџамин Хенрикс је покосио Петра Олајинку, а након прегледа ВАР снимка променио је одлуку - до краја полувремена није било промене резултата.

Уласком Османа Букарија, заиграла је Црвена звезда знатно полетније. Имали су иницијативи у уводних 12 минута, али не и озбиљнију прилику да угрозе гол "бикова".

Иако није Лајпциг створио ниједну шансу током уводног дела другог полувремена право ниоткуда Ћави Симонс матирао је Глазера у 59. минуту. Успео је да побегне Хвангу, а потом са велике удаљености снажним ударцем пошаље лопту под пречку!

Tekst potpisa

Сада готово пресликана ситуација као код другог гола. Нападали су домаћи, имали иницијативу, али је заостатак смањио гост. Букари је заломио Клостермана, послао лопту на другу страну, лоше ју је захватио Мијатовић, на крају шутирао је Драговић, на одбитак је налетео Марко Стаменић за 2:1.

Помало је наивно Звезда примила трећи гол. Главом је тукао након корнера Симакан је главом тукао, одбранили су се гости, потом лопта пада на главу Феликса Баумгартена, који погађа пречку, још једном је главом закачио Симакан, а на крају она пада пред гол, где ју је у мрежу проследио некадашњи фудбалер Динама из Загреба Дани Олмо.

ЛАЈПЦИГ - ЗВЕЗДА  3:1 (1:0)

(Раум 12', Симонс 59', Олмо 84'- Стаменић 70')

90+2' Наместио се Иванић на ударац, шутирао је са двадесетак метара, али поред гола.

90' Четири минута продужен је меч.

85' Шутирао је Коста Недељковић неко је закачио лопту, а она пада на стативу и одлази у корнер.

84' ГОЛ! Невероватна ситуација пред голом Црвене звезде. Након корнера Симакан је шутирао, па Баумгартен, који погађа пречку, пада лопта метар пред гол, а ту је одлично реаговао Дани Олмо који је главом шаље у гол.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЧЕТИРИ ГЛАВЕ, ЈЕДНА ПРЕЧКА - ГОЛ: Овако је Звезда матирана у финишу меча у Лајпцигу (ВИДЕО)

74' Марко Стаменић је уступио место Александру Катаију.

69' ГОЛ! Одлично је преварио чувара Букари. Након тога на другој страни лопта долази до Стаменића који је искористио шансу да смањи заостатак Звезде!

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ГОЛ КОЈИ ЈЕ ДОВЕО АТМОСФЕРУ ДО УСИЈАЊА: Овако је Звезда затресла мрежу у Лајпцигу (ВИДЕО)

65' Нижу се шансе пред голом Звезде. Прекид је извео Опенда, брани Глезер. Притом, прави три измене Бахар. Излази Стефан Митровић,  улази Стефан Митровић, Милана Родића мења Коста Недељковић, а Шерифа Ендиајеа, Јован Мијатовић.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: `ЗВЕЗДА ДОЖИВЕЛА ШОК: Усред њене огромне инцијатаиве, Лајпциг дао еврогол (ВИДЕО)

62' Нови напад, нови ударац и крајњим напорима сјајна одбрана Глазера. Шутирао је Кампл, сигуран голман гостију.

59' ГОЛ! Није створио Лајпциг шансу у другом полувремену, а онда је Ћави Симонс побегао Хвангу и послао лопту тик под пречку. Немоћан је био Глазер.

56' Јако добрих пар минута Звезде. Букари је покушао да шутира, лопта одлази крај гола, ако је утеха, на путу ка њој у офсајду је био Ендиаје.

55' Имао је четири боља решења Стефан Митровић, одлучио се да шутира.

53' Преамбициозан покушај Османа Букарија који је шутирао са велике даљине и то поприлично непрецизно.

49' Поново врше домаћи притисак. Сналазе се црвено-бели за сада да се одупру томе.

46' Ушао је у полувремену Осман Букари уместо Петра Олајинке.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45+3' Раум је покушавао, послао је лопту изнад свих у шеснаестерцу. Потом Родић несмотрено у наставку напада прави фаул и добија жути картон. Поново је Раум био актер, шутирао је искоса, Глазер боксује.

45' Продужено је прво полувреме три минута.

39' Конфузија у шеснаестерцу домаћих. Прво је пао Ендиаје након контре, до лопте је дошао Олајинка, није продужио је до Ендајеа, који је поново губи, на крају она долази још једном до Олајинке, који не успева ништа са њом да уради.

38' Лепу прилику из контре имали су Олајинка и Ендијае, али је овај други одлучио да застане, уместо да продужи лопту до свог саиграча који је имао отворени пут ка голу.

29' Лукеба је оборио Олајинку у шеснаестерцу. Пенал за Звезду, тако је деловало на прву. Ипак. Хосе Мариа Санчес је након прегледа ВАР снимка променио одлуку.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: УМАЛО ДА ПОГИНЕ! Ђерар Пике због мобилног телефона могао да страда, цела Шпанија гледа овај снимак (ВИДЕО)

28' Прекршај је направио Хванг. Шлагер је покушао да пронађе некога од саиграча у шеснаестерцу, одбранила се Црвена звезда.

26'  Иако је Јакоб Пулсен по формацији у шпицу напада, често се враћа назад и помаже играчима око позиционирања и вршења притиска на везни ред Звезде.

23' Сјајна шанса након корнера Хванга за Родића. Тукао је главом, право у Бласвиха.

22' Припретио је Мирко Иванић, умало је искористио неопрезност одбране гостију, али је голман домаћих био бржи.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЗВЕЗДА ОВО УОПШТЕ НИЈЕ ХТЕЛА: Овако је Лајпциг повео у Лиги шампиона

18' Форсберг је одлично одложио лопту за Поулсена, поново херој гостију био је Глазер. Потом из корнера Глазер малтене вади лопту из мреже. Поново је Ђига лоше реаговао, а Симакан је био егзекутор прилике.

12' ГОЛ! Давид Раун био је сам на левој страни, послао је лопту кроз ноге Глазеру. Превише простора дала му је успавана одбрана.

9' Беспоштедна борба на терену. Родић и Симадан завршили су на трави након судара главом. Обојица су након краћег прекида наставили меч.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: "ДЕЛИЈЕ" ТО НИСУ ХТЕЛЕ ДА ПРОПУСТЕ: Ово су навијачи Црвене звезде урадили пред сам почетак меча са Лајпцигом

7' Иницијатива домаћина. Могао је Лајпциг до гола. Ђига је аматерски промашио лопту, а она је завршила на нози Опенде који ју је, срећом по госте, лоше захватио.

4' Млак покушај Симонса, лак плен за Глазера.

3' Мало је недостајало да Црвена звезда дође до вођства. Наместио се Кореанац на шут са велике удаљености, прозујала је лопта крај стативе.

1' почела је утакмица на "Ред бул" арени. Игра се по кишном времену, али неколико хиљада "делија" праве одличну атмосферу на добро попуњеном стадиону.

УОЧИ МЕЧА

20.42 - ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: "ДЕЛИЈЕ" НИСУ МОГЛЕ ДА ВЕРУЈУ! Ево шта је Лајпциг пустио с разгласа пред меч Лиге шампиона са Црвеном звездом (ВИДЕО)

20.10 - Иако је првобитно изгледало да Барак Бахар у састав није уврстио Жан Филипа Красоа, он се налази на клупи, ради се о грешци у систему УЕФА.

19.48 Познати су састави за меч.  Изнуђеног десног бека игра Мијаиловић.

ЛАЈПЦИГ (4-2-2-2): Бласвих - Хенрихс, Симакан, Лукеба, Раум - Шлагер, Кампл - Форсберг, Симонс - Опенда, Поулесн.

Ц. ЗВЕЗДА (3-4-2-1): Глазер - Ђига, Драговић, Родић - Мијаиловић, Стаменић, Хван, Митровић - Олајинка, Иванић - Ендиаје.

19.00 - ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Навијачи Звезде бакљадом и песмом кроз Лајпциг.

18.50 - Неколико хиљада навијача Црвене звезде упутило се ка "Ред бул" арени.

17.26 - Завршен је меч омладинских селекција Лајпцига и Црвене звезде, а извештај читајте у посебном тексту.

17:25 - ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Велики број навијача Црвене звезде окупио се у центру Лајпцига, где ће у 18 часова кренути пут стадиона.

16:50 - Јохан Пленге, први човек Лајпцига састао се са председником Црвене звезде, Светозаром Мијаиловићем.

У прва два кола у Лиги шампиона Звезда је освојила један бод, а у трећем колу екипа Барака Бахара гостује у Немачкој, екипи Лајпцига.

Немачки тим је један од од "новијих" на европској фудбалској сцени, клуб је основан 2009. године, али далеко од тога да нема резултате иза себе.

"Бикови" су два пута били вицешампиони Немачке, два пута су освајали куп те земље, а највећи међународни успех остварили су 2020. године, када су играли полуфинале Лиге шампиона.

Све су то чињенице које говоре да је Лајпциг велики фаворит у сусрету са српским шампионом.

Барак Бахар на располагању има велики број искусних и квалитетних играча и делује да је мало потребно да се коцкице сложе и да Звезда почне да остварује резултате који се од ње очекују, па и на међународној сцени.

Звезда се на овосезонској премијери није обрукала против шампиона Европе, штавише имала је предност на полувремену утакмице у Манчестеру, док је у другом дуелу освојила бод против Јанг бојса, иако је лако могла до сва три.

Немачки тим је у првом колу био бољи од Јанг бојса у гостима, у другом је поражен од Ситија на свом терену, па је тријумф против Црвене звезде некако императив за момке Марка Розеа.

Управо то може бити фактор који ће ићи у прилог српском шампиону, који је од многих унапред отписан, али се сигурно неће предати без велике борбе.

РЕЧ ТРЕНЕРА ЛАЈПЦИГА - Марко Розе: Не вежу ме лепе успомене за Звезду

- Наравно да смо гледали и анализирали противника. Имају одређене принципе у игри без лопте, одбрана им је оријентисана „човек на човек”а и бране гол свим расположивим снагама. Ипак, имају и офанзивни потенцијал. Питер Олањинка, Шериф Ендијае и Хванг Ин Бом доносе екипи брзину. Живе да се надмећу и такмиче, те нас очекује много посла. Биће нам потребно стрпљење и праве одлуке. Не вежу ме најлепше успомене за Београд и Звезду. Већ смо играли против њих са Салцбургом и тада смо испали из квалификација за Лигу шампиона. Они су тежак противник. Долазе из мале лиге, у којој сте посебно мотивисани и живите за ове утакмице. Такође, такви мечеви их мотивишу да надмаше 100 одсто. Долазе пуни снажне енергије и спремни да уложе све, рекао је тренер Лајпцига.

РЕЧ ТРЕНЕРА ЗВЕЗДЕ - Барак Бахар: Не можемо сваку утакмицу да победимо 5:0

– Знамо да смо примили много голова у протеклом периоду, али ако погледамо само последњу утакмицу шутнули су нам само једном у оквир гола. Не можемо сваку утакмицу да победимо 5:0... Желимо да се унапредимо у том сегменту игре. Последње две утакмице у Лиги шампиона играли смо добро, али смо примали лаке голове. Сада ћемо покушати да променимо то, а да остане исти почетак меча. Моја филозофија је да победимо сваку утакмицу, па тако и ову. Сви играчи су здрави, постоји права конкуренција у екипи, поручио је Бахар.

БОНУС ВИДЕО: Косово је Србија: Ово су "делије" урадиле на мечу Сити - Звезда