ЧЕЛСИ - АРСЕНАЛ, КАКАВ СПЕКТАКЛ! Ко ће да освоји Премијер лигу? Нико нема представу! (ВИДЕО)

21. 10. 2023. у 20:58

Ливерпул је током раног поподнева био први на табели Премијер лиге, потом је то самостално био бранилац трона, Манчестер сити, а онда му се на драматичан начин на врху придружио Арсенал. Он је губио са два разлике од Челсија, али је велики градски дерби Лондона оконачан резултатом 2:2.

"Плавци" су у овај дуел ушли осокољени двема победама у претходна два првенствена наступа, што их је и погурало до (и даље скромних) 11 бодова из осам утакмица. На крилима тог оптимизма, по великом пљуску, успели су и да поведу против непоражених "тобџија".

У 15. минуту пенал је, после играња руком гостију у свом казненом простору, искористио Палмер (ВИДЕО) а на самом почетку другог полувремена Челси је дошао до 2:0 уз спектакуларан гол Михајла Мудрика малтене из "мртвог угла" (ВИДЕО).

Ипак, екипа Мауриција Покетина није успела да издржи налете Арсенала који су потом уследили.

Најпре је лоше "домаћинско" избацивање лопте из свог казненог простора искористио Деклан Рајс да са велике удаљености погоди небрањену мрежу (ВИДЕО) у 77. минуту, а у 84. навијачи "тобџија" поново су славили.

Тада је Сака изврсно, с десне стране, упустио лопту на супротну, ка резервисти Тросару, а овај се одлично снашао код даље стативе и постигао гол за коначних 2:2 (ВИДЕО).

На табели Премијер лиге, после девет кола, Манчестер сиити и Арсенал имају по 21 бод, један мање је скупио и Ливерпул, али и Тотенхем који је одиграо меч мање. Челси је девети, са 12, колико има и Манчестер јунајтед уз утакмицу мање.

БОНУС ВИДЕО: Кад химна Србије, "Боже правде", загрми у Русији...

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00