ПРИЗНАО! Играч Јувентуса се нагодио са тужилаштвом, ево колико ће бити ван фудбала због нелегалног клађења и какве часове ће морати да држи

Дарко Николић
Дарко Николић

17. 10. 2023. у 16:36

Фудбалски репрезентативци Италије Николо Заниоло и Сандро Тонали недавно су напустили тренинг камп национале селекције јер су се нашли под полицијском истрагом и испитани су због сумње да су умешани у илегално клађење, а момак који је пре њих био на "мети" истражних органа, Јувентусов фудбалер Николо Фађоли, данас је признао кривицу и нагодио се са тужилаштвом, како би добио мању казну.

ПРИЗНАО! Играч Јувентуса се нагодио са тужилаштвом, ево колико ће бити ван фудбала због нелегалног клађења и какве часове ће морати да држи

Фото: Профимедиа/Илустрација

Наиме, клађење у Италији није забрањено, али само у за то званично регистрованим фирмама. А како спортисти не би смели да се кладе, због природе посла којим се баве, они прибегну нелегалним, махом онлајн кладионицама и... ту у причу улазе италијанска полиција и поменути фудбалери.

Најпре је Фађоли приведен, а током те истраге, како данас откривају поједини италијански медији, он је указао да му је Тонали открио на којим то интернет локацијама може, ван легалних кладионица, да уплаћује своје прогнозе.

Ухваћен на делу, 22-годишњи играч Јувентуса је, како наводи "Скај спорт", пристао да призна кривицу (тврдио је, притом, да се јесте кладио на фудбал, али не на мечеве Јувентуса), а то признање омогућава му да, заузврат, добије мању казну.

Та мања казна би требало да буде седам месеци суспензије из фудбала.

Поједини италијански новинари, као радио-репортер Марко Контерио, додају да ће Фађоли имати пет обавезних јавних наступа пред млађим аудиторијумом, како би објаснио опасности од зависности које "игре на срећу" могу да изазову.

БОНУС ВИДЕО: НЕСВАКИДАШЊА КОРЕОГРАФИЈА: Ово су "делије" урадиле за меч Звезда - Јанг бојс у Лиги шампиона

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НЕПРИЈАТАН ГОСТ НА ОЛД ТРАФОРДУ: Јунајтед јури Лигу шампиона, трешњице трећи узастопни тријумф на Театру снова

НЕПРИЈАТАН ГОСТ НА ОЛД ТРАФОРДУ: Јунајтед јури Лигу шампиона, "трешњице" трећи узастопни тријумф на Театру снова

МАНЧЕСТЕР јунајтед ће и другог понедељка заредом спустити завесу на коло Премијер лиге, када на „Олд трафорду“ угости Борнмут (21.00) у мечу који може много да каже о стварном домету тима Рубена Аморима.

15. 12. 2025. у 09:00

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (0)

ЗВЕЗДА УКРАЈИНЕ ПРОБАЛА ДА УБИЈЕ РУСКОГ ПУКОВНИКА: Русија не прашта! Ево шта се десило украјинској шампионки