ПРЕСЕДАН ЗА ИСТОРИЈУ: Српски фудбал не памти оно што је било на мечу Раднички - Црвена звезда

08. 10. 2023. у 17:01 >> 17:03

Црвена звезда је као гост победила Раднички у Крагујевцу са 3:4, али уз скандал: за домаћине је накратко заиграо играч који није био у протоколу и зато ће, по свој прилици, меч бити регистрован службеним резултатом (0:3) у корист гостију.

Но, кренимо редом...

Испрва је публика уживала у истинској голеади. Пет погодака је било у првом полувремену, а у другом се десила поменута спорна ситуација.

О њој су вам "Новости" подробно писале чим се догодила, а у најкраћем - на терену се нашао Милош Видовић, и то као капитен Радничког, иако уопште није био у протоколу.

На интервенцију са Звездине клупе, судија Новак Симовић га је удаљио са игралишта и Раднички је уместо њега на терен послао другу замену, па је тај несвакидашњи догађај засенио много тога другог на овом мечу.

На крају треба додати и да је извесно регистровање утакмице службеним резултатом могло и да се "избегне" - да је Црвена звезда победила убедљивије.

Прописи налажу да се прибегавању регистрације меча службеним резултатом у корист екипе која није начинила такав прекршај (3:0) дешава само ако је остварен лошији резултат од тог.

А како је Звезда победила са голом разлике, примениће се поменуто правило, но, да је, рецимо, тријумфовала са четири гола предности, тај резултат би онда остао на снази. О свему ће се, врло брзо, огласити надлежни органи

Но, окренимо се дешавањима на терену...

Већ у другом минуту Раднички је припретио. Стефан Чоловић је искоса шутирао. Добро је био постављен Омри Глазер.

У уводних 10 минута претио је домаћин, Чинеду је шутирао у једном наврату, пре тога Сали, али је добро реаговао голман гостију.

Прилику да донесе гостима вођство и казни промашаје гостију имао је Шериф Ендиаје, Добро га је проиграо Мирко Иванић, али је он шутирао право у голмана Радничког.

Од 20. минута радост на лицима домаћих играча. Превише простора добио је Матија Глушчевић који је шокирао Глазера.

Осам минута касније могао је до 2:0 домаћин. Чинеду је избегао офсајд замку. избацио Ђигу, али је лоше додао за Сулија. У истом минуту на другој страни комбиновали су Осман Букари Ендиаје и Петер Олањика, последњи је успео да матира Стојана Лековића.

Пет минута требало је домаћину за преокрет, и други погодак постигао је Олањика, уз одлично проигравање младог Владимира Лучића. Ни то није било све у првих 45. минута. Чинеду је добро реаговао након што га је погодила лопта, окренуо се брзо попут мачке и послао лопту у мрежу за 2:2.

Пред сам крај је моментум пребацио на страну Звезде Мирко Иванић голом као са малог фудбала. Нанизао је неколико противничких играча за 2:3 у првом полувремену.

Невероватан прекид на старту другог дела... Милош Видовић се нашао на терену као измена у паузи и то са капитенском траком око руке, али како није у протоколу морао је да напусти терен и уступи место другом фудбалеру. Урошу Томовићу.

Мирко Иванић као да се претплатио данас на прелепе голове... Одлично је Осман Букари заломио у 66. минуту, пред Иванићем је лопта одскочила, а он ју је волејем послао у мрежу за 4:2.

Пао је ритам игре до краја меча, али свакако гости имају више разлога за задовољство.

РАДНИЧКИ КГ - ЗВЕЗДА (прво полувреме у току) 3:4

(Глушчевић 20' Чинеду 38', Зорић 90+4'  - Олајинка 29', 33' - Иванић 44', 66' )

90+3' - Лука Зорићч је искористио пропуст одбране да смањи резултат на 3:4

90' Шест минута продужен је меч.

80' Опробао је ударац Красо, сигуран је био Лековић.

74' Мирко Иванић је место уступио Александру Катаију, а Ендиајеа је заменио Красо.

66' Какав гол Мирка Иванића! Везиста црвено-белих је добио лопту од Букарија и са ивице шеснаестерца на волеј ју је послао у мрежу!

56' Дуго се није играло због прекида и повреде неког од играча домаћих, али то није зауставило Мирка Иванића који је још једном био у великој прилици, зауставио га је голман домаћина.

46' Милош Видовић, који је носио капитенску траку и ушао са клупе у редовима гостију није био део протокола те је морао да напусти меч и препусти позицију на терену другом играчу. На његово место ушао је Милош Јовановић.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЈЕДВА ЈЕ ДОШАО СЕБИ: Ово је тренер Звезде Барак Бахар урадио на мечу у Крагујевцу због рата који је избио у Израелу (ФОТО)

45' Крај првог полувремена 2:3

44' ГОЛ! Мирко Иванић и његова невероватна минијатура. Промешао је неколико играча, постигао гол за ново вођство.

43' Несвакидашњи покушај Александра Драговића. Распалио је по лопти са преко 20 метара, чинило се да је Лековић дотакао лопту, али то није видео судија, гол аут.

42' Јавну опомену добио је тренер домаћина Феђа Дудић.

40' Лучић још једном одлично проналази саиграча. Овог пута Хванг није на најбољи начин захватио лопту главом.

38' ГОЛ! Какав фудбал у Крагујевцу. Сакли је пробао да шутира, а из немогуће позиције је реаговао Чинеду кога је погодила лопта за 2:2.

34' ГОЛ! Владимир Лучић је мајсторски проиграо Петера Олајинку којем није било тешко да усамљен са 11 метара матира Лековића.

29' ГОЛ! Олајинка је матирао голмана Радничког. Доста простора имао је Букари, а потом и Ндаје који је подигао за Олајинку.

28'  Нова велика прилика за Раднички из Крагујевца. Чинеду је заломио у шеснаестерцу Звезде. Имао је прилику да шутира али је одлучио да проигра играча, што се неславно завршило.

20'ГОЛ! Глушчевић је казнио лошу одбрану гостију и послао лопту у мрежу Омрија Глазера.

16' Иванић и Букари су комбиновали, а Шериф Ендиаје је са два метара послао лопту у голмана гостију. Одбитак је по његовом мишљењу завршио иза линије, али не и по речима Новака Симовића.

13' Превише простора имао је Чоловић, додавао је у шеснаестерцу Звезде са Глушчевићем, на крају шутирао, али био је блокиран.

9' Чоловић за сада најрасположенији код домаћина, жели да се докаже некадашњем клубу у чијим је омладинским селекцијама стасао.

6' Шутирао је Сакли из прекида право у Глазера.

4' Прву јавну опомену на мечу добио је Срђан Мијаиловић који је оштро стартовао над Стефаном Глушчевићем.

2' Прва опасност пред голом Звезде, Стефан Чоловић је искоса шутирао, добро је угао затворио Глазер.

1' Утакмица у Крагујевцу је почела. Игра се пред солидно попуњеним трибинама у одличним временским условима.

14.01 - Објављени су састави за меч у Крагујевцу.

РАДНИЧКИ 1923: Лековић, Поповић, Пецељ, Зорић, Радовановић - Глушчевић, Митровић, Ристић, Чоловић, Чинеду, Сакли.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Глазер, Драговић, Ђига, Мијаиловић, Букари, Хванг, Канга, Иванић, Лучић, Олајинка, Ендиаје.

Црвено-бели у нешто лошијој форми, после ремија са Јанг Бојсом дочекују ово гостовање, али су ипак апсолутни фаворити.

Звезда је у последња два гостовања на домаћој сцени поражена од Вождовца и Чукаричког, нема сумње да је жеља изабраника Барака Бахара да прекину негативан тренд.

На другој страни Раднички је после лошег старта везао две победе у последња три меча и жели на свом терену да настави успешни низ.

У последњем међусобном дуелу Црвена звезда и Раднички су ремизирали у Крагујевцу резултатом 1:1 у шестом колу плеј-офа прошле сезоне, а до сада су укупно одмеравали снаге 55 пута. Звезда је тријумфовала на 41 дуелу, 11 пута је био реми, а само у три наврата је славио Раднички 1923.

РЕЧ ТРЕНЕРА РАДНИЧКОГ - ФЕЂА ДУДИЋ: Морамо да имамо већи вољни моменат

- Сувишно је говорити о квалитетима Црвене звезде. То је екипа која у свом ростеру има сијасет квалитетних појединаца у свим линијама тима, што се најбоље могло видети на последњој утакмици са Јанг Бојсом, у којој је Звезда након извршених измена у последњих пола сата игре у потпуности преузела теренску иницијативу и на крају могла чак и до победе. У таквим околностима јако је тешко направити квалитетан скаутинг, али ћемо се потрудити да се што боље припремимо за оно што нас очекује у недељу. Када играш против објективно квалитетнијег противника, онда једноставно мораш да имаш већи вољни моменат. Због тога се надам да ће ниво залагања мојих играча бити као на утакмици у Панчеву, па чак и за нијансу израженији. Видећемо на који ћемо се начин супротставити екипи Црвене звезде

РЕЧ ТРЕНЕРА ЗВЕЗДЕ - БАРАК БАХАР: Упућујем саучешће народу Израела, нећу дати изјаву пред меч!

Због ратног стања у Израелу тренер Звезде, Барак Бахар је уместо класичне најаве меча послао поруку подршке народу у родном Израелу.

- У овом страшном дану терора над недужним грађанима и војницима у мојој земљи - Израелу, желим да упутим саучешће породицама и надам се опоравку рањених. Под овим ужасним околностима нећу дати уобичајени интервју пре утакмице, рекао је јуче Барак Бахар.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“

ПАЛА ОДЛУКА! Ево кога је Новак Ђоковић одабрао за тренера, мастерс у Риму све открио (ВИДЕО)

Новак Ђоковић је недавно завршио више него успешну сарадњу са хрватским тренером Гораном Иванишевић, а сада је постало јасно и ко ће бити Нолетов тренер на римском мастерсу.

06. 05. 2024. у 21:35