ЦРНО-БЕЛИ ВРХ: Партизан наставио да побеђује у фудбалском првенству Србије

А. И.

01. 10. 2023. у 18:52 >> 17:07

ФУДБАЛЕРИ Партизана одиграли су једну од најбољих утакмица ове сезоне. Црно-бели су славили на гостовању Напретку у Крушевцу, резултатом 2:0 (1:0), а навијаче је могла радује полетна игра "парног ваљка" који је још једном показао да је у доброј форми.

ФК Партизан/М. Тодоровић

Од првог минута Партизан је показао да је дошао по цео плен. Матеус Салдања претио је у првом минуту, блокиран је био. Три минута касније у шанси се нашао и Михајло Илић.

Пробудио се домаћин у осмом минуту. За "чарапане" је добру прилику имао некадашњи фудбалер Партизана, Милан Бојовић који је снажно шутирао, тик крај мреже Александра Јовановића. То као да је био тренутак отрежњења за госте, заређали су са шансама.

Алдо Калулу и Квинси Мениг имали су више прилика да угрозе сјајног Владимира Савића који као да је зачарао своју мрежу. Поред поменутих, претио је и Бибрас Натхо, Кристијан Белић.... али није било гола.

Могао је грешком Аранђела Стојковића и домаћин до вођства 20. минуту, али је добро затворио угао Александар Јовановић након неопрезног додавања дефанзивца црно-белих.

Највећу прилику пре гола имао је Квинси Мениг у 40. минуту. Два пута је брзо претио. Прво је са пет метара на додавање Натха право у Савића шутирао, а онда промашио гол. Ипак, иницијатива се гостима исплатила у другом минуту надокнаде првог полувремана.

Алдо Калулу дошао је до првенца у црно-белом дресу. Белић је центрирао, неко од дефанзиваца покушао да склони лопту, али је она дошла до Калулуа који ју је волејем послао у мрежу за 1:0.

Одмах на старту другог полувремена након четири минута игре могао је Партизан да дуплира вођство. Наместио се Салдања са ивице шеснаестерца по средини, шутирао је из окрета, а статива је била савезник већ савладаног Савића.

Није се Партизан опустио превише након гола, контролисали су црно-бели игру и нападали, а једну од ретких прилика имао је домаћин у 69. минуту када је Милан Бојовић волејем покушао да изненади Јовановића, који је био на висини задатка.

Ипак, у 75. минуту попустила је концентрација домаћих играча. Гајас Захид је упутио сјајну лопту у петерац Напретка, где ју је неспретно у своју мрежу послао Стефан Јовановић за коначних 2:0.

НАПРЕДАК - ПАРТИЗАН  0:2 (0:1) (Калулу 45+2', Јовановић 75'аг)

КРАЈ МЕЧА

90' Четири минута продужена је утакмица.

83' Лукаво је Салдања покушао да изненади Савића - само корнер.

80' Пробудили су се домаћи, кренули да нападају, али круже око шеснаестерца гостију без конкретнијих прилика.

75' ГОЛ! Партизан је увећао предност. Одлично је у петерац убацио лопту Захид, а неспретно је у своју мрежу послао Стефан Јовановић.

74' Ау! Велика прилика за црно-беле све је до завршнице одлично одрадио Калулу, изашао је пред Савића и пребацио гол.

71' Опробао је ударац и Захид, био је непрецизан. Нижу се шансе црно-белих.

68' Прва велика прилика за домаћина. Бојовић се нашао у прилици, а као победник из ње је изашао Александар Јовановић.

59' Тотална офанзива Партизана. Сада је припретио и Белић.

54' Нова шанса за госте. Искоса је Светозар Марковић шутирао након центаршута Менига. Није на најбољи начин захватио лопту дефанзивац црно-белих. Садиковић ће заменити Јовића у редовима домаће селекције.

49'  Какав покушај Салдање. Погодио је стативу. Окренуо се са ивице шеснаестерца, статива је спасла домаћина.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА 0:1

45+2' ГОЛ! Алдо Калулу је коначно разбио баријеру. Пред сам одлазак на полувреме исплатила се иницијатива домаћина дочекао је лопту Кристијана Белића Калулу на петерцу, лоше је пре тога неко у одбрани реаговао!

45' Два минута продужено је прво полувреме.

40' Ау, шта су пропустили сада фудбалери Партизана. Салдања је до Менига без гледања, он до Натха, који му је вратио лоопту, поново је голман Напретка био на висини задатка. Шутирао је Холанђанин са петерца, а потом одбитак послао изнад пречке.

33' Пао је ритам игре у овим тренуцима. Иако и даље контролишу гости игру интензитет исте је знатно слабији

24' Пуно радно време у овим тренуцима за Савића, шутирао је сада и Аранђел Стојковић. Поново брани голман "чарапана".

21' Одмах на другој страни Мениг и Калулу нашли су се у шанси. Прво је Холанђанин шутирао, Алдо Калулу умало натрчао на одбитак. Нема гола.

21 - Небојша Бастајић је умало казнио неопрезност Аранђела Стојковића који је несмотрено вратио лопту ка голману Александру Јовановићу. Имали су црно-бели доста среће.

13' Поново Калулу! Искоса је шутирао, морао је да се помучи Владимир Савић да сачува мрежу.

11' Алдо Калулу се нашао у великој прилици, добро га је проиграо Стојковић, али није имао среће фудбалер Партизана.

7' Више лопту у ногама у уводу меча има Партизан. У прилог гостима то што нису избуили у последњих седам дуела против Крушевљана. Скор је 6 победа и један реми.

5' - Партизан има огромну подршку својих присталица, но она му за сада није довољна да дуже држи лопту у свом поседу. Прилично успешан пресинг Крушевљана, а и не мали број грешака Београђана.

3'  - Покушавају домаћи фудбалери да нападима по левом крилу пробију бедем гостујућих црно-белих, али даље од приласка рубу шеснаестерца нису успели.

1' - Меч је почео!

УОЧИ МЕЧА

15:50 - Доступни су састави за меч.

НАПРЕДАК - ПАРТИЗАН

Судија: Ненад Минаковић

НАПРЕДАК (3-4-3): Савић - Ђековић, Маринковић, Мршић - Стоиљковић, С. Јовановић, Јовић, Зличић - Љубомирац, Бастајић, Бојовић.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић - Стојковић, Илић, Марковић, Антић - Кануте, Белић - Калулу, Натхо, Мениг - Салдања.

Партизан је у серији од пет победа, а у случају шесте осамиће се на првој позицији Суперлиге Србије, након што је ТСЦ ремизирао са екипом Младости из Лучана.

Претходна два дуела ових екипа припали су Партизану минималним победама 1:0, што довољно говори колико је Напредак незгодан ривал по тим из Хумске

РЕЧ ТРЕНЕРА ПАРТИЗАНА - Игор Дуљај: Имате тим који вам не лежи, нама је то Напредак.

- Много пута нам је одузимао кључне бодове. Очекује нас тешка утакмица. Добро је што је утакмица померена за дан раније, пошто ће бити лепа прилика да велики број навијача дође и погледа лепу фудбалску представу. Имате тим који вам једноставно не лежи, нама је то Напредак који на свом терену игра одлично против Партизана. Ми имамо наш циљ, а то је наставимо победнички низ", рекао је Дуљај о Крушевљанима.

РЕЧ ПОМОЋНОГ ТРЕНЕРА НАПРЕТКА: Никола Стојановић: Екипа се подигла, поседујемо квалитет за позитиван резултат

- Знамо да Партизан увек има највеће амбиције, играју добро, постижу голове, а чињеница да су поједине утакмице решавали у самом финишу, додатно сведочи о квалитету црно-белих. Предочили смо играчима све врлине, али и мане ривала, које ћемо покушати да искористимо. Сви играчи су здрави и спремни, у екипи неће бити само Вукајловића који има парне жуте картоне. Екипа се подигла, поседујемо квалитет и надамо се да можемо до позитивног резултата, зашто не и победе

Напредак је на скору 2-1-4 и налази се на 13. месту.

БОНУС ВИДЕО: Гери Линекер: Џуд Белингем је прави вођа, направио је сјајан потез

ШЕШИРЏИЈЕ ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

"ШЕШИРЏИЈЕ" ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

ДЕРБИ зачеља отвара 36. коло енглеске Премијер лиге. Иако Евертон има чак 11 бодова више од Лутона још се не зна да ли ће им до краја сезоне САвез вратити неке од одузетих бодова или пак додати још казне.

03. 05. 2024. у 10:38