ПАРТИЗАН ПОБЕДИО ПРЕД ДЕРБИ: Гајас Захид јунак црно-белих у Панчеву (ФОТО/ВИДЕО)

22. 09. 2023. у 22:02 >> 22:14

ФУДБАЛЕРИ Партизана наставили су са победама, пошто су савладали Железничар у Панчеву са 2:1 и тако у добро расположењу дочекују дерби.

Ово је црно-белима била шеста везана победа у Суперлиги и то након уводног ремија са ТСЦ-ом у Бачкој Тополи (3:3). Још једном ја "парни ваљак" нервирао навијаче, али на крају је дошао до три бода.

Деловало је да сада неће нервирати своје присталице гости, пошто је у 27. минуту Матеус Салдања главом савладао Александра Станковића. Ипак, вођство гостију није дуго трајало. Играо се 31. минут када је Александар Ђорђевић са беле тачке поравнао резултат.

До првог дела меча није било промене исхода, иако је Партизан био бољи није успео други пут да затресе мрежу Железничара.

Наставак сусрета донео је мање узбуђења. Црно-бели су притискали, имали лопту много више у ногама, али нису створили доста великих прилика. На крају су ипак успели да дођу до нове предности и победе.

Резервиста Гајас Захид је сјајну акцију крунисао другим суперлигашким поготком. Кристијан Белић је послао дугу лопту који је главом ка Норвежанину спустио Немања Николић, да би овај ударцем из прве успео да матира Станковића.

Железничар је покушао до краја меча да избгене пораз. Имао је један опасан напад, али до промене резултата није дошло па су бодови отишли за Београд.

Партизан је други на табели са 19 бодова и у среду од 19 сати дочекује Црвену звезду. Панчевци су на претпоследњем 15. месту са четири бода.

Железничар - Партизан 1:2 (1:1)

Стадион: "СЦ Младост". Гледалаца: око 2.000. Судија: Станко Остраћанин. Стрелци: Ђорђевић 31. пен - Салдања 27, Захид 82.

Железничар (4-2-3-1): А. Станковић – Лакићевић, Пуртић (од 82. Обрадовић), В. Станковић, Хајдин – Крајишник (од 73. Трифуновић), Пантелић (од 66. Ковачевић) – Романић, Ђорђевић, Гргић (од 73. Кнежевић) - Павлов (од 82. Локоса).

Партизан (4-2-3-1): Јовановић - Стојковић, Илић, Марковић, Антић - Белић, Кануте (од 61. Захид) - Калулу, Северина (од 61. Николић), Натхо (од 73. Мениг) - Салдања (од 94. Филиповић).

Друго полувреме: Железничар - Партизан 1:2

90+8' - Крај утакмице!

90' - Друго полувреме је продужено осам минута.

89' - Мало је фалило да домаћин поравна резултат. Вељко Трифуновић је дошао до лопте испред Илића, шутирао је левом ногом, но лопта је отишла поред гола Партизана.

82' - Партизан поново води! Дугу лопту је послао Белић, Николић главом одложио лопту Захиду који је шутирао из прве и вратио је предност свом тиму.

79' - Нема у овим тренуцима много узбуђења. Партизан има више лопту у ногама, ипак не успва никако да створи проблеме Александру Станковићу.

69' - Добро су комбиновали гости. Захид се нашао у доброј позицији, шутирао је левом ногом, али био је изблокиран, па голман Станковић није морао да реагује.

64' - Захид је сјајно гурнуо лопту у простор за Салдању, а у последњем тренутку испред Бразилца реаговао је Војислав Станковић и избацио је лопту у корнер. Након ударца из угла домаћин је добро реаговао, но у наставку акције Калулу није добро шутирао.

62' - Ударац главом је опробао Михајло Илић. То није добро урадио пошто је лопта отишла високо преко гола ривала.

61' - Прави Игор Дуљај две промене. Ксандер Северина и Френк Кануте су изашли из игре, а на терену су се нашли Немања Николић и Гајас Захид.

57' - Настављен је дуел у Панчеву. Гости су могли одмах да буду кажњени. Лоше је реаговала одбрана, али је ударац Павлова зауставио Јовановића. Ипак и да је Украјинац постигао гол био би поништен пошто је био у офсајду.

54' - Утакмица је прекинута због слабије видљивости. Разлог је бакљада навијача Партизана.

50' - Пробио је по десној страни Северина, одлучио се потом на ударац слабијом десном ногом и од свега погодио је само спољни део мреже.

48' - Добар напад црно-белих. Натхо је упослио Калулуа, овај је шутирао из прве, али био је изблокиран. Партизан потом након корнера није запретио ривалу.

46' - Почело је друго полувреме у Панчеву. Тренери у паузи нису ништа мењали што се састава тиче.

Прво полувреме: Железничар - Партизан 1:1

45+1' - Завршено је прво полувреме у Панчеву.

45' - Прво полувреме је продужено за један минут.

40' - Могло је врло лако на семафору да стоји 1:2. Центрирао је Северина и у последњи час се испред Салдање нашао Станковић и одбио лопту.

31' - Капитен домаћих Ђорђевић је наместио лопту на белу тачку и пораванао је резултат. Послао је лопту у једну, а Јовановића у другу страну.

30' - Пенал за Железничар. Судија Станко Остраћанин није много оклевао одмах је показао на белу тачку након што је Салдања оборио Војислава Станковића у казненом простору.

27' - Партизан је повео преко Матуеса Салдања. Одлично је реаговао и главом савладао Александра Станковића после центаршута Бибарса Натха из корнера. Бразилцу је ово био шести гол у Суперлиги Србије.

16' - Могло је да буде веома опасно за црно-беле. Ипак, један играч Панчеваца је лоше шутирао из добре позиције. Пре тога су и гости могли до предности, но ударац Алда Калулуа је био изблокиран.

13' - За сада нема великих узбуђења. Партизан држи више лопту, док домаћин покушава противника да угрози из контранапада.

5' - Запретио је Железничар. Хајдин се убацио по левој страни и од свега је изнудио корнер из ког није било опасности по црно-беле.

3' - Први опасан напад имали су гости. Салдања је акцију завршио шутем из мртвог угла, али и да је постигао гол он би био поништен због офсајда.

1' - Почела је утакмица у Панчеву.

Уочи меча:

Црно-бели су успели у последње две утакмице да направе невероватне преокрете. У оба наврата, против ИМТ-а и Радника губили су са 0:2, али на крају су успели да нађу начин да тријумфују.

Изабраници Игора Дуљаја налазе се у серији од пет тријумфа у првенству. Победили све утакмице након ремија у првом колу против ТСЦ-а (3:3).

Са друге стране у не баш добром расположењу у овај меч улазе Панчевци који су након уводне победе против Напретка забележили пет пората и један реми.

Партизан у овај меч улази као другопласирани са 16 бодова, док Железничар са позиције 15 и само четири бода.

Састави тимова:

Железничар (4-2-3-1): А. Станковић – Лакићевић, Пуртић, В. Станковић, Хајдин – Крајишник, Пантелић – Романић, Ђорђевић, Гргић - Павлов.

Партизан (4-2-3-1): Јовановић - Стојковић, Илић, Марковић, Антић - Белић, Кануте - Калулу, Мениг, Натхо - Салдања.

БОНУС ВИДЕО: ХВАЛА, ПРИЈАТНО: Игор Дуљај о мечу Партизан - Радник

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 13:13