ЧУКАРИЧКИ ПОРАЖЕН У МАЂАРСКОЈ: "Брђани" повели, али нису успели да изненаде Ференцварош на старту Лиге конференција (ФОТО/ВИДЕО)

21. 09. 2023. у 20:44 >> 20:49

ФУДБАЛЕРИ Чукаричког поражени су на европској премијери. "Брђани" су изгубили од Ференцвароша у Мађарској са 3:1 у 1. колу Лиге конференција.

ЧУКАРИЧКИ ПОРАЖЕН У МАЂАРСКОЈ: Брђани повели, али нису успели да изненаде Ференцварош на старту Лиге конференција (ФОТО/ВИДЕО)

Добро су изабраници Игора Матића ушли у овај сусрет. Добро су стајали на терену и успели да дођу до вођства у 26. минуту када је Ђорђе Ивановић искористио асистенцију Бојице Никчевића и затресао мрежу ривала.

Након тога су у најгорем могућем тренутку примили два гола. Најпре је у 44. минуту Барнабаш Варга био прецизан са 11 метара, да би у седмом минуту надокнаде Овусу донео преокрет тиму Дејана Станковића.

У другом полувремену екипа са Бановог брда није озбиљније претила Дибусу. Имао је Адетунђи најбољу прилику да угрози ривала, али није добро шутирао из изгледне ситуације. Тачку на утакмицу у 79. минуту ставио је бивши играч Црвене звезде Александар Пешић. Остао је Чукарички у финишу меча и без снаге па су домаћи могли до још неког поготка, ипак мрежа Филипа Самуровића се више није тресла.

Вреди поменути да је Станковић недавно сео на клупу шампиона Мађарске. Ово му је био седми пут у тренерској каријери да води екипу против Чукаричког и до сада је остварио свих седам победа.

Генк и Фиорентина који се такође налазе у овој групи одиграли су нерешено - 2:2. Управо је тим из Белгије наредни ривал "брђана" у Лиги конференција, док ће "виола" дочекати "фради".

Фернцварош после првог кола држи чело табеле са три бода, Генк и Фиорентина имају по један, док је Чукарички без бодова.

Ференцварош - Чукарички 3:1 (2:1)

Стадион: "Групама арена". Гледалаца: око 20.000. Судија: Гиљерме Кварда (Шпанија). Стрелци: Варга 44 пен, Овусу 45+7, Пешић 79 (Ференцварош) - Ивановић 26 (Чукарички).

Ференцварош (4-2-1-3): Дибус - Ботка (од 53. Сигер), Мае, Сисе, Рамирез - Макрецкис, Абу Фани (од 74. Бен Ромдејн) - Захаријасен - Маркињос, Варга (од 67. Пешић), Овусу (од 74. Лисзтес).

Чукарички (3-5-2): Самуровић - Стевановић (од 88. Роган), Суботић, Врањеш - Тошић, Никчевић (од 46. Јанковић), Сисоко, Доцић (од 64. Станковић), Ковач (од 46. Миладиновић) - Адетунђи (од 78. Цветковић), Ивановић.

Друго полувреме: Ференцварош - Чукарички 3:1

90' - Друго полувреме продужено је за четири минута.

79' - Успео је у стрелце да се упише Александар Пешић. Самуровић је зауставио ударац Лисзтеса, али је на лопту натрчао бивши играч Црвене звезде и закуцао је лопту у мрежу ривала.

73' - Могло је ово да буде много опасније по домаће. Ивановић је добро прошао по левој страни, оставио је лопту за Атедунђија који је веома лоше шутирао, те до промене резултата није дошло.

68' - Одмах се српски нападач у тиму Ференцвароша нашао у одличној прилици. Шутирао је главом, али голман "брђана" је успео сјајно да интервенише.

67' - Распалио је по лопти Рамирез из слободног ударца са скоро 30 метара. Урадио је то веома добро и лопта је отишла мало поред гола. А у игру је ушао Александар Пешић који је заменио стрелца првог гола Варгу.

64' - Капитен Чукаричког Марко Доцић изашао је из игре, а њега је заменио Никола Станковић. Било је опасно после прекида домаћег тима. Ипак, Самуровић је био опрезан и успео је да интервенише.

57' - Први ударац у наставку утакмице упутио је Маркињос, али је то урадио веома лоше, па је лопта отишла високо преко гола.

53' - Прву промену направио је и Дејан Станковић. Ботку је заменио Сигер, па ће позицију десног бека покривати Макрецкис, пошто је Сигер везиста.

46' - Две измене на старту другог дела направио је Игор Матић. Утакмици су завршили Бојица Никчевић и Стефан Ковач, а ушли су Игор Миладиновић и Алекса Јанковић.

Прво полувреме: Ференцварош - Чукарички 2:1

45+7' - У најгорем могућем тренутку Чукарички је примио други гол. После корнера и гужве у казненом простору "брђана" лопта је дошла до Овусуа који је шутирао и уз помоћ једног играча тима са Бановог брда успео да донесе вођство шампиона Мађарске.

45' - Прво полувреме продужено је за чак седам минута.

44' - Лопту је на белу тачку наместио Барнабаш Варга који је био прецизан. Послао је лопту у једну, а Самуровића у другу страну. Ово је био његов осми гол у Европи ако се рачунају и квалификације.

41' - Није малопре, али јесте сада пенал за "фради". Опет је Ивановић био тај који је иницирао контакт. Овога пута је срушио Овусуа и добио је жути картон. Гиљерме Квадра је и сада комуницирао са колегама из ВАР собе, али овога пута је његова одлука остала на снази.

33' - Ференцварош је изнудио пенал. Стрелац гола Ђорђе Ивановић нагазио је Ботку и Куадра је одмах показао на белу тачку. Ипак, након што је Шпанац погледао снимак поништио је одлуку, па домаћин неће извести казнени ударац.

30' - Опасан напад "фрадија". Овусу је шутирао искоса са десне стране. Ипак, Самуровић је успео да одбрани ударац Сенегалца и сачува своју мрежу нетакнутом.

27' - Чукарички је повео на "Групама арени". Бојица Никчевић је послао лопту у казнени простор ривала, она је стигла до Ивановића који је шутирао из прве и то је било неодбрањиво за Дибуса.

19' - Први жути картон на утакмици добио је капитен гостију Марко Доцић. Он је фаулирао Варгу и нашао се у бележници шпанског судије Куадре.

17' - Велика прилика за Ивановића. Крилни играч Чукаричког је победао Ботки, шутирао је искоса са леве стране, но успео је тај ударац некако да реагује Дибус и сачува своју мрежу.

9' - Гол је постигнут у Мађарској, али није признат. Извео је Абу Фани слободан ударац искоса са леве стране, лопта је завршила у мрежи Самуровића. Ипак на срећу "брађана" он је поништен због офсајда у коме се нашао Барнабаш Варга.

4' - Први ударац на утакмици упитио је Мае главом после корнера. То није урадио онако како је желео пошто је лопта отишла високо преко гола.

1' - Почела је утакмица на "Групама арени".

Уочи меча:

"Брђани" у овај меч улазе пуни самопоуздања пошто су победили Црвену звезду са 2:1 у Суперлиги Србије и тако показали да могу да се носе са учесником Лиге шампиона.

Са друге стране Дејан Станковић је имао сјајан деби на клупи "фрадија". Његови изабраници прегазили су у Купу нижелигаша Нађишед са 8:0.

Предност домаће екипе може да буде српски стручњак који добро познате екипу Игора Матића против које је играо као тренер Звезде. Ипак, нема сумње да ће тим са Бановог брда учинити све да се из Мађарске врати са позитивним резултатом.

Састави тимова:

Ференцварош (4-2-1-3): Дибус - Ботка, Мае, Сисе, Рамирез - Макрецкис, Абу Фани - Захаријасен - Маркињос, Варга, Овусу.

Чукарички (3-5-2): Самуровић - Стевановић, Суботић, Врањеш - Тошић, Никчевић, Сисоко, Доцић, Ковач - Адетунђи, Ивановић.

БОНУС ВИДЕО: Чукарички поново води - Леп гол Адетунђија