ОЛИМПИЈАКОС ПОБЕДИО ЧУКАРИЧКИ: Тежак посао чека брђане у Лесковцу али не и немогућ

24. 08. 2023. у 22:58 >> 22:58

Чукарички је доживео пораз у Пиреју од Олимпијакоса (3:1) у последњем колу квалификација за Лигу Европе. Сада екипу Игора Матића очекује тежак посао у реванш мечу који се за седам дана игра на стадиону у Лесковцу.

Олимпијакос је раним голом у трећем минуту стигао до предности, да би само неких 12,13 минута касније и дуплирао предност. Наставили су црвено-бели да ређају прилике, а то су ''наплатили'' у 40. минуту када су постигли и трећи погодак са којим су праткично закључали овај меч. У наставку меча је Олимпијакос имао још прегршт шанси, али то није искористио да увећа предност, па их је стигла казна у надокнади времена, када је Миладиновић постигао погодак у трећем минуту надокнаде и оставио наду српској екипи за реванш меч.

Екипу са Бановог Брда чека изузетно тежак посао на стадиону у Лесковцу у реванш мечу, али лопта је округла и не треба отписивати екипу из Србије.

Светла тачка овог двомеча је што Чукарички има обезбеђену Европу свакако, само је питање које такмичење. Уколико неким чудом избаце Пирејце, играће у групној фази Лиге Европе, међутим много реалнија опција је испадање од грчког великана и селидба у групну фазу Лиге конференције.

Поред ''Чуке'' Србија ће имати још два сигурна представника у Европи, Црвену звезду и ТСЦ, док ће Партизан покушати да направи невероватан подвиг и надокнади пет голова заостатка из Данске, те пробати да обезбези групну фазу Лиге конференције.

Друго полувреме: Олимпијакос - Чукарички 3:1

93' ГОЛ ЗА ЧУКАРИЧКИ! Брђани су се уписали на семафор голом Миладиновића, који је из петерца матирао голмана Олимпијакоса.

87' Каква прилика да Чукарички стигне до гола и смањи предност домаћег тима! Никчевић је упутио снажан ударац са врха шеснаестерца који пролаз тик изнад пречке. Велика, велика прилика за брђане.

83' Ђорђе Јовановић се нашао у доброј ситуацији, пробио је по десном боку и заврнуо у шеснаестерац, али су домаћини успели да избију лопту далеко од свог гола.

74' Олимпијакос је стао на лопту, чувају лопту кратким додављњима. Без већих шанси у последњих десетак минута.

67' Проблеми за Чукарички након прекида. Нову велику шансу је имао Олимпијакос након корнера.

59' Одлична одбрана голмана Чукаричког. Олимпијакос је имао слободан ударац из одличне позиције, али је сјајном парадом Самуровић спречио црвено-беле да повећају предност.

56' Пеп Биел је шутирао из даљине али је био непрецизан. Чукарички гради игру кратким додавањима.

52' Велика шанса за Чукарички. Одличан центаршут, међутим Ђорђе Ивановић шутира поред стативе.

49' Олимпијакос наставља са сјајном игром, постигли су нови гол, али је поништен због играња руком.

Прво полувреме: Олимпијакос - Чукарички 3:0

45' Полувреме у Пиреју. Чукарички има огроман заостатак.

44' Велика шанса за Чукарички. Никола Станковић је шутирао за длаку поред стативе.

41' Нова велика шанса за црвено-беле, али Самуровић је био изванредан и одбранио чист зицер.

40' Ел Каби се поново уписује у листу стрелаца. Након центаршута са десне стране, мароканац је само поставио главу и послао лопту у малу мрежу.

35' Чукарички је изборио корнер, након ког је запретио, међутим голман Паскалакис је био сигуран и успева да спречи погодак за екипу са Бановог брда.

30' Велика шанса за Ел Кабија. Нападач Олимпијакоса је шутирао међутим Самуровић уз велике напоре спречава нови погодак домаће екипе.

23' Грчка екипа контролише игру и кратким додавањима на средини терена.

16' Фортунис се уписује у листу стрелаца. Олимпијакос дуплира предност сјајним поготком грчког фудбалера у лево рашље.

14' Чукарички се мало ослободио притиска домаћина из Пиреја.

9' Нови шут у оквир гола домаће екипе. Самурас је са врха шеснаестерца опалио из прве, међутим Самуровић то лако брани.

7' Олимпијакос поново матира Самуровића, међутим овог пута је досуђен офсајд.

6' Чукарички у проблему, Олимпијакос погодио и пречку, страшан притисак домаћина.

3' Олимпијакос је повео! Ел Каби је након одбитка стигао до лопте и послао је иза леђа голмана Филипа Самуровића.

2' Олимпијакос већ прети преко Камаре, међутим одбрана брђана отклања опасност.

Чукарички игра своју прву утакмицу ове сезоне у Европи. Нема сумње да ће имати јако тежак задатак да се домогну групне фазе Лиге Европе пошто је ривал великан из Грчке, Олимпијакос.

Олимпијакос је у прошлом колу елиминисао белгијски Генк, па са доста самопуздања дочекују сусрет са српским клубом који је у последњем колу Суперлиге Србије убедљиво поражен од ИМТ-а резултатом 3:0.

Иако Чукарички буде елиминисам, свакако ће играти Европу, али у групној фази Лиге конференције.

САСТАВИ ТИМОВА:

Олимпијакос: Пашалакис - Вроусаи, Ретсос, Фреире, Куини - Камара, Ибора - Масурас, Биел, Фортунис - Ел Каби.

Чукарички: Самуровић - Стевановић, Дрезгић, Суботић - Роган, Станковић, Сисоко, Ковач, Тошић - Ендијае, Ивановић.

ДА ЛИ ЋЕ ЛЕВЕРКУЗЕНОВА БАЈКА ИМАТИ СРЕЋАН КРАЈ? Две победе га деле од историјског успеха, прва препрека је богиња провинције

ДА ЛИ ЋЕ ЛЕВЕРКУЗЕНОВА БАЈКА ИМАТИ СРЕЋАН КРАЈ? Две победе га деле од историјског успеха, прва препрека је ''богиња провинције''

БАЈЕР Леверкузен и Аталанта ће укрстити копља у финалу Лиге Европе које се игра вечерас од 21.00 на ''Авива стадиону'' у Даблину.

22. 05. 2024. у 07:45

НОВАК ЂОКОВИЋ НИЈЕ ОЧЕКИВАО ОВО: Енди Мареј тражи да се због њега направи преседан на Ролан Гаросу

Жудели су љубитељи тениса да поново гледају тениски дерби Новак Ђоковић - Енди Мареј, али од тога неће бити ништа. Бар не ове седмице на турниру АТП Женева опен. На Ролан Гаросу? Можда. Али, пред тај, предстојећи гренд слем, који почиње у седмици пред нама, десила се једна занимљива ствар.

21. 05. 2024. у 20:48

КО ЈЕ ЦРВЕНИ КОМАНДАНТ? Једини Србин генерал Црвене армије - Лењин му био захвалан, страдао од Стаљинове руке (ФОТО)

ИСТОРИЈА Совјетског Савеза, светске суперсиле 20. века, упамтила је бројне хероје, борце, официре који су својим јунаштвом и резултатима задивили свет. У периоду када се СССР тек стварао и уздизао, значајан помена био је и допринос једног Србина, Данила Срдића (1896-1937), првог и јединог Србина који је био генерал Црвене армије. Ово је његова прича.

20. 05. 2024. у 11:53