ДИНАМО ЗАГРЕБ У ХАОСУ: Прво убиство грчког навијача, па невероватна елиминација од АЕК-а, сад и ово

21. 08. 2023. у 15:20

Фудбалски клуб Динамо саопштио је данас да је раскинуо сарадњу са првим тренером загребачког клуба Игором Бишћаном.

Бишћан је преузео Динамо шестог априла, а прошле сезоне је са клубом из Загреба освојио титулу у хрватском првенству.

Руководство Динама је одлучило да смени тренера после елиминације од АЕК-а у трећем колу квалификација за Лигу шампиона. АЕК је у првом мечу у Загребу победио 2:1, а реванш дуел је пре два дана завршен без победника, 2:2, иако је Динамо водио 2:0 до 91. минута.
У саопштењу се наводи да ће Динамо у наредном периоду да саопшти ко ће да буде нови тренер клуба из Загреба.
Динамо ће у четвртак дочекати Спарту у првом мечу плеј-офа за пласман у Лигу Европе.

Реванш за историју

Подсетимо, Динамо је у 65. минуту реванша имао 2:0. Био је то сензационални резултат којим би прошао даље - сензационалан после свега што је виђено четири дана раније у главном граду Хрватске. Ти голови које су дали Шутало у другом минуту судијске надокнаде времена у првом полувремену...

... те Љубичић у 65. минуту дали су наду Загрепчанима да могу до пласмана у наредну рунду.

АЕК је, међутим, у надокнади стигао не само до гола за продужетак, већ и до ремија којим је прошао даље.

Прво је Араухо у "92." минуту смањио на 1:2 (ВИДЕО), да би затим у осмом минуту надокнаде, после дојаве из ВАР собе, норвешки судија Еспек Ескас показао на белу тачку јер је један играч Динама играо руком у шеснаестерцу.

Лопту је на белу тачку наместио Леви Гарсија, али је голман гостију Ливаковић одбранио пенал.

Међутим, натрчао је на право место хрватски репрезентативац који игра за АЕК, Домагој Вида, иначе бивши члан Динама и - послао лопту у мрежу, а бивши клуб у плеј-оф Лиге Европе.

Ево како је Вида постигао тај гол који је шокирао Хрватску, а одушевио већи део Грчке:

Иначе, српски репрезентативац Мијат Гаћиновић је играо за АЕК од 67. минута.

АЕК ће играти против Антверпена у плеј-офу Лиге шампиона, док ће Динамо са новим стратегом наставити своју европску причу, и ону на домаћој сцени.

Квалификације за Лигу шампиона, 3. коло - резултати реванш мечева

Арис - Раков 0:1 (први меч: 1:2)
Макаби Хаифа - Слован 3:1 (први меч: 2:1)
Молде - Клаксвик 2:0 после продужетака (први меч: 1:2)
ТСЦ - Брага 1:4, извештај + видео-снимци голова (први меч: 0:3)
Галатасарај - Олимпија 1:0 (први меч: 3:0)
Спарта Праг - Копенхаген 3:3, пеналима 2:4 (0:0)
Сервет - Ренџерс 1:1 (први меч: 1:2)
Штурм - ПСВ 1:3 (први меч: 1:4)
Олимпик Марсељ - Панатинаикос 2:1, пеналима 2:4 (први меч: 0:1)

АЕК - Динамо Загреб 2:2 (први меч 2:1).

БОНУС ВИДЕО: МАЈСТОРИЈА ЗА ТВ ШПИЦЕ: Овако је Квинси Мениг постигао сјајан гол на мечу Војводина - Партизан

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 17:47