ХРВАТСКА У ШОКУ: Шта уради АЕК Динаму у реваншу... ово нико у Загребу није могао ни да сања (ВИДЕО)

19. 08. 2023. у 23:16 >> 23:35

УБИСТВО навијача АЕК-а у понедељак прошле седмице довело је до тога да се дан касније не одигра меч тог клуба и Динама из Загреба у 3. колу квалификација за Лигу шампиона, јер је УЕФА одлучила да због ванредних околности најпре Хрвати буду домаћини, а Грци организују реванш. После хаоса у Атини, који су изазвали загребачки "Бед блу бојси" - прва утакмица поменутих фудбалски такмаца, врло емотивна због трагедије у главном граду Грчке, уопште се није завршила како је хрватска јавност прижељкивала - победили су Атињани са 1:2, али реванш је тек донео невиђену драму. И донео је пласман АЕК-а у плеј-оф за Лигу шампиона захваљују голу хрватског репрезентативца, бившег аса Динама - у десетом минуту судијске надокнаде времена.

Но, кренимо редом.

Динамо је у 65. минуту реванша имао имао 2:0. Био је то сензационални резултат којим би прошао даље - сензационалан после свега што је виђено пре четири дана у главном граду Хрватске. Ти голови које су дали Шутало у другом минуту судијске надокнаде времена у првом полувремену...

... те Љубичић у 65. минуту дали су наду Загрепчанима да могу до пласмана у наредну рунду.

АЕК је, међутим, у надокнади стигао не само до гола за продужетак, већ и до ремија којим је прошао даље.

Прво је Араухо у "92." минуту смањио на 1:2 (ВИДЕО), да би затим у осмом минуту надокнаде, после дојаве из ВАР собе, норвешки судија Еспек Ескас показао на белу тачку јер је један играч Динама играо руком у шеснаестерцу.

Лопту је на белу тачку наместио Леви Гарсија, али је голман гостију Ливаковић одбранио пенал.

Међутим, натрчао је на право место хрватски репрезентативац који игра за АЕК, Домагој Вида, иначе бивши члан Динама и - послао лопту у мрежу, а бивши клуб у плеј-оф Лиге Европе.

Ево како је Вида постигао тај гол који је шокирао Хрватску, а одушевио већи део Грчке:

Иначе, српски репрезентативац Мијат Гаћиновић је играо за АЕК од 67. минута.

АЕК ће играти против Антверпена у плеј-офу Лиге шампиона, док ће Динамо у плеј-офу Лиге Европе играти против прашке Спарте.

Квалификације за Лигу шампиона, 3. коло - резултати реванш мечева

Арис - Раков 0:1 (први меч: 1:2)
Макаби Хаифа - Слован 3:1 (први меч: 2:1)
Молде - Клаксвик 2:0 после продужетака (први меч: 1:2)
ТСЦ - Брага 1:4, извештај + видео снимци голова (први меч: 0:3)
Галатасарај - Олимпија 1:0 (први меч: 3:0)
Спарта Праг - Копенхаген 3:3, пеналима 2:4 (0:0)
Сервет - Ренџерс 1:1 (први меч: 1:2)
Штурм - ПСВ 1:3 (први меч: 1:4)
Олимпик Марсељ - Панатинаикос 2:1, пеналима 2:4 (први меч: 0:1)

АЕК - Динамо Загреб 2:2 (први меч 2:1).

БОНУС ВИДЕО: МАЈСТОРИЈА ЗА ТВ ШПИЦЕ: Овако је Квинси Мениг постигао сјајан гол на мечу Војводина - Партизан