ЗВЕЗДА УБЕДЉИВО ДО НОВЕ ПОБЕДЕ: Црвено-белима довољно полувреме против Спартака (ВИДЕО)

19. 08. 2023. у 22:25

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде наставили су са убедљивим победама. Црвено-бели су савладали Спартак са 3:0 на стадиону "Рајко Митић" у 4. колу Суперлиге Србије.

Поново су изабраници Барака Бахара приказали добру представу. Око 15.000 људи је задовољно напустило "Маракану". Можда су очекивали и неки гол више, но пропуштене су неке добре прилике.

Домаћин је питање победника решио у првом полувремену. Госте је начео Осман Букари у 20. минуту. Пробио је сјајно по десној страни и потом закуцао лопту у мрежу ривала.

Само четири минута се чекало на нови погодак Звезде. Овога пута је стелац био играч Спартака. Богићевић је постигао аутогол после повратне лопте одличног Владимира Лучића на овој утакмици.

Трећи гол био је дело Кингса Кангве. Када су сви на стадиону мислили да ће се на полувреме отићи са 2:0, репрезентативац Замбије је успео сјајну акцију у којој су учествовали Лучић и Стефан Митровић да крунише поготком, његовим првим ове сезоне.

Друго полувреме било је нешто слабије, бар што се црвено-белих тиче. Спартак је скинуо окове и кренуо отреситије ка голу ривала, имао је неколико опасних напада, но Омри Глазер је успео трећи пут у првенству на "Маракани" да сачува мрежу нетакнутом.

Могла је и Звезда да постигне још неки гол, Букари је погодио стативу. Неке ударце је зауставио и Филип Манојловић, па промене резултата није било.

Клуб са стадиона "Рајко Митић" је остао једини тим са максималним учинком. Први је на табели са 12 бодова, Суботичани су после другог пораза у сезони на седмом месту са шест бодова.

Ц. звезда - Спаратак 3:0 (3:0)

Стадион: "Рајко Митић". Гледалаца: око 15.000. Судија: Предраг Јањуш. Стрелци: Букари у 20, Богићевић 24 аг, Кангва 45.

Ц. звезда (3-4-1-2): Глазер - Дегенек, Мијаиловић (од 70. Спајић), Драговић (од 78. Шљивић) - Букари, Стаменић, Кангва (од 58. Канга), Митровић (од 57. Николић) - Красо - Лучић, Олајинка (од 70. Мијатовић).

Спартак (3-4-3): Манојловић - Богићевић (од 33. Јоцић), Керкез, Танасијевић - Бијеловић, Ђурасовић (од 84. Мијић), Видаковић, Стајковић (од 78. Видовић) - Тодороски, Убипарип, Тошески.

Друго полувреме: Ц. звезда - Спартак 3:0

90+3' - Крај утакмице!

90+1' - Играће се још три минута у Београду.

85' - Најбоља шанса за Спартак. Тек што је ушао Милош Мијић одмах је запретио. Ипак, одличног интервенцијом се истакао Израелац на голу Звезде.

77' - Сјајан ударац Красоа је успео да заустави Манојловић. У наставку акције Лучић је промашио из непосредне близине. Ипак и да је погодио мрежу ривала погодак би био поништен због офсајда.

74' - Опасан напад црвено-белих. Мијатовић је ушао у казнени простор ривала, проиграо је Николића чији ударац је изблокирао Бијеловић.

70' - Утакмица је завршена за Олајинку и Мијаловића. Уместо њих у игри су Урош Спајић и Јован Мијатовић.

68' - Стативу је погодио Букари. Олајинка му је одиграо лопту главом, примио је крилни нападач домаћих, но оквир гола је спасао госте.

66' - Опустио се мало шампион Србије, што Суботичане користе да запрете. Имали су неколико опасних напада. Истина, нису озбиљеније угрозили Глазера, али су у последњих неколико минута игра испред гола Звезде.

61' - Добра акција Спартака. Убипарип је лепо одложио лопту за Тодороског који је шутирао из прве, али је лопта отишла преко гола.

58' - Две измене код црвено-белих. Митровић је завршио утакмицу, а на терену је уместо њега Лазар Николић. Ушао је и Гелор Канга који је заменио Кингса Кангву.

53' - Велика прилика за Звезду. Букари је био на десној страни и имао је самог Олајинку на петерцу, али је репрезантативац Гане шутирао и погодио само спољни део мреже. Звезда константно напада од почетка другог полувремена.

48' - Какав потез Лучића. Промешао је одбрану Суботичана, дошао у добру позицију за шут, но Манојловић је успео сјајно да интервенише и сачува свој гол.

47' - Одмах је домаћин опасно напао, поново је Букари прошао по десној страни, али је добро интеревенисала одбарна Спартака.

46' - Почело је друго полувреме на стадиону "Рајко Митић".

Прво полувреме: Ц. звезда - Спартак 3:0

45+1' - Завршено је прво полувреме. Доминантна је била Црвена звезда у овом делу утакмице.

45' - Уписао се и Кингс Кангва у стрелце. Овога пута акција је била по левој страни. Лучић је проиграо Митровића, овај оставио повратну за репрезентативца Замбије који је шутирао из прве и успео је да матира Манојловића.

39' - Пресекао је лопту у опасној зони Кангва, повукао је мало и шутирао, али није био прецизан. Звезда је од свега добила корнер.

34' - Ређају се напади Црвене звезде. Добро су комбиновали Драговић и Митровић, овај други је центрирао, главом је шутирао Олајинка, но погодио је играча противничке екипе.

32' - Већ прва измена код гостију. Богићевић не може да настави утакмицу, њега мења Вељко Јоцић.

29' - Први покушај Суботичана, био је то ударац из велике даљине и за Омрија Глазера проблема није било, пошто је био добро постављен.

24' - Експресно је Звезда дошла до 2:0. Лучић је прошао по десној страни, посло лопту у средину, а Богићевић је затресао сопствену мрежу. Пре тога је млади фудбалер црвено-белих украо лопту ривалу, тако да је најзаслужнији за други погодак.

20' - Као брзи воз је прошао по десној страни Букари, стуштио се у казнени простор ривала и закуцао лопту у ближи угао гола Спартака.

19' - Још једна добра прилика за Звезду. Олајинка је шутирао главом преко гола из добре позиције после центаршута Мијаиловића са десне стране.

17' - Већ четврти корнер је извео домаћин и први пут је било опасно по Суботичане. Манојловић није успео да ухвати лопту, шутирао је Олајинка, потом се она одбила до Лучића и отишла поред гола.

10' - Добра прилика за црвено-беле. Лучић је опет био протагониста. Нашао се испред Филипа Манојловића, али је у последњи тренутак изблокиран.

5' - Први опасан напад домаћег тима. Лучић је ушао у казнени простор ривала, послао је лопту у средину, но реаговала је одбрана Спартака и избацила лопту у корнер из кога се ништа опасно по госте није десило.

1' - Почела је утакмица на стадиону "Рајко Митић".

Уочи меча:

Црвено-бели желе да наставе победнички и голгетерски низ. Шампион Србије у прва три меча има гол разлику 13:1. Навијачи се надају новом убедљивом тријумфу, али тим са севера наше земље је на статру ове сезоне показао да је добар тим.

Спартак је до сада уписао две победе и то против новајлија у лиги - ИМТ-а (2:1) и Железничара (3:0). Једину утакмицу коју је играо у гостима изгубио је од Радника у Сурдуилици са 2:0.

Последњи дуел ових тимова одигран у Београду завршен је победом Црвене звезде од 3:0. У Суботици је било 4:1 такође за црвено-беле.

Састави тимова:

Ц. звезда (3-4-1-2): Глазер - Дегенек, Мијаиловић, Драговић - Букари, Стаменић, Кангва, Митровић - Красо - Лучић, Олајинка.

Спартак (3-4-3): Манојловић - Богићевић, Керкез, Танасијевић - Бијеловић, Ђурасовић, Видаковић, Стајковић - Тодороски, Убипарип, Тошески.

БОНУС ВИДЕО: УБОЈИТИ ТИНЕЈЏЕР: Јован Мијатовић дао гол за Звезду чим је ушао у игру у Лучанима