ПАРТИЗАН ПОБЕДИО У ХУМСКОЈ: Преокрет црно-белих на погон Натха и Северине

Александар Илић

13. 08. 2023. у 21:32 >> 21:08

ФУДБАЛЕРИ Партизана и Радничког из Ниша састали су се у трећем колу Суперлиге Србије. Славио је домаћин након преокрета резултатом 2:1.

М. Вукадиновић

Нишлије су одлично отвориле меч, од 13. минута врхунским голом Саве Петрова дошли су и до вођства, а након тога Партизан је заиграо доста ангажованије, а до изједначења дошао је домаћин тек у 78. минуту из пенала. Стрелац је био Бибрас Натхо, само седам минута касније црно-бели су дошли до преокрета.

Петров је у 13. минуту претрчао неколико метара нико од дефанзиваца није изашао на шут. Нападач Нишлија постигао је фантастичан погодак, са око 20 метара послао је пројектил у десни угао гола Александра Јовановића који је остао укопан и само погледом испратио лопту у мрежу.

Да је Партизан заиграо боље у наставку мало је рећи. Ређале су се прилике, неколико је имао Квинси Мениг, покушавао је и Ксандер Северина да матира Драгана Росића, најближи томе био је Матеус Салдања у 40. минуту.

Сјајно је шутирао фудбалер Партизана, али је погодио пречку гола Нишлија. До полувремена мреже су остале мирне, те су Нишлије имале предност 1:0.

Наставиле су да се нижу прилике за домаћина, Северина, Салдања, Натхо... У више наврата су претили у другом полувремену. Нишлије су се у наставку концентрисале на одбрану свог гола.

Изузетак је била шанса Немање Белаковића у 65. минуту када је промешаио везиста Нишлија одбрану Партизана и искоса шутирао, али крај гола Александра Јовановића.

Играо се 77 минут када је у шеснаетерцу гостију Алекандар Пејовић оборио Аранђела Стојковића. Бибрас Натхо реализовао је пенал минут касније за изједначење. Седам минута касније сјајним слободњаком Ксандер Северина донео је преокрет црно-белима (1:2)

Партизан - Раднички Ниш (друго полувреме у току) 1:2
(Петров 13', Натхо 78п, Северина 86')

86' ГОЛ - Сјајно је Северина извео прекид за Партизан. Шутирао је ниско, кроз зид, али довољно прецизно да савлада Росића.

78' ПЕНАЛ - Бибрас Натхо био је стрелац, а пре тога Александар Пејовић оборио је у шеснаестерцу гостију Аранђела Стојковића.

72' Нестварно је шта је Салдања промашио. Нашао се трећи пут у стопостотној прилици и исто толико пута није успео да савлада Росића.

70' Калулу из велике даљине шутира - право у репрезентативног голмана Драгана Росића.

67' Александар Месаровић ушао је у игру за Нишлије уместо Стојановића.

65' Белаковић је промешаио одбрану Партизана, искоса шутирао успео да савлада Јовановића, али не и да убаци лопту у мрежу.

62' Јавну опомену добио је голман Радничког Драган Росић због одуговлачења при враћању лопте у игру.

56' Имао је Мениг доста бољих решења, на крају је опробао ударац, али не довољно прецизно да угрози голмана Нишлија.

51' Велика шанса, Ксандер Северина је послао сјајну лопту, Салдања промашио непромашиво.

49'  Покушај Менига са велике удаљености, право у Росића.

47' доста мирнији почетак другог полувремена.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ 0:1

45' Два минута играће се додатних у првом полувремену.

43' Сјајан покушај Северине искоса, али на крају био је непрецизан фудбалер црно-белих.

40' ПРЕЧКА! Сјајан шут Салдање, пречка гола Росића. Чинило се да ју је на путу ка голу ударио Војновић.

38' Сјајан шут Северине. Послао је јак ударац ка голу Нишлија - поред гола одлази лопта. У истом минуту Александар Пејовић је одговорио на другој страни, хвата лопту Јовановић.

32' Нова шанса за домаћина. Шутирао је Мениг. Брани Драган Росић.

29' Каква шанса за Партизан. Северина је искоса изашао пред Драгана Росића, лопта је голману Нишлија прошла иза леђа, Салдања је потом успео да шутира, али не и да погоди празан гол, непосредно пред линију отклањају дефанзивци Радничког лопту.

26' Најбоља шанса до сада за Партизан. Истрчао је Квинси Мениг акцију, успео да шутира, али не и да угрози Росића.

22' Сада је Белаковић био у сјајној прилици, блокирао га је Аранђел Стојковић у шеснаестерцу црно-белих.

21' Пошао је Кануте у обећавајућу акцију, истрчао је на половину Нишлија пробао да проигра Натха, али је одбрана добро реаговала.

13' ГОЛ - Раднички из Ниша повео је у Хумској. Црно-бели су нападачу Нишлија дали прилику да се намести на ударац, он је из велике удаљености одапео пројектил, а Јовановић је могао само да испрати лопту у мрежу.

11' Доста неповезана игра Партизана, већи део уводног дела меча лопта је у ногама гостију.

8' Мало је недостајало да Михајло Илић пошаље лопту у свој гол. Лопта је прошла крај стативе.

7' Могао је до гола Ксандер Северина. Сударио се са голманом Радничког, пребацио је лопту преко њега, каснио је Јамкам али је близу гола неко од дефанзиваца Нишлија склонио лопту далеко од гола.

3' Прва шанса за Партизан. Бибрас Натхо извео је прекид са преко тридесет метара. Прва потенцијална опасност по гол Нишлија била је безуспешна.

1' утакмица је почела.

Дуел је почео минутом ћутања због смрти легендарног голмана црно-белих Славка Дрљаче.

УОЧИ МЕЧА ПАРТИЗАН - РАДНИЧКИ НИШ

Партизан - Раднички Ниш (састави)

Стадион Партизана

Судија: Павле Томић

Партизан: Јовановић - Стојковић, Илић, Марковић, Антић - Белић, Кануте - Северина, Натхо, Мениг - Салдања

Раднички Ниш: Росић - Војновић, Јамкам, Бакић - Влајковић, Стајић, Пејовић, Стојановић - Белаковић, Петров, Илић.

Партизан је у прва два дола ремизирао 3:3 са ТСЦ-ом у фантастичном мечу, па је савладао Војводину 2:0 на гостовању на стадиону "Карађорђе".

"За нас у овом тренутку постоји само Раднички, о Сабаху нећемо да причамо док не прође меч са Нишлијама. Победа је једини циљ, неће нам бити лако, видећете да овај тим другачије изгледа са и без подршке и позивам навијаче да нас подрже", рекао је тренер Партизана Игор Дуљај пред утакмицу са Радничким.

"Раднички је сада за нас дерби, после два тешка гостовања, одиграли смо добро и подршка нам много значи. А после Радничког можемо да приђамо о Сабаху", поручио је Дуљај.

Нишлије имају тежак распоред на старту сезоне, поражени су од Чукаричког 2:0, па од ТСЦ-а 3:0 на "Чаиру", сада гостују још једној екипи са врха табеле на крају прошле сезоне. Гости могу да искористе фокус Партизана на реванш са Сабахом да учине меч неизвесним и дођу до изненађења.

БОНУС ВИДЕО: Статуа за Месија у Мар дел Плати

ПРОРОЧАНСТВО СЕ ИСПУНИЛО: Нека се Запад спреми! Он је нови руски министар спорта - жели да окречи Кремљ у бело и врати Јулијански календар

Недуго након што је председник Русије Владимир Путин потписао указ о именовању Михаила Мишустина за премијера Руске Федерације, постало је познато и ко ће бити нови руски министар спорта.

14. 05. 2024. у 20:28