ВУЧЕВИЋ СА БОЦАН-ХАРЧЕНКОМ: Србија може да рачуна на чврсту подршку Русије (ФОТО)

15. 05. 2024. у 13:18

ПРЕДСЕДНИК Владе Србије Милош Вучевић данас је у разговору са амбасадором Русије Александром Боцан-Харченком истакао да је за Србију од стратешког интереса очување стабилности региона, као и да је нацрт резолуције ГС УН о Сребреници осетљиво питање које не доприноси продубљивању сарадње и изградњи добрих суседских односа.

ВУЧЕВИЋ СА БОЦАН-ХАРЧЕНКОМ: Србија може да рачуна на чврсту подршку Русије (ФОТО)

Foto: Tanjug

Боцан-Харченко је пренео да Србија може да рачуна на чврсту подршку Русије у очувању свог територијалног интегритета и суверенитета, као и недвосмислену подршку на међународном плану по питањима од виталног интереса за земљу, саопштено је из Владе Србије.

Премијер је изразио захвалност Руској Федерацији на чврстом ставу у погледу територијалног интегритета и суверенитета Србије, као и на поштовању међународног права.

Он је истакао да је положај Срба угрожен одлуком приштинских власти о забрани употребе динара на Косову и Метохији, која у великој мери отежава живот наших грађана у јужној српској покрајини и удаљава од дијалога Београда и Приштине.

Вучевић и Боцан-Харченко разговарали су и о заједничким пројектима и економској сарадњи.

Руски амбасадор је уручио Вучевићу честитку председника Владе Руске Федерације Михаила Мишустина и пожелео много успеха у раду нове владе.

Председник Србије Александар Вучић састао се јуче са амбасадором Русије, са којим је разговарао о дипломатској борби на неколико планова и озбиљним изазовима са којима се суочава српски народ на Косову и Метохији, али и у окружењу.

БОНУС ВИДЕО: ПОКАЗНА ВЕЖБА БЕГЕЈСКА ПЕТЉА

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (0)

ДЕДА МИ ЈЕ РОМ: Истина о Пријином пореклу - има ромске крви Филип и Брена то знају, не смета им