ДУЉАЈ ИМА ЈОШ МНОГО ПОСЛА: Партизан глатко изгубио од Бохемијанса

06. 07. 2023. у 17:48 >> 17:48

ФУДБАЛЕРИ Партизана поражени су у другој провери на припремама у Словенији. Од црно-белих бољи је био Бохемијанс, који је славио 2:0 у Птују.

ФК Партизан

Одлично су фудбалери Бохемијанса отворили меч. Имали неколико прилика у којима се истакао голман Александар Јовановић. Ипак, ни сјајни чувар мреже није могао да спасе Партизан у 18. минуту.

Добар центаршут упутио је Хурби из угла, одлично је реаговао Дамир Хушкач, који је био сам у срцу шеснаестерца, те је без много проблема савладао голмана црно-белих.

Доста је спао ритам у наставку меча, те до полувремена није било већих узбуђења.

ФК Партизан

Добро је Партизан отворио друго полувреме, имали су изабраници Игора Дуљаја све већу контролу игре и бивали све опаснији. у 52. минуту Немања Николић је имао велику прилику. Сјајно је шутирао, а неко од дефанзиваца склонио је лопту готово са гол линије.

Уследио је за црно-беле шок, Јан Матушчек је успео да дође до лопте након одбитка, помало летаргично реаговала је одбрана, успео је испред Златана Шеховића да се намести на ударац и матира Александра Поповића.

Припретио је у 70. минуту и новајлија Франк Кануте, снажно је шутирао, али је његов пројектил прошао крај гола.

Једну од најбољих прилика на мечу имао је млади Михајло Петковић  у 80. минуту,  соло продором је прошао поред тројице чувара, шутирао је крај гола ривала.

ПАРТИЗАН - БОХЕМИЈАНС 0:2-  (Друго полувреме) - (Хушкач 18', Матушчек 57)

Меч можете уживо да пратите на порталу "Новости".

59' Прилику је добио Франк Кануте.

52' Сјајна прилика за Партизан. Пантић је извео корнер, а Немања Николић шутирао, неко од дефанзиваца отклонио је опасност по гол.

45' Полувреме - До краја првог периода није било промене резултата.

ФК Партизан

16' ГОЛ - Добар центаршут упутио је Хурби из корнера, Хушкач без чувара закуцава лопту у мрежу са шест - седам метара

8' Офанзиван Бохемијанс, нападају, доста посла имао је Александар Јовановић, али је био успешан.

САСТАВИ

Птуј - Стадион: ФК Драва.

Прво полувреме: Јовановић (Г), Илић, Марковић (К), Живковић, Антић, Белић, Трифуновић, Пантић, Натко, Мениг, Баждар

Друго полувреме: Поповић, Саничанин, Шеховић, Стјепановић, Терзић, Николић, Алексић, Кануте, Петковић, Мирчетић

БОХЕМИАНС: Хибш, Јанош, Матоушек, Достал, Костл, Пушкач, Хулка, Прекоп, Крапка, Хруби, Рајх.

БОНУС ВИДЕО: Гери Линекер: Џуд Белингем је прави вођа, направио је сјајан потез

ДА ЛИ ЋЕ ЛЕВЕРКУЗЕНОВА БАЈКА ИМАТИ СРЕЋАН КРАЈ? Две победе га деле од историјског успеха, прва препрека је богиња провинције

ДА ЛИ ЋЕ ЛЕВЕРКУЗЕНОВА БАЈКА ИМАТИ СРЕЋАН КРАЈ? Две победе га деле од историјског успеха, прва препрека је ''богиња провинције''

БАЈЕР Леверкузен и Аталанта ће укрстити копља у финалу Лиге Европе које се игра вечерас од 21.00 на ''Авива стадиону'' у Даблину.

22. 05. 2024. у 07:45

НОВАК ЂОКОВИЋ НИЈЕ ОЧЕКИВАО ОВО: Енди Мареј тражи да се због њега направи преседан на Ролан Гаросу

Жудели су љубитељи тениса да поново гледају тениски дерби Новак Ђоковић - Енди Мареј, али од тога неће бити ништа. Бар не ове седмице на турниру АТП Женева опен. На Ролан Гаросу? Можда. Али, пред тај, предстојећи гренд слем, који почиње у седмици пред нама, десила се једна занимљива ствар.

21. 05. 2024. у 20:48

КО ЈЕ ЦРВЕНИ КОМАНДАНТ? Једини Србин генерал Црвене армије - Лењин му био захвалан, страдао од Стаљинове руке (ФОТО)

ИСТОРИЈА Совјетског Савеза, светске суперсиле 20. века, упамтила је бројне хероје, борце, официре који су својим јунаштвом и резултатима задивили свет. У периоду када се СССР тек стварао и уздизао, значајан помена био је и допринос једног Србина, Данила Срдића (1896-1937), првог и јединог Србина који је био генерал Црвене армије. Ово је његова прича.

20. 05. 2024. у 11:53