КАКВА ЛУДНИЦА У ФА КУПУ: Може ли ко да заустави Сити? У Енглеској, дефинтивно - не! (ВИДЕО)
ФУДБАЛЕРИ Манчестер ситија освајачи су Еф-Еј купа Енглеске. У финалу су савладали Манчестер јунајтед резултатом 2:1.
Танјуг/АП
Фудбалери Манчестер ситија освојили су Премијер лигу Енглеске,а градски ривал, који је већ неколико година у сенци, надао се да ће им данас покварити планове и узети један трофеј. То се ипак није догодило, а навијачи на Вемблију гледали су фантастичан фудбал.
Нису сви гледоаци ни сели на своја места, а Илкај Гундоган Ситију је донео предност над градским ривалом. Немац је до лопте дошао на ивици шеснаестерца и снажно је распалио по њој. Давид де Хеа једино је могао да извуче лопту из мреже.
У прва 30 минута игре Јунајдет је био у подређеном положају. Прво је претио Родри, Шпанац се нашао у сјајној шанси у четвртом минуту, шутирао је крај стативе.
Потом је у 28. минуту Кевин де Брујне опробао ударац, и он је шутирао крај стативе. Само минут касније Џек Грилиш играо је руком. Првобитно је сигнализирано да се игра настави, али је Пол Тирни након прегледаног ВАР снимка досудио једанаестерац за "црвене ђаволе".
Бруно Фернандеш извео је најстрожу казну. Португалац је био смирен и послао лопту у доњи леви угао.
На сличан начин као прво, почело је и друго полувреме. Поново је стрелац био Илкај Гундоган. Нашао се у 51. минуту на правом месту, опробао је ударац са ивице шеснаестерца - 2:1.
Нису се "грађани" повлачили. Де Брујне је у 62. минуту нанизао неколико дефанзиваца, овога пута Де Хеа био је сигуран. Девет минута касније Ерлинг Халанд је припретио, лаган је то био плен за голмана Јунајтеда.
Само минут касније Алехандро Гарначио покушао је да донесе црвеним ђаволима изједначење, али је и он шутирао крај стативе. До краја су покушавали играчи Јунајтеда да сломе отпор ривала, то нису успевали, те су плави освојили и други трофеј у сезони.
На екипи Пепа Гвардиоле је да сада дође до троструке круне - 10. јуна играју у Истанбулу финале Лиге шампиона против Интера.
БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“
Препоручујемо
ПОЗНАТ ТЕРМИН ОСМИНЕ ФИНАЛА: Ево кад Ђоковић игра против Вариљаса на Ролан Гаросу
03. 06. 2023. у 14:26
ШОК НА РОЛАН ГАРОСУ! Једна од главних фавориткиња за титулу одустала од турнира
03. 06. 2023. у 11:50
КРИЗА ГРАЂАНА, ШАНСА ЗА НОРВЕЖАНЕ: Рањена звер стиже на север Европе
ПРЕДСТОЈЕЋИ дуел у Лиги шампиона између Бодо Глима и Манчестер ситија на „Аспмира” стадиону доноси занимљив окршај екипа које се налазе у потпуно различитим формама и такмичарским ситуацијама.
20. 01. 2026. у 08:24 >> 10:05
ФЕНОМЕНАЛНЕ ВЕСТИ ИЗ АМЕРИКЕ! Никола Јокић је разлог за радост Србије!
Никола Јокић је разлог што су најновије вести из НБА лиге - сјајне за све љубитеље кошарке из Србије
19. 01. 2026. у 20:49
МИРА АДАЊА ПОЛАК ПРОДАЛА СВУ ИМОВИНУ Није остало ништа: "Све што је могло да се прода, продала сам..."
ПРИВАТНОСТ никада није делила са широким аудиторијумом...
20. 01. 2026. у 09:05
Коментари (0)