ИСТОРИЈА ФУДБАЛА ЈЕ ИСПИСАНА! Црвена звезда преокретом освојила Куп Србије, ово је дупла круна какве никад није било

25. 05. 2023. у 22:59 >> 22:59

Актуелна генерација Црвене звезде освојила је трећи пут у низу дуплу круну. Чиме је постала једина у историји клуба којој је то пошло за руком. Иако прво полувреме Финала Купа Србије није давало такве назнаке, црвено-бели су славили 2:1 (1:0) против Чукаричког

М. Вукадиновић

У првом полувремену љубитељи фудбала имали су прилику да виде један гол, али о њему ће се свакако дуго причати. Марко Доцић постигао је погодак из корнера који се ретко виђа.

У другом делу заблистао је Александар Пешић који је црвено-белима донео преокрет и нови пехар у Купу Србије.

Иако је Црвена звезда у уводних 20 минута имала потпуну иницијативу на терену, две најозбиљније шансе имао је Чукарички.

Прво је у 20. минуту Борјан зауставио ударац Луке Аџића, а на одбитак је натрчао Бадамоси који је погодио стативу.

У наставку напада корнер за госте. Извео га је Марко Доцић, који је и претходну акцију зачео и онда урадио нешто што ће се дуго препричавати.

Постигао је везиста Чукаричког директан гол из корнера. Милан Борјан је изашао са линије, уочио је то Доцић који је постигао сјајан погодак. Покушао је голман домаћина да парадом отклони опасност, безуспешно 1:0.

Охрабрио се гостујући састав. Нови корнер Доцића у 32. минуту, сада је Немања Тошић главом тукао са петерца, а Александар Драговић отклонио је опасност са гол линије.

Шест минута касније коначно су домаћи навијачи имали прилику да виде обећавајућу прилику. Добар продор направио је Осман Букари, нанизао неколико играча, вратио је лопту до Гелора Канге, а Габонац је био блокиран.

Одлично се у 41. минуту брани Чукаричћки. Пробао је Драговић, блокирао га је Роган, на крају је Ђорђе Ивановић отклонио опасност са гол линије.

У првом минуту надокнаде у првом полувремену велика шанса за Црвену звезду. Мирко Иванић је по левој страни проиграо Османа Букарија у акцији три на два. Шутирао је Букари, брани Белић, на одбитак је искоса натрчао Мирко Иванић који је послао лопту у гол аут.

Две озбиљне прилике имала је Црвена звезда на старту другог дела. Прво је у 50. минуту Александар Катаи са 20 метара шутирао преко гола гостију. Да би шест минута касније Мирко Иванић шутирао искоса, преко гола.

Исплатила се теренска иницијатива Звезди. У 61. минуту је након корнера поравнао домаћин. Брзо је изведен корнер, а Кангва је ухватио неспремну одбрану ривала, те је главом тукао усамљени Александар Пешић за 1:1.

Није се Александар Пешић видео у првом полувремену. У другом је експлодирао. Постигао је још један гол у 76. минуту за тотални преокрет чете Милоша Милојевића. Врхунски га је проиграо Мирко Иванић, а штопери гостију нису били кадри да га зауставе.

Марко Доцић је у првом полувремену постигао гол из корнера, сада је мало недостајало из прекида да се поново упише у стрелце. Послао је оштар центаршут, лопта није додирнула никог у шеснаестерцу, те је завршила на стативи већ савладаног Борјана.

До краја меча мировале су мреже а комплетан ток утакмице погледајте у наставку.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЧУКАРИЧКИ   2:1 (0:1)

(Пешић 61, 76'- Доцић 21')

КРАЈ МЕЧА

90' Четири минута играће се у надокнади.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ПА, КАД ЈЕ ФИНАЛЕ КУПА БИЛО ЗАКАЗАНО ЗА 25. МАЈ... Несвакидашња штафета на "Маракани" призвала у сећање Дан младости (ВИДЕО)

81' Изузетан центаршут Доцића, успут није Стојановић додирнуо лопту, а стрелац гола из корнера погодио је сада стативу.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: РАСПАМЕТИО "ДЕЛИЈЕ": Овако је Александар Пешић дао гол за преокрет Црвене звезде у финалу Купа Србије (ВИДЕО)

76' ГОЛ! Није било Пешића у првом полувремену, али је експлодирао у другом. Одлично је реаговао на додавање Иванића те затресао мрежу Белића за преокрет

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ШТА ОВО БИ? Звезда дала гол у финалу Купа Србије, а њени фудбалери се посвађали током славља?! (ВИДЕО)

61' ГОЛ! Пешић је коначно пробио одбрану Чукаричког. Брзински је изведен корнер по левој страни, Кангва је упослио нападача црвено-белих, а Нишлија је главом матирао голмана Чуке.

60'  Нови покушај Катаија. Пројектил је заврши далеко од гола.

59' Две измене направио је Милош Милојевић Кангва и Николић су ушли у игру, а терен су напустили канга и Виго.

56' Мирко Иванић је сада покушао искоса. Дошао је до њега одбитак након центаршута и он је шутирао преко гола.

49' Александар Катаи је шутирао са двадесетак метара, отприлике метар од гола Белића је прошла та лопта.

46' Настављена је утакмица на стадиону "Рајко Митић"

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

21.54 - Црвена звезда је у првој половини финала имала лопту у свом поседу чак 71% времена, али ни то, ни чињеница да је имала скоро трипут више шутева (11 наспрам 4) није било довољно за повољан резултат по њу. Чукарички, који је имао само два шута мање у оквир гола (3 наспрам 5) води. И то фантастичним голом Доцића из корнера

45' Три минута надокнаде.  Александар Катаи је пронашао Букарија, Белић брани, а са пет метара искоса Мирко Иванић промашује гол.

39' Добар продор направио је Осман Букари, нанизао неколико играча, вратио до Канге, био је блокиран.

31'  Нови корнер - нова прилика за Чукарички. Добро је овог пута на покушај Тошића реаговао на гол линији Драговић.

29' Био је Страхиња Ераковић на петерцу у дуелу са Дрезгићем, опробао ударац главом - безуспешно.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЧУДО НА МАРАКАНИ, УСРЕД ФИНАЛА КУПА: Марко Доцић дао гол Црвеној звезди из корнера! (ВИДЕО) 21' ГОЛ! Какав гол Марка Доцића, ово није дуго виђено на нашим теренима. У стилу Драгана Стојковића Пиксија матирао је из корнера Милана Борјана!

20' ВЕЛИКА ШАНСА ЗА ЧУКАРИЧКИ! Доцић је врхунски проиграо Бадамосија, прво је одлично реаговао Борјан, а потом Миладиновић погодио стативу.

19' Опробао је ударац сада и Пешић, лак плен за Белића.

12' Мучи се Чукарички са изношењем лопте са своје половине, али са њом не успевају за сада много тога да ураде домаћи фудбалери.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЛОШЕ ВРЕМЕ УЧИНИЛО СВОЈЕ: Оволико људи је дошло финале Купа Србије у фудбалу Црвена звезда - Чукарички (ВИДЕО)

6' Немања Белић још једном је морао да интервенише. Истрчао је далеко од гола како би испуцао лопту на коју је ишао Александар Пешић.

3' Претио је Александар Катаи из прекида, није успео да ухвати лопту голман гостију, а неко од дефанзиваца испуцава - аут за Звезду.

Имали су домаћи навијачи поруку за своје мезимце.

1' Утакмица на стадиону Рајко Митић започела је извођењем националне химне Србије - Воже правде. Током меча биће доступна употреба ВАР технологије.

УОЧИ МЕЧА

20.30 - Пола сата до почетка меча овако изгледа северна трибина. У Београду пада јака киша, а до недавно су трајале и Видовданске литије, те домаћин очекује већи прилив посетилаца у наредних 30 минута.

19.57 - Објављени су састави за меч.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЧУКАРИЧКИ

Стадион: Рајко Митић

Судија: Милан Митић (Лесковац)

Црвена звезда: Борјан - Виго, Ераковић, Драговић, Азаров - Мијаиловић, Канга - Букари, Катаи, Иванић - Пешић

Чукарички (5-4-1): Белић - Роган, Дрезгић, Ковачевић, Тошић, Стевановић - Ивановић, Миладиновић, Доцић, Аџић - Бадамоси

Црвена звезда је у полуфиналу Купа Србије савладала ТСЦ 3:0, а Чукарички Војводину 1:0 у утакмици која је морала да се игра испочетка, иако су Београђани имали вођство 2:0 у моменту када је пала јака киша.

Међусобни дуели

Звезда и Чукарички састали су се три пута, а сваки пут славила је екипа из Љутице Богдана. Први меч добили су изабраници Милоша Милојевића 2:0, потом 3:0, а трећи сусрет 4:0.

РЕЧ ТРЕНЕРА ЗВЕЗДЕ - Милојевић: Бићемо одговорни пред пуном Мараканом.

Након финалног дуела Милош Милојевић напустиће клупу звезде, а на његово место стиже Барак Бахар.

- Имаћемо добру утакмицу, припрему за оно што Звезду очекује на јесен. Када је реч о Чукаричком, очекујем младу и полетну екипу, жељну доказивања и борбе за преостали трофеј у сезони, тако да, верујем да ће моји играчи бити одговорни и пред пуном Мараканом освојити Куп Србије, рекао је Милојевић, па се окренуо анализи ривала.

- Куп је најмасовније такмичење где и мањи тимови из нижих рангова виде своју шансу и иду преко максималних могућности. Кад спустите гард и нисте на максимуму, то може да буде проблем и зато позивам на опрез и одговорност. То је свакако наш део посла да играчи буду максимални у четвртак, али неће бити лако, иако смо Чукарички три пута победили ове сезоне. Биће то другачија утакмица, други вид такмичења, финале је нешто сасвим друго и то нема везе с првенством, и ослабљени јесу, али је то екипа која годинама системски лансира младе играче, који без оптерећења и одговорности, решавају утакмице и могу да угрозе противника. Тако да, те три победе морамо да схватимо као прошлост, ово је нова утакмица где је сваки пас битан, где се сваки дуел рачуна, Милош Милојевић

РЕЧ ТРЕНЕРА ЧУКАРИЧКОГ - Керкез: Све мечеве играли смо на гостовању и све победили

Чукарички је са друге стране све мечеве у Купу Србије играо на гостујућем терену, а то је случај и сада.

- Све утакмице смо до сада играли у гостима, све победили, без примљеног гола. Сад нас чека финале, једна утакмица, аутсајдери смо, али сигурно ћемо бити бољи него на претходним утакмицама. Даћемо све од себе, овакве прилике се пружају можда једном у животу и да пробамо да освојимо трофеј, истакао је Керкез.

ВОНУС ВИДЕО: ВАТРОМЕТ, БАКЉЕ КАО НИКАД ПРЕ... Кад "Мераклије" и Ниш славе 100. рођендан Радничког

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45