КАНГВА ЈУНАК ЗВЕЗДЕ: Црвено-бели у надокнади срушили Војводини (ФОТО/ВИДЕО)

13. 05. 2023. у 20:34

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде победили су Војводину са 2:1 на стадиону "Рајко Митић", а јунак тријумфа био је Кингс Кангва који је у надокнади времена постигао гол.

Није домаћин блистао, али успео је да дође до три бода и тако спречи Новосађане да трећи пут узастопно остану непоражани на "Маракани". Он је у 94. минуту натрчао на лопту коју је избио Лазаревић и сместио је иза леђа Царевића који је погледом испратио како она улази у мрежу.

Домаћин је идеално почео утакмицу. Играо се 9. минут када је Осман Букари искористио додавање Александра Катаија и закуцао је лопту у мрежу ривала.

Молги су црвено-бели да постигну још неки гол до осласка на одмор, али промене резултата није било. У наставку сусрета гости су показали одличну игру за коју су награђени изједначењем.

Невероватно шта се догодило Иву Барају. Ушао је у игру у 57. минуту и одмах постигао гол, а већ у 62. морао је да напусти игру због повреде коју је задобио приликом поготка који је дао.

Све је ишло ка томе да ће утакмица бити завршена без победника, али је тим Милоша Милојевића у последњих десетак минута кренуо агресивније ка голу ривала и награђен је у надокадни времена.

Цео плен је могао да оде и за Нови Сад, но олдични Никола Чумић је 89. минуту искоса са леве стране шутирао преко гола Милана Борјана.

Звезда је лидер на табели са 95 бодова, док је Војводина петом месту са 61. Обе екипе у среду играју полуфинале Купа. Црвено-бели гостују ТСЦ-у, а Новосађани дочекују Чукарички.

Друго полувреме: Звезда - Војводина 2:1

90+5' - Крај утакмице!

90+4' - Кангва доноси победу Звезди у последњем минуту утакмице. Натрчао је на одбијену лопту и послао је иза леђа Царевића који је само погледом испратио како улази у мрежу.

90+1' - Друго полувреме продужено је за четири минута.

89' - Одлично игра Чумић и мало је фалило асистенције постигне и гол. Шутирао је искоса са леве стране, али лопта је отишла преко гола.

86' - Катаи је ушао у шеснаестерац ривала, проиграо је Букари чији ударац је успео да зауставио одлични Царевић. Делује да Звезда додаје гас како се меч ближи крају.

84' - Добар потез Мијатовића. Сјајно се ослободио играча, потом је шутирао са неких 20 метара, но на месту је био Царевић да интервенише.

79' - Црвено-бели покушавају да угрозе ривала, но гости добро стоји на терену и црвено-бели не прете озбиљније.

71' - Последња измена у Звезди. Александар Пешић је заменио Стефана Митровића, а црвено-бели су могли до предности преко Ераковића, али је Царевић одбио лопту на стативу која је потом завршила ван терена.

62' - Барај је ушао дао гол и одмах изашао због повреде. Велика штета. Њега је заменио Вељко Симић.

57' - Барај само што је ушао у игру доноси изједначење. Чумић је прошао Вига послао оштар центрашут који је играч Војводине добро испратио и послао лопту у мрежу.

56' - Нове измене у Звезди. Уместо Ракоњца и Мијаиловића у игру су ушли Јован Мијатовић и Кингс Кангва. Промена и код Војводине, Кабића је заменио Ив Барај.

56' - Добра прилика за Војводину. После центрашута Чумића из корнера главом је шутирао Траоре, но лопта је отишла преко гола.

50' - Опет је у шанси био Ракоњац и опет није био прецизан. Сада је његов ударац зауставио Царевић. Антонијевић је први пут на мечу ставио на муке Борјана. Капитен Звезде је одбранио његов шут.

48' - Добра прилика за Ракоњца. Виго је послао лопту по земљи, нападач Звезде је из прве шутирао, лопта је ипак отишла високо преко гола.

46' - Две промене направио је Милош Милојевић на старту другог дела меча. Немања Милуновић и Иракли Азаров су на терену, а утакмица је завршена за Уроша Спајића и Милана Родића. На другој страни Вук Богдановић и Никола Чумић су заменили Игора Јеличића и Радомира Милосављевића.

Први полувреме: Звезда - Војводина 1:0

Навијаче имали су занимљиву кореографију и поруку за све оне који воле Звезду да дођу на стадиону у последњем колу против Новог Пазара 27. маја.

- На прослави титуле да се барјаци вијоре! - порука је Звездиног севера.

45+3' - Крај првог полувремена!

45' - Нова шанса за домаће. Букари је проиграо Катаија који је био сам на левој страни, али је он лоше шутирао, далеко испод својих стандарда.

41' - Нема много узбуђења од тренутка када је повео тим са "Маракане". Војводина у досадашњем току утакмице ниједном није озбиљније запретила Милану Борјану.

27' - Урош Кабић је у паду ногом по глави закачио Срђана Мијаиловића коме на лицу има крви. Лекарска екипа домаћег тима мора да укаже помоћ задњем везном.

21' - Велику прилику није искористио Букари. Побегао је одбрани ривала, али голман Војводине је добро реаговао и одбио лопту у корнер.

17' - Прва каква таква опасност после гола био је покушај Канге. Габонац је то лоше урадио, па Царевић није морао ни да интервенише.

9' - Стижу црвено-бели до поготка. Катаи је повукао контру, упослио Букарија на десној страни који је сјајно шутирао и закуцао је лопту у мрежу Новосађана.

5' - Нова шанса за домаће. Букари је пребацио Витаса, лопта је стигла до Ракоњца чији ударац је отишао поред гола. Промене резултата у раној фази утакмице нема, иако је Звезда имала две добре шансе.

4' - Прва добра прилика на утакмици. Канга је шутирао са 17 метара, Царевић је био добро постављен и успео је да сачува мрежу нетакнутом.

1' - Почела је утакмица, са центра су кренули гостујући фудбалере.

Уочи меча:

Овај меч за црвено-беле нема резултатски значај, али сигурно изабраници Милоша Милојевића желе да се реванширају Новосађанима за оних 1:1 у првом колу другог дела првенства.

Са друге стране тим Радослава Батака жели да се врати добрим резултатима након пораза од Чукаричког у прошлом колу. Такође, покушаће поново да остане непоражен на највећем српском стаидону.

Обе екипе у среду од 18.30 играју утакмице полуфинала Купа Србије. Звезда гостује ТСЦ-у, док Војводина дочекује Чукарички.

Састави тимова:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан – Виго, Ераковић, Спајић, Родић – Мијаиловић, Канга – Букари, Митровић, Катаи – Ракоњац.

ВОЈВОДИНА (4-2-3-1): Царевић – Лазаревић, Витас, Траоре, Антонијевић – Топић, Зукић – Јеличић, Кабић, Милосављевић – Милошевић.

БОНУС ВИДЕО: НА САМОМ ПОЧЕТКУ: Овако је Звезда дала водећи гол против Вождовца на "крову"

ЕНРИКЕ САЊА НОВО ЧУДО: Шпански стручњак је са Барсом направио чувени преокрет против ПСЖ-а, може ли урадити исто сада када су улоге обрнуте?

У реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона фудбалери Барселона ће на ''Монжуику'' чувати гол предности против ПСЖ-а (21.00).

16. 04. 2024. у 07:40

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14