ЛИГА ЕВРОПЕ У СРПСКОМ СТИЛУ: Матић срећан, Костић и Влаховић се у финишу спасили пораза (ВИДЕО)

11. 05. 2023. у 23:00

ФУДБАЛЕРИ Роме победили су у првој утакмици полуфинала Лиге Европе Бајер Леверкузен на "Олимпику" са 1:0 и тако начинили важан корак ка финалу.

Одлучујући тренутак утакмице десио се у 63. минуту када је Едоардо Бове натрчао на лопту након ударца Тамија Ејбрахама и затресао мрежу гола који је чувао Лукаш Храдецки.

Српски фудбалер Немања Матић одиграо је цео меч за "вучицу" и још једном показао колико је битна карика у тиму Жозеа Мориња.

Реванш је на програму за седам дана, када ће "фармацеути" бити домаћини и покушаће да надокнаде заостатак из Италије.

Није ово вече било добро за српски двојац Филип Костић - Душан Влаховић када су њихове индивидуалне партије у питању. Јувентус је на свом терену ремизирао са Севиљом 1:1.

Филип Костић/ФОТО: Танјуг/АП

Први гол на утакмици постигао је Јусуф Ен Несири у 26. минуту после асистенције Лукаса Окампоса, али пре свега након контре из уџбеника.

"Стара дама" је била на конопцима, готово нокаутирана, а онда је у седмом минуту надокнаде Федерико Гати донео изједначење тиму из Торина и повећао шансе за пласман у финале.

Ипак, треба имати на уму и то да је екипа из Андалузије краљ овог такмичења. Када год стигне до завршнице трофеј заврши у њеним рукама.

Душан Влаховић/ФОТО: Танјуг/АП

Костић је одиграо само прво полувреме. Масимилијано Алегри је у других 45 минута шансу дао Самјуелу Илингу Жуниору, док је Влаховић терен напустио у 62. минуту када га је заменио Аркадијуш Милик.

На другој страни Немања Гудељ одиграо је свих 90 минута за Севиљу и то на позицији штопера.

БОНУС ВИДЕО: Вечерас први пут упаљени рефлектори на новом стадиону у Лозници