ПАРТИЗАН СЕ НЕ ДА! Побеђен и Нови Пазар, црно-бели не одустају од Лиге шампиона

А. И.

08. 05. 2023. у 21:56 >> 21:56

ФУДБАЛЕРИ Партизана су у 34. колу дочекали Нови Пазар. Славили су црно-бели 2:0.

Дуго навијачи нису гледали разигранији Партизан него што је то било на почетку првог полувремена. Већ у трећем минуту чета Игора Дуљаја имала је предност 1:0 на семафору.

Два везана корнера извели су домаћи фудбалери, код другог је Данило Пантић одлично проиграо Златана Шеховића који је главом матирао голмана гостију.

Играло се у уводних 20 минута превасходно на половини Новог Пазара, у 9. минуту припретио је и Данило Пантић, његов ударац са преко 25 метара "парном ваљку" донео је само корнер.

Шеховић је минут касније пробао ударац, био је изблокиран. Бибрас Натхо је одлично проиграо Рикарда у 20. минуту Холанђанин је отишао превише искоса, али није успео ништа више од тога да уради.

Иако опасности по госте није било до 27 минута, иницијатива је била на страни црно-белих. Погрешио је тада Богдановски, Мениг је дошао до шеснаестерца, а Бибрас Натхо шутирао крај гола.

Само минут касније Натхо мајсторски шаље лопту иза леђа одбране, до ње стиже Квинси Мениг који је превише искоса отиша, те није могао да шутира, покушао је да пронађе Рикарда, безуспешно додуше.

Феноменалну прилику да увећају вођство имали су домаћи играши у 39. минуту након соло прилике Менига, нанизао је неколико противничких играча, наместио се на ударац - пречка!

Лепа прилика за Партизан у 62. минуту, нови корнер Данила Пантића пронашао је Златана Шеховића, а млади играч био је блокиран у петерцу ривала. Минут касније лепа акција, Натхо је проиграо Рикарда, шутирао је на гол, а брани Славковић.

Млади фудбалер Партизана Јанко Јевремовић на тацни је послао лопту до Фусенија Дијабатеа, а он је несебично проиграо Рикарда Гомеша којем није било тешко да погоди небрањену мрежу, до краја меча није било значајних узбуђења.

ПАРТИЗАН - НОВИ ПАЗАР 2:0 (1:0) (Шеховић 3', Рикардо 82')

90' Три минута продужен је меч у Хумској.

87' Фаулирао је Милан Јоксимовић Колорада, добио је жути картон.

82' ГОЛ! Прелеп пас Јевремовића, пронашао је Дијабатеа, а он проиграва Рикарда којем није било тешко да погоди небрањени гол.

М. Вукадиновић

80' Ритам игре спласнуо је у потпуности, спорадично покушавају оба тима да дођу до прилике , безуспешно.

65' Јанко Јевремовић је на терен ушао уместо Квинсија Менига.

62' Сада је Натхо одлично проиграо Рикарда, нова прилика за младог Лепо је реаговао голман гостију.

60' Након корнера Данила Пантића одлично је захватио лопту Шеховић, блокиран је у петерцу.

54' - Кристијан Белић оштро је стартовао на Бојицу Никчевића, добио је жути картон фудбалер Партизана.

46'  Настављен је меч.

Фудбалери Партизана одали почаст жртвама пуцњаве у Београду и Младеновцу

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45' Минут је продужено прво полувреме

39' Расположен је за игру Квинси Мениг, промешао је одбрану пазара, распалио по лопти, снажан покушај, пречка.

37'  Покушао је Данило Пантић да припрети искоса, али га је зауставио Јоксимовић.

28'  Натхо потом одлично проиграва Менига, Холанђанин је успео да побегне голману, побегао је међутим превише искоса, центрирао је потом до Рикарда, није то најбоље урадио.

27' Мениг је проиграо Натха, поново је имао прилику по левој страни, Израелац је опробао шут са ивице шеснаестерца, далеко преко гола.

25' Знатно је спао ритам игре.

16' Никчевић је покушао да припрети, није на најбољи начин то учинио. Био је то први напад гостију.

13' Највише проблема по левој страни задаје Партизан Новом Пазару, Мениг често има простора да убаци лопту у шеснаестерац.

9' Готово константно игра се на половини Пазара. Сада је из велике удаљености Пантић опробао ударац, корнер.

6' Помало неопрезно је Данило Пантић закачио копачком у главу Кристијана Белића, везиста домаћих завршио је на земљи, указана му је помоћ.

5' Одличан почетак Партизана, још једном је претио Шеховић, одбранили су се гости, Натхо је покушао "маказице", нису прошле.

3' ГОЛ! Партизан води, након корнера Шеховић је затресао мрежу Славковића.

1' Утакмица је почела.

Минутом ћутања жртвама страдалим у пуцњави у Основној школи "Владислав Рибникар" и у Младеновцу почео је меч у Хумској.

УОЧИ МЕЧА

Партизан је на петој позицији са 61. бодом на табели, 11 више од Новог Пазара који је позицију испод.

Партизан - Нови Пазар

Стадион у Хумској

Судија: Никола Радаковић

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Поповић – Филиповић, Илић, Вујачић, Шеховић – Белић, Натхо – Дијабате, Пантић, Мениг – Рикардо.

НОВИ ПАЗАР (4-5-1): Славковић – Богдановски, Рубежић, Курдић, Јоксимовић – Момчиловић, Киковић, Никчевић, Ђуричковић, Ергелаш - Гаврић.

У јесењем делу сезоне Нови Пазар је славио 1:0, идентичним резултатом на пролеће славио је Партизан.

Због жутих картона неће играти Немања Јовић, Слободан Урошевић и Синиша Саничанин, под знаком питања је наступ Квинсија Менига који је дуже био повређен, а у суботу је Самед Баждар обновио повреду зглоба.

Партизан је у прошлом колу победио другопласирани ТСЦ у Бачкој Тополи, а пре тога је одиграо 0:0 против Црвене звезде.

РЕЧ ТРЕНЕРА ПАРТИЗАНА - Дуљај: Много бивших играча је за нас било кобно

- Утакмица за Нови Пазар долази у незгодном тренутку, имају петог тренера у сезони и сигурно играчима није лако да се уклопе у нови систем. На другој страни, у њиховом тиму има неколико наших бивших играча, ту су Момчиловић и Станојловић и сигурно је да ће они бити мотивисани да се докажу. Много бивших играча је по нас било кобно. Оно што је важно је да моји играчи после утакмице против ТСЦ-а нису полетели, чврсто стоје на земљи, одлично тренирају - истакао је Игор Дуљај.

РЕЧ ТРЕНЕРА НОВОГ ПАЗАРА: Бербер: Партизан се вратио у форму

- Нећемо се предати већ ћемо проверити границе максимума. Видећемо каква је ситуација и колико се на неке може рачунати у наредном првенству. То је превасходни циљ, као и да се не брукамо, иако нас стварно чекају снажни ривали. Што се Партизана тиче, изашао је из дуге резултатске кризе. Не бих волео да и против нас наставе да играју добро. Главни адути црно-белих, да их сада не издвајам, долазе до изражаја. Вратили су се у пређашњи ритам и форму. Не смемо да им дозволимо да играју. Верујем да неће да дођу до изражаја колико на претходним утакмицама. Пробаћемо да пружимо адекватан отпор. Ако узмемо бод, било би одлично, а још ако можемо победимо. То је 90 минута, никад се не зна шта може да се деси - закључио је Давор Бербер.

ВОНУС ВИДЕО: ВАТРОМЕТ, БАКЉЕ КАО НИКАД ПРЕ... Кад "Мераклије" и Ниш славе 100. рођендан Радничког