ДРАМАТИЧАН КРАЈ ВЕЛИКОГ ДЕРБИЈА ИТАЛИЈЕ: "Српски" Јувентус запањен шта је судија урадио, уместо победе - пораз од Наполија! (ВИДЕО)

23. 04. 2023. у 22:44 >> 23:06

ЈУВЕНТУС се вратио на велика врата у италијански фудбал, најпре му је ове седмице укинута казна о одузимању 15 бодова због финансијских малверзација, а онда је у 31. колу Серије А у самом финишу меча из контранапада постигао оно за шта је веровао да је гол за победу против водећег Наполија. Међутим, одмах потом десила се судијска одлука о којој ће се много причати - погодак је поништен, а велики дерби окончан је уместо "већ виђеним" резултатом 1:0 - победом гостију од 0:1.

ДРАМАТИЧАН КРАЈ ВЕЛИКОГ ДЕРБИЈА ИТАЛИЈЕ: Српски Јувентус запањен шта је судија урадио, уместо победе - пораз од Наполија! (ВИДЕО)

Тренер Јувеа Масимилијано Алегри одлучио је да у стартној постави буде само један Србин, Филип Костић који је играо (запажено) до 61. минута, а у врло борбеном, не толико узбудљивом мечу до завршнице, други наш репрезентативац појавио се тек у 90. минуту. Душан Влаховић је, због голгетерског поста, тек тада добио шансу, одмах потом је и затресао мрежу ривала, но секунд након што је Кијеза с лоптом изашао ван терена, па је тај гол анулиран.

Али, много више ће буре изазвати погодак који је "старој дами" поништен који минут раније.

Наиме, током напада лидера Серије А, торински клуб је одузео лопту, а Милик клизећим стартом онемогућио Наполијевог Лоботку да до ње опет дође. У наставку, брз контранапад домаћих омогућио је Аргентинцу Анхелу ди Марији да се пробије по десној страни, потом и да матира гостујућег голмана Мереа, али...

Анхел ди Марија узалуд слави гол који је постигао за Јувентус против Наполија / FOTO: Tanjug/AP

Судија Фабри је, на "дојаву" колега из ВАР собе, прегледао почетак поменуте акције и утврдио да је код свог казненог простора Милик ипак фаулирао Лоботку, па је гол поништен. Да ли је фаула било, процените сами (ВИДЕО).

Запањени играчи Јувентуса су прекинули велико славље и "опседали" арбитра, Фађоли је добио жути картон том приликом, но бура се тек тада захуктала. Ушао је затим у игру Влаховић, одмах потом је и његов погодак (оправдано) поништен, а онда је на ред дошао трећи од шест минута судијске надокнаде времена.

Тада је Елмас идеално центрирао с десне стране напада екипе из Напуља, а Ђакомо Распадори одличним волеј ударцем савладао голмана Јувеа Шћешног (ВИДЕО). Било је то више него довољно за драматичну победу на гостовању у Торину, а тај, 14. гол резервиста Наполија у овом првенству, омогућио је клубу из град подно Везува да и теоретски обезбеди учешће у наредној Лиги шампиона, иако није формално постао првак.

Славље фудбалера Наполија после победе над Јувентусом у Торину / FOTO: Tanjug/AP

Наполи сада има 78 бодова, 17 више од другопласираног Лација, док је Јувентус трећи са 59, а до краја првенства Италије остало је још седам кола.

Бонус видео: Навијачи Олимпијакоса и Звезде заједно скандирали "Косово је Србија"