ЗВЕЗДА "УЗАЛУД" ДОБИЛА ПАРТИЗАН? Одигран омладински "вечити дерби"

23. 04. 2023. у 15:19

ОМЛАДИНЦИ ФК Црвена звезда успели су да тријумфују у вечитом дербију на гостовању Партизану резултатом 0:1. Кључни моменат утакмице десио се у 57. минуту када се Стефан Пиргић заградио и одложио лопту за Матеју Радоњића, а он разорним ударцем донео победу тиму тренера Зорана Рендулића. Међутим, та победа, сама по себи, није довољна да се преузме челна позиција од црно-белих који су убедиљво први на табели Омладинске лиге Србије.

ЗВЕЗДА УЗАЛУД ДОБИЛА ПАРТИЗАН? Одигран омладински вечити дерби

Са једне стране, омладински дерби су "отворили" шансама Звездин Мијатовић, од чијих покушаја је стрепео Михајловић, односно Партизанов Трифуновић, коме је шутеве успешно заустављао Миладиновић.

Најбољу прилику за госте у првом делу игре имао је -белх Пиргић када је у 35. минуту са десног бока ушао у средину и шутирао у саме рашље, а Михајловић парадом улепшао ту ситуацију и послао лопту у корнер. Али, умало је Партизан на другој страни повео после истрчавања Миладиновића, после ког је Ћелић испред себе имао празан гол и шутирао, а Мирановић клизећим стартом избацио лопту са гол-линије и спасао Звезду.

Она је своју бољу игру крунисала у 57. минуту када се Пиргић добро заградио, лопту "оставио" Радоњшићу који је ушао у казнени простор домаћих и снажним ударцем савладао Михајловића за 0:1.

Црно-бели су потом остали са играчем мање, јер је у 75. минуту Николић збго ударања Мијатовића искључен.

Овом победом омладинци Црвене звезде се јесу приближили вечитом ривалу на табели, али и даље имају огроман заостатак, осам бодова, уз само шест кола до краја сезоне. Ипак, и поред тога, Звездина јуниорска селекција ће, захваљујући првом тиму с Маракане, у наредној сезони играти Лигу шампиона за младе.

Омладинска лига Србије у фудбалу

Партизан - Црвена звезда 0:1 (0:0)

Стадион: "СЦ Партизан-Телеоптик"; Судија: Игор Ковачевић; Стрелац: Радоњић у 57. минуту; Жути картони: Трифуновић (Партизан), Лечић, Голдин, Мијатовић, Матић, Радујко (Црвена звезда). Црвени картон: Николић (Партизан).

Партизан: Михајловић, Рогановић, Аћимовић (од 71. Исаиловић), Николић, Ћелић, Стјепановић, Петровић (од 58. Илић), Алексић, Петковић, Трифуновић, Петрушић (од 77. Видаковић).

Црвена звезда: Миладиновић, Голдин, Мирановић, Огбу, Марић, Лечић, Радоњић (од 64. Брајић), Пиргић (од 89. Ивић), Матић, Кривокапић (од 58. Бошковић), Мијатовић (од 90. Радујко).

БОНУС ВИДЕО: Гол којим је Чукарички победио екипу Партизана