ЧУКАРИЧКИ ОПЕТ ПОБЕДИО ПАРТИЗАН: Екипи из Хумске измичу квалификације за Лигу шампиона (ФОТО/ВИДЕО)

23. 04. 2023. у 17:33 >> 20:34

ФУДБАЛЕРИ Партизана доживели су нови пораз у Суперлиги Србије. Чукарички је опет био бољи од црно-белих са 1:0 у првом колу плеј-офа.

Не иде, па не иде клубу из Хумске и овим неуспехом квалификације за Лигу шампиона су све даље, пошто "брђани" имају осам бодова више и налазе се на другом месту.

Одлучио је Игор Дуљај да врати у прву поставу Фусеније Дијабатеа у стартну поставу, али то није донело жељени резултат, јер играч из Малија није много тога показао, као ни цео гостујући тим.

Партизан је у првом полувремену запретио само из даљине. Ударци Рикдарда и Кристијана Белића нису представљали проблем Немањи Белићу.

Чукарички је могао врло брзо да дође до вођства. Судија Станко Остраћанин је у 6. минуту показао на белу тачку након дуела Александра Филиповића и Владимира Лучића. Ипак, променио је одлуку након интервенције колега из ВАР собе.

Када су сви очекивали да се на одмор оде резултатом 0:0 на сцену је ступио Марко Доцић. Капитен "брђана" је наместио лопту на скоро 40 метара од гола и шутирао директно на гол. Изненадило је то Немању Стевановића који је морао да извади лопту из мреже, па је у 42. минуту на семафору писало 1:0.

Друго полувреме донело је много мање узбуђења. Изабраници Душана Керкеза су чували стечену предност, али могли да је изгубе у финишу сусрета. Рикардо Гомеш је у 86. минуту испратио центаршут Марка Живковића и одлично шутирао главом, но погодио је стативу.

Чукарички је три и по године био без тријумфа над Партизаном, а сада је у размаку од четири дана два пута победио два пута црно-беле и начинио велики корак ка другом месту.

Екипа са Бановог брда у наредном колу гостује ТСЦ-у, док црно-бели дочекују Црвену звезду у 170. вечитом дербију (среда, 18.30).

После првог кола плеј-офа Чукарички је други на табели са 65 бодова, ТСЦ има 62, Партизан и Војводина су четврти и пети са по 57.

Чукарички - Партизан 1:0 (1:0)

Стадион: Стадион на Бановом брду. Гледалаца: Без публике. Судија: Станко Остраћанин. Стрелац: Доцић 42. (Чукарички).

Чукарички (4-2-3-1): Белић - Роган, Панков, Дрезгић, Тошић - Доцић (од 72. Миладиновић), Ковач - Ивановић (од 92. Гајић), Томовић (од 66. Сисоко), Лучић (од 72. Аџић) - Бадамоси.

Партизан (4-2-3-1): Стевановић - Филиповић (од 79. Филиповић), Марковић, Вујачић, Урошевић - Белић (од 71. Баждар), Колорадо (од 63. Натхо) - Дијабате, Пантић, Мениг - Рикардо.

Друго полувреме: Чукарички - Партизан 1:0

90+4' - Крај утакмице!

90+2' - Покушао је Мениг, али добро је постављен био постављен Белић и опет је зауставио ударац фудбалера Партизана.

90' - Друго полувреме ће такође бити продужено три минута.

86' - Најбоља шанса за Партизан. Рикардо је главом погодио стативу након одличног центаршута Живковића. Срећа овог пута погледала домаће играче.

82' - Могло је да буде проблема за "брђане". Натхо је извео слободан ударац, упослио је Урошевића који је шутирао из прве, но лопта је отишла високо преко гола домаћих.

80' - Нема много узбуђења. Чукарички чува стечену предност, док Партизан не успева да запрети.

71' - Израелац није много тога донео за ових осам минута, па је тренер црно-белих одлучио да ојача офанзиву. Самед Баждар је добио прилику уместо Кристијана Белића.

63' - Игор Дуљај је направио прву промену. На терен ушао Бибарс Натхо који је заменио Андреса Колорада.

61' - Покушавају црно-бели да запрете домаћину, но за сада то не успевају да ураде. Најагилнији је Квинси Мениг, али Холандађнин нема подршку саиграча.

53' - Други покушај Рикарда са дистанце и овај као и претходни није био успешан. Опет је Белић без проблема укротио покушај фудбалера са Зеленортских Острва.

49' - Велика шанса за госте. Мениг је иницирао контру, Дијабате је упослио Пантића који је шутирао искоса са неких седам метара, но превише је подигао лопту и пребацио је гол.

46' - Почело је друго полувреме на Бановом брду. Прво је обележила мајсторија капитена домаћих Марка Доцића.

Прво полувреме: Чукарички - Партизан 1:0

45+3' - Завршено је прво полувреме! Навијачи црно-белих су у неверици после исхода и издања изабраника Игора Дуљаја у уводних 45 минута.

45' - Прво полувреме је продужено три минута. Тако је одлучио главни судија Станко Остраћанин.

44' - Најбоља прилика за Партизан. Дошла је лопта до Дијабатеа који је шутирао са 15 метара. Лоше је то урадио и лопта је отишла поред гола.

42' - Невероватан гол на Бановом брду. Извео је Доцић слободан ударац са скоро 40 метара. Изненадио је Стевановића директним ударцем на гол. Чувар мреже гостију је лоше реаговао и морао је да извади лопту из мреже.

38' - Могла је грешка Стевановића скупо да кошта госте. Лоше је додао лопту голман Партизана, до ње је дошао Лучић, али одбрана црно-белих је успела добро да реагује и спречи потенцијалну опасност.

35' - Урошевић је шутирао са неких 25 метара из слободног ударца. Није то урадио добро, па је лопта отишла високо преко гола.

30' - Покушао је са дистанце Кристијан Белић, ипак на висини задатка био је презимењак на голу домаћих Немања.

28' - Могла је ово да буде одлична прилика за Рикарда. Мениг га је добро упослио, а нападач гостију као да није очекивао да та лопта може да дође до њега. На крају није успео да је прими и она је завршила у рукама Белића.

27' - Штопер Партизана Игор Вујачић морао је на кратко да изађе из игре пошто га је Мохамед Бадамоси нагази. Ипак, репрезентативац Црне Горе се брзо вратио на терен.

18' - Нема много узбиђења од тренутка када је поништен пенал "брђанима". Игра се више на половини Чукаричког, но нема изгледних шанси за гол.

12' - Опробао је ударац Рикардо. Из велике даљине је шутирао фудбалер Партизана, али Белић је лопту ухватио без проблема.

6' - Ипак ништа од пенала. Александар Филиповић је фаулирао Владимира Лучића. Судија Станко Остраћанин је показао на белу тачку, али сачекаће се одлука арбитара који се налазе у ВАР соби. На крају је главни судија погледао спорну ситуацији у проценио је да нема казненог ударца.

5' - Кренуло нападачки на обе стране. Рикардо је током једног дуела остао на трави, али успео је брзо да устане и наставиће дуел нападач Партизана.

1' - Почела је утакмица на Бановом брду. Са центра је кренула екипа Чукаричког.

Уочи меча:

Дуел који је одигран у четвртак добио је тим Душана Керкеза са 1:0 и црно-бели ће покушати да се реванширају ривалу. Овај сусрет је важан за госте, јер би евентуалном победом пришли данашњем противнику и екипи ТСЦ-а и наставили борбу за друго место које води у квалификације за Лигу шампиона.

Једини гол пре четири дана постигао је бивши играч Партизана Ђорђе Ивановић. Резултат је могао да буде другачији, јер је било одређених прилика на обе стране.

"Парвни ваљак" је у првом мечу ових ривала који је одигран у Хумској добио са 3:2. Голове су тада постигли Белић, Павловић и Урошевић, а за "брђане" Доцић и Дрезгић.

Партизан у овај меч улази са четврте позиције и 57 бода, Чукарички је трећи са 62.

Састави тимова:

Чукарички(4-2-3-1): Белић - Роган, Панков, Дрезгић, Тошић - Доцић, Ковач - Ивановић, Томовић, Лучић - Бадамоси.

Партизан (4-2-3-1): Стевановић - Филиповић, Марковић, Вујачић, Урошевић - Белић, Колорадо - Дијабате, Пантић, Мениг - Рикардо.

БОНУС ВИДЕО: НЕ МОЖЕ БЕЗ ИНЦИДЕНАТА: Ово се десило на крају утакмице Чукарички - Партизан

ДЕНВЕР = ЧУДО: Како је тајна вечера Нагетса на коју није позван само Јокићев омиљни саиграч спасила сезону Николи и НБА шампионима

Денвер и Никола Јокић су били понижени у прве две утакмице са Минесотом. И то понижени пред сопственим навијачима, у мечевима на "миљу надморске висине", у хали која представља најтеже НБА гостовање, али у којој су Тимбервулфси разнели Нагетсе. Са 0:2 као претешким теретом на леђима требало је путовати на два меча у гостима, где је могла да се заврши Денверова сезона, али... све се променило. Сада, после нестварних Јокићевих бравура, Денвер води са 3:2. И, изгледа да је за то крива - вечера. На коју су позвани сви играчи Нагетса, осим једног - Јокићу можда и најдражег. Оног који је летос допутовао у Србију да би се дружио са нашом и светском кошаркашком звездом.

15. 05. 2024. у 22:43