ЗВЕЗДА ЈЕ ШАМПИОН СРБИЈЕ: Црвено-бели убедљиви против ТСЦ-а, Букари хет-триком оверио титулу (ФОТО/ВИДЕО)

22. 04. 2023. у 19:55

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде победили су ТСЦ са 4:1 у првој утакмици плеј-офа Суперлиге Србије и на тај начин су освојили шесту узастопну, а укупно 34. титулу првака државе.

Памтиће овај дан крилни нападач црвено-белих Осман Букари који је уписао хет-трик, његов други ове сезоне. Претхдно је три гола дао против Пјуника у квалификацијама за Лигу шампиона. Репрезентативац Гане био је нерешива енигма за одбрану ривала.

Гости су у меч ушли веома храбро и нападачки, са жељом да покваре славље на "Маракани". Због таквог приступа награђени су поготком. Играо се 20. минут када је Ифет Ђаковац са беле тачке матирао Милана Борјана.

Ипак, од тог момента Звезда је преузела контролу и кренула да напада. Извела је чак осам корнера, погодила три пута оквир гола (две пречка и статива), али мрежа Вање Илића се није затресла. И када се чинило да ће на одмор отићи са 0:1 Букари је ступио на сцену и у другом минуту надоканде на додавање Мирка Иванића поравнао резултат.

Желели су домаћи фудбалери навијачима да приреде победу и тако их обрадују новом титулом, па су додали гас у другом полувремену и у потпуности развили ривала.

Изабраници Милоша Милојевића било је потребно свега 14 минута да постигну три гола и чини се да су тако надокнадили све оно што нису искористили у првом делу меча.

Вреди поменути да је поред Букарија гол постигао и Гелор Канга. Габонац је постигао фантастичан погодак са неких 20 метара је спољним делом стопала матирао Илића.

Звезда је овим тријумфом дошла до 85 бодова и сада ће до краја сезоне у првенству моћи да игра за навијаче и пружи још више прилику младим играчима.

ТСЦ је после овог пораза остао на другом месту на табели са 62 бода, исто толико има и Чукарички. На четврто месту је Партиза са 57, колико уз меч више има и петопласирана Војводина.

Ц. звезда - ТСЦ 4:1 (1:1)

Стадион: "Рајко Митић". Гледалаца: око 15.000. Судија: Срђан Јовановић. Стрелци: Букари 45+2, 61, 75, Канга 69 (Звезда) - Ђаковац 20 пен (ТСЦ)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан – Виго, Ераковић, Драговић, Азаров – Мијаиловић (од 57. Kангва), Kанга – Букари (од 78. Пруцев), Иванић (од 78. Митуљикић), Kатаи (од 72. Митровић) – Пешић (од 72. Ракоњац).

ТСЦ (5-3-2): В. Илић – Цветковић (од 85. Kрстић), Антонић, Ћалушић (од 64. Цветиновић), Стојић, Петровић – Kувељић (од 64. Милосављевић), Ђаковац, Л. Илић (од 85. Kрпић) – Јовановић, Вукић (од 74. Мирчевски).

Друго полувреме: Звезда - ТСЦ 4:1

90' - Крај утакмице!

86' - Невероватан промашај Николе Митуљикића. Нашао се испред Илића и из изгледне позиције лоше је захватио лопту и пребацио гол.

76' - Ово је дан Османа Букарија. Хет-трик је постигао крилни напада црвено-белих. Упослио га је Виго, а овај из прве шутирао и натерао Илића да четврти пут извади лопту из мреже.

72' - Катаи и Пешић су завршили утакмицу, уместо њих на терен су ушли Стефан Митровић и Марко Ракоњац.

69' - Мајсторија Гелора Канге. Сјајно је Габонац шутирао са неких 20 метара и матирао је Илића. Опет је Пешић урадио велику ствар, остварио је саиграчу лопту, а овај постигао прелеп гол.

63' - Пробао је из велике даљине Кангва и уопште није био лош покушај. Лопта је отишла мало поред стативе.

61' - Звезда је успела да преокрене. Све је урадио Пешић. Украо је лопту на средини терена, повукао је лопту и послао добар пас ка Букарију који је се други пут уписао у стрелце. Ово му је био 10. гол у Суперлиги Србије.

57' - Прву измену на утакмици направио је Милојевић. Меч је готов за Мијаиловића, а на терену ће у наставку меча бити Кингс Кангва.

53' - Још један поништен гол на "Маракани". Пешић је савладао Илића, али је нападач Звезде био у офсајду, као и ког гола екипе из Бачке Тополе ни сада није било дилеме, погодак је оправдано поништен.

52' - Сјајна прилика за ТСЦ. Цветковић је послао оштру лопту по земљи, из прве је шутирао Јовановића, но није био прецизан из изгледне позиције.

49' - Наставили су домаћи фудбалери са нападима и на почетку наставка сусрета. Остаје да се види да ли ће гости успети да одговоре. У првом делу су показали да су и те како способни да угрозе црвено-беле.

46' - Почело је друго полувреме. Прво је било веома интересантно, виђена су и два поготка, по један на обе стране.

Прво полувреме: Звезда - ТСЦ 1:1

45+2' - Успела је Звезда да изједначи у финишу првог полувремена. Иванић је упослио Букарија који је снажно шутирао искоса са десне стране. Илић није могао ништа да уради у тој ситуацији.

42' - Пробао је и Азаров, али као и његови саиграчи ни он није био прецизан. Имали су црвено-бели неколико добрих прилика, но мрежа Вељка Илића и даље мирује.

34' - Напада Звезда у овим моментима, али за сада не успева да пронађе пут да затресе мрежу противника.

30' - Игра се на кратко прекинула јер су на терену остали да леже Мијаиловић са једне, односно голман Илић са друге стране.

26' - Нови опасан напада ТСЦ-а. Јовановић је шутирао искоса са леве стране, добро је реаговао Борјан. На другој страни Мијаловић је одлично тукао са неких 20 метара и опет је пречка савезник гостију.

22' - Доста среће за госте. Стојић је главом закачио лопту која је погодила пречку, па је тако оквир гола спасао Илића.

20' - Пенал за ТСЦ. Илић је послао лопту у простор за Сашу Јовановића кога је Борјан оборио. Лопту је на белу тачку наместио Ифет Ђаковац и био је прецизан.

18' - Најбоља прилика на утакмици за домаће. Букари је упослио Катаија који је шутирао из места. Није имао среће пошто је лопта погодила стативу. Делује да црвено-бели све више додају гас.

15' - Већ четири корнера је извела Звезда, но ниједном није озбиљније припретила Вељку Илићу. Пробао је једном Пешић, али је лопту послао високо преко пречке.

12' - Гости су успели да постигну гол преко Јовановића. Ипак, он је оправдано поништен због офсајда у коме се налазио.

8' - Храбро је ТСЦ ушао у меч. Имао је тим Жарка Лазетића неколико опасних напада. Нису се навијачи Звезде надали да ће екипа из Бачке Тополе овако почети меч.

5' - Добар напад гостију. Лука Илић је центрирао, а главом је покушао Стојић, но лопта је отишла мало поред гола који чува Милан Борјан.

3' - Тражили су пенал гости. Сматрали су да је лопта ударила у руку једног дефанзивца Звезде, али судија Срђан Јовановић је одмахнуо руком и показао да се игра настави.

1' - Почела је утакмица на стадиону "Рајко Митић".

Уочи меча:

Изабраници Милоша Милојевића би после овог сусрета могли да званично освоје нову, шесту узастопну титулу шампиона. Да би се то десило потребно је да победе или одиграју нерешено.

Нема сумње да се сви на "Маракани" спремају за славље, али гости из Бачке Тополе ће покушати то да им покваре.

Показао је тим Жарка Лазетића да уме да намучи црвено-беле. У првом мечу у Београду било је 1:1, док је Звезда победила у другом мечу са 1:2. Тада је двоструки стрелац био Александар Пешић. Треба рећи да је ТСЦ и тада пружио добру партију.

Милан Борјан и другови у овај меч улазе као лидери на табели са 82 бода, имају 20 више од данашњег ривала.

Састави тимова:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан – Виго, Ераковић, Драговић, Азаров – Мијаиловић, Канга – Букари, Иванић, Катаи – Пешић.

ТСЦ (5-3-2): В. Илић – Цветковић, Антонић, Ћалушић, Стојић, Петровић – Кувељић, Ђаковац, Л. Илић – Јовановић, Вукић.

БОНУС ВИДЕО: САМ ПРОШАО, САМ ПРЕСУДИО: Звездин соло-гол за недостижну предност против Радничког

ОЛИМПИЈАКОС НАДОМАК ИСТОРИЈЕ: Бирмингемски лавови се неће предати без борбе у Пиреју

ОЛИМПИЈАКОС НАДОМАК ИСТОРИЈЕ: Бирмингемски ''лавови'' се неће предати без борбе у Пиреју

У реванш утакмици полуфинала Лиге конференција Олимпијакос ће пред својим навијачима бранити два гола предности против Астон виле које је зарадио невероватним наступом у Бирмингему (21.00).

09. 05. 2024. у 08:00