ЛУДО ВЕЧЕ У ЛИГИ ШАМПИОНА: Причаће се о дуелу Бајерна и Ситија, спектакл у Милану

19. 04. 2023. у 22:58 >> 22:02

ФУДБАЛЕРИ Бајерна из Минхена дочекали су на Алијанц Арени Манчестер сити (1:1) док је Интер на "Ђузепе Меаци" дочекао Бенфику и такође ремизирао резултат је био 3:3.

ЛУДО ВЕЧЕ У ЛИГИ ШАМПИОНА: Причаће се о дуелу  Бајерна и Ситија, спектакл у Милану

Танјуг/АП

Узбудљиво је било на оба дуела. Бајерн је остао са играчем мање, па је та одлука судије преиначена, а Ерлинг Халанд је од умало трагичара постао херој који је решио меч. Друго полувреме у Милану донело је кишу голова.

Кингсли Коман је у осмом минуту показао шта чека Сити, нашао се у доброј шанси, али није успео да је реализује. Лирој Сане је у 17 минуту примио одличан пас, успео је да побегне чувару и изађе пред Едерсона, фортуна је била наклоњена гостима, промашио је оквир гола.

Само минут касније деловало је да је Бајерн у великом проблему. Упамекано је као последњи играч одбране оборио Ерлинга Халанда. Добио је црвени картон, али се Вар смиловао на Баварце, био је офсајд, те је искључење поништено.

Манчестер Сити је припретио први путу  27. минуту. Нејтан Аке је опробао шут из далека, није забринуо Зомера. Смркло се домаћима у 35. минуту. Поново је Упамекано био централна фигура.

Играо је руком у шеснаестерцу, добио је жути картон, а Ерлинг Халанд прилику да буде херој "грађана". Поново је срећа била наклоњена домаћима шутирао је високо преко гола.

До краја полувремена шутирао је још једном Коман, није био прецизан, а у првом минуту надокнаде Мусијала је пробио у шеснаестерцу, умало је пао, одлучио се да пошаље лопту у петерац, изашао је Едерсон, али су будни били његови дефанзивци.

Прва велика шанса у Минхену виђена је у 55. минуту када је Халанд одлично истрчао контру, изашао пред Замера, али је Норвежанин тада млако распалио по лопти.

Само два минута касније обиље узбуђења. Прво су напад имали домаћи Кингсли Коман је шутирао, брани Едерсон, одмах на другој страни казнио је Ерлинг Халанд промашај.

Испуцао је одбитак неко од дефанзиваца, Халанд је на центру примио лопту, спустио до Де Брујнеа, који је вратио Норвежанину, за његов 12. погодак у Лиги шампиона.

И 83. минуту Џошуа Кимих извео је пенал за Бајерн и био прецизан након што је лопта погодила у руку Аканђија.

ИНТЕР - БЕНФИКА 3:3

Интер је дочекао Бенфику, навијачи су уживали у спектаклу.

Италијани су одлично почели меч, дошли први до вођства, али је у завршници првог полувремена изједначила Бенфика.

Нероазури су повели голом Николе Бареле у 14. минуту, док је у 38. минуту изједначио португалски тим Аруснес је постигао гол.

У 68. минуту поново је домаћин дошао до вођства, а стрелац је био Лаутаро Мартинез. Десет минута касније уписао се и Хоакин Кореа. До краја је Антонио Силва и Петар Муса успели су да спасу Бенфику пораза, и часно се опросте од Лиге шампиона.

Бајерн - Сити 1:1 ( Кимих 83' - Халанд 57')  / Интер - Бенфика 3:2 (Барела 14', Мартинез 66', Кореа 78' - Аурснес 38', Силва 87')

90'КРАЈ ОБА МЕЧА

87' ГОЛ! Антонио Силва постигао је гол за Бенфику.

86' Томас Тухел добио је други жути картон, те мора да напусти терен. Није једини и неко од његових помоћника напустио је терен.

83' ГОЛ! Извео је најстрожу казну Џошуа Кимих, шутирао је са задршком и то у средину.

81' Нема краја узбуђењима. Пенал за Бајерн. Сада је Аканђи играо руком.

78' ГОЛ! Хоаким Кореа постигао је гол за Интер.

76'  Кингсли Коман је био близу изједначења. Постигао је гол, али његово утрчавање по десној страни је било у офсајду.

67' Притиска Бајерн, Чупо Мотинг је одличну лопту добио од Мусијале, брани Едерсон ударац по земљи.

66' ГОЛ! Интер поново води. Прелепу акцију по левој страни Мартинез је крунисао голом

57'  ГОЛ! Кингсли Коман је шутирао, брани Едерсон, одмах на другој страни казнио је Ерлинг Халанд промашај. Испуцао је одбитак неко од дефанзиваца, Халанд је на центру примио лопту, спустио до Де Брујнеа, који је вратио Ерлингу Халанду који је постигао 12. погодак у Лиги шампиона. Навијачи домаћег тима гледају се у неверици, а Оливер Кан  са сетом је гледао у простор након гола, јасно је свима да ће Баварци доста тешко стићи заостатак.

55' Велика шанса за Манчестер Сити, истрчао је Ерлинг Халанд Контру, благовремено добио лопту, изашао сам пред Сомера, али је млако шутирао.

Танјуг/АП

49' Имају фудбалери Бајерна иницијативу на старту другог дела меча.

46' Настављени су мечеви.

45' Крај првог полувремена.

44'  Велика шанса за Бајерн, Мусијала је ишао по левој страни, отишао је превише у страну, изашао је Едерсон, а фудбалер бајерна бацио је лопту до Комана, добро се бране играчи Ситија.

38' ГОЛ! Бенфика је изједначила у Милану! Фредрик Аурснес поравнао је резултат

37'  Ерлинг Халанд преузео је одговорност. Шутирао је високо преко гола, велики промашај Норвежанина!

35' Упамекано поново у центру пажње. Погодила га је лопта у руку, Клемон Турпан показује на белу тачку.

25' Нејтан Аке је припретио по први пут за госте, далеко је то било од опасног ударца по гол Едерсона

19' Упамекано је као последњи играч одбране срушио Ерлинга Халанда и главни судија му је моментално показао црвени картон, али се помоћни судија огласио подигавши заставицу и сигнализирао офсајд. ВАР се огласио и спасио Бајерн Минхен. Мало је недостајало да наставе меч са десеторицом

17' Сане! Каква шанса за Бајерн. Мусијала је одлично проиграо Санеа који је изашао пред Едерсона, промашио је гол.

14' ГОЛ! Интер води! Стрелац је Николо Барела.  Лоше је реаговао везни ред Бенфике, а лепу акцију крунисао је голом

8' У шанси је био Кингсли Коман, међутим одбранио се Манчестер сити. Остаје 0:0 у Минхену и 0:3 у коначном резултату.

1' почели су мечеви. Дерби се игра на Алијанц Арени, где Бајерн пред пуним трибинама јури заостатак 3:0

УОЧИ МЕЧА

Фудбалери Манчестер ситија победили су Бајерн Минхен резултатом 3:0 у првом мечу четвртфинала Лиге шампиона, док је Интер са 2:0 надиграо Бенфику у Лисабону.

"Грађани" у првој утакмици убедљиво тријумфовали 3:0 и само фудбалско чудо може Баварце да доведе до полуфинала.

САСТАВИ

БАЈЕРН МИНХЕН (4-2-3-1): Зомер – Павар, Упамекано, Де Лихт, Кансело – Кимих, Горецка – Сане, Мусијала, Коман – Шупо Мотинг.

МАНЧЕСТЕР СИТИ (3-2-4-1): Едерсон – Аканџи, Дијас, Аке – Стонс, Родри - Б. Силва, Де Брујне, Гундоган, Грилиш - Халанд.

ИНТЕР (3-5-2): Онана – Дармијан, Ачерби, Бастони – Дамфрис, Барела, Брозовић, Мкхтаријан, Димарко – Џеко, Мартинез.

БЕНФИКА (4-2-3-1): Влаходимос – Жилберто, Антонио Силва, Отаменди, Грималдо – Чикињо, Флорентино – Жоао Марио, Рафа Силва, Аурснес – Гонсало Рамос.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“

ШЕШИРЏИЈЕ ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

"ШЕШИРЏИЈЕ" ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

ДЕРБИ зачеља отвара 36. коло енглеске Премијер лиге. Иако Евертон има чак 11 бодова више од Лутона још се не зна да ли ће им до краја сезоне САвез вратити неке од одузетих бодова или пак додати још казне.

03. 05. 2024. у 10:38