ЛУДНИЦА У ЛИГИ ШАМПИОНА: Два промашена пенала и херој из Француске обележили реванш Наполи - Милан (ВИДЕО)

18. 04. 2023. у 20:23 >> 23:06

ПРАВА лудница виђена је у Напуљу у реванш мечу четвртфинала Лиге шампиона. Наполи и Милан су одиграли нерешено 1:1 у мечу који су обележила два промашена пенала.

Обрадовали су се навијачи домаћег тима кад су у тиму видели Виктора Осимена, али Нигеријац је био у потпуности заустављен. Једном је озбиљније запретио Мајку Мањану и то је било довољно да постигне гол који ипак помогао Наполитанцима да прођу даље.

Од почетка меча је тим Лучана Спалетија кренуо да напада, но није створио праву шансу. Потом је уследио шок под "везувом". Играо се 22. минут када је оборен Рафаел Леао, лопту је на белу тачку наместио Оливије Жиру, прочитао га је Алекс Мерет и зауставио његов покушај.

Нису се ствари много промениле након тог тренутка. Наполи је нападао, Милан се одлично бранио. Онда је уследила муњевита конта гостију. Леао је добрих 50 метара вукао лопту, упослио је Жируа, а Француз сада није промашио и "росонери" су тако у 43. минуту начинили велики корак на полуфиналу елитног такмичења.

Друго полувреме је почело шансом Квиче Кваратскелије. Слика је била иста као у првом делу сусрету. Напади домаћина из којих није било много опасности по госте.

Ипак, све је могло да се промени у 82. минуту. Грузин је добио прилику да из пенела савлада Француза на голу Милана, али је Мањан као и његов колега са друге стран зауставио ударац крлиног нападача домаћег тима са 11 метара.

Наполи је преко Осимена постигао почасни гол у трећем минуту надоканде, но то није било довољно за пролаз у наредну фазу.

Милан ће у полуфиналу (првом од сезоне 2006/2007) играти против бољег из сусрета Интер - Бенфика (први меч 2:0).

Наполи - Милан 1:1 (0:1), укупно 1:2

Стадион: "Дијего Армандо Марадона". Гледалаца: 52.728. Судија: Шимон Марчињак (Пољска). Стрелци: Осимен 90+3. (Наполи) - Жиру 43. (Милан).

НАПОЛИ (4-3-3): Мерет - Ди Лоренцо, Рахмани (од 74. Остигард), Жуан Жесус, Руи (од 34. Оливера) - Ндомбеле (од 63. Елмас), Лоботка, Зјелински (од 74. Распадори) - Политано (од 34. Лозано), Осимен, Кварашкелија.

МИЛАН (4-2-3-1): Мањан - Калабрија, Кјер, Томори, Ернандез - Крунић, Тонали - Дијаз (од 59. Месијас), Бенасер, Леао (од 84. Салемакерс) - Жиру (од 68. Ориги).

Друго полувреме: Наполи - Милан 1:1

90+4' - Крај утакмице!

90+3' - Успео је Наполи да изједначи. Осимен је умакао Месијасу и главом матирао Мајка Мањана.

80' - Још један пенал на утакмици, овога пута за Наполи. Ди Лоренцо је послао оштру лопту по земљи, она је у руку погодила Томорија и Марчињак је одмах показао на белу тачку. Но и сада је голман био на висини задатка. Мањан је прочитао Кваратскелију и одбранио му је ударац.

72' - Борбено је под везувом, Наполи напада али јалово. Две главне нападачке опције домаћег тима Кваратскелија и Осимен су заустављени.

64' - Велика прилика за Оливера. Остао је Уругвајац сам на пет метара од гола ривала, шутирао је главом поред стативе.

61' - Пробао је и Лозано. Ништа ни од његовог покушаја. Домаћи су у неверици како се Милан добро брани и колико је тешко изабраницима Лучана Спалетија да дођу до изгледне прилике.

58' - Дар мар је по левој страни направио Кваратскелија, али је опет непрецизно шутирао, тачније послао је лопту високо преко гола.

54' - Осим покушаја Грузина ништа вредно помена се није десило у другом делу меча. Наполи држи лопту, но Милан добро стоји на терену и не дозвољава Наполитанцима да угрозе Мањана.

46' - Почело је друго полувреме и одмах је велику прилику имао Кваратскелија. Превараио је Калабрију, али је његов ударац отишао преко гола, тако да до промене резултата није дошло.

Прво полувреме: Наполи - Милан 0:1

45+7' - Завршено је прво полувреме у Напуљу.

45+3' - Постигао је гол Виктор Осимен, али је он оправдано поништен због играња руком нападача из Нигерије.

45' - Прво полувреме је продужено за чак шест минута.

43' - Повео је Милан у Напуљу. Као брзи воз је пробио Рафаел Леао. Вукао је Португалац више од 50 метара лопту, нико није успео да га заустави, упослио је усамљеног Жируа коме није било тешко да постигне гол и искупи се за промашај са беле тачке.

37' - Надали су се навијачи Наполија да би сада судија Шимон Марчињак могао да покаже на белу тачку на другој страни. Ипак, након консултација са колегама из ВАР собе Пољак је одмахнуо руком и показао да од казненог ударца нема ништа.

33' - Велики проблем за Наполи. Два јако битна играча морају да изађу из игре због повреда. Марио Руи и Матео Политано су завршили утакмицу, а њих су заменили Матијас Оливеира и Ирвин Лозано.

28' - Невероватна прилика за госте. Жиру је изашао сам испред Мерта, но Италијан га је опет победио, тако да је сада Мерет - Жиру 2:0.

22' - Пенал за Милан. Домаћи навијачи нису ово очекивали. Рафаел Леао је оборен, а лопту је на белу тачку наместио Оливије Жиру. Ипак, Алекс Мерет је прочитао ударац Француза и зауставио његов шут са 11 метара. Ово је био његов први промашај са беле тачке после 11 година. То је последњи пут урадио у дресу Арсенала у мечу против Ковентрија.

19' - Још јендом је Политано опробао ударац и поново је исход био исти. Лопта је завршила поред десна стативе.

13' - Прети Наполи. Сада је тукао Политано и опет је чувар мреже "росонера" добро проценио лет лопте и пустио је да оде поред гола.

9' - Први ударац у оквир гола и то гостију. Ушао је у средину Квича Квартаскелија, ушао је у средину добро шутирао, но Мањан је био добро постављен и зауставио је покушај Грузина.

6' - Наполи је од старта меча напао. Марио Руи је извео добро слободан ударац, али Мањан је добро проценио лет лопте и није морао да интервенише. Доминација домаћег тима огледа су томе да је за мање од минута извела чак три корнера.

1' - Почела је утакмицу на стадиону "Дијего Армандо Марадона".

Уочи меча:

"Росонери" су тријумфовали у Милану са 1:0 и сада се већина навијача на стадиону "Дијего Армандо Марадона" нада да ће изабраници Лучана Спалетија неутралисати минус и проћи даље.

Оно што може да радује домаће навијаче је повратак у тим првог нападача Виктора Осимена који је због повреде пропустио први дуел. Нема сумње да ће Наполи са њим бити убојити по гол Мајка Мањана.

ПОВРАТАК Виктор Осимен/Фото: EPA-EFE/CESARE ABBATE

Са друге стране тим Стафана Пиолија самопоуздање гради на рзултату из прве утакмице, али и чињеница да је у два од три дуела ове сезоне победио данашњег ривала (тријумфовао на истом овом месту 0:4 у Серији А).

Госте ће сачекати ватрена атмосфера, пошто Напуљ већ "гори" и домаћи навијачи се надају позитивном исходом.

Други меч дана у коме Челси дочекује Реал Мадрид, такође можете да пратите уживо на порталу "Новости".

Састави тимова:

НАПОЛИ (4-3-3): Мерет - Ди Лоренцо, Рахмани, Жуан Жесус, Руи - Ндомбеле, Лоботка, Зјелински - Политано, Осимен, Кварашкелија.

МИЛАН (4-2-3-1): Мањан - Калабрија, Кјер, Томори, Ернандез - Крунић, Тонали - Дијаз, Бенасер, Леао - Жиру.

БОНУС ВИДЕО: СПЕКТАКУЛАРАН ГОЛ ЗВЕЗДЕ: Како су само црвено-бели повели против Радничког...